0

قاریان حتی اتحادیه هم ندارند!

 
mohandesvahidpour
mohandesvahidpour
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 5058

قاریان حتی اتحادیه هم ندارند!

محمد شاکرنژاد، قاری و استاد پیشکسوت قرآن از خراسان رضوی با بیان اینکه قاریان در کشور ما به دلیل اهمیت کارشان می‌توانند در فرهنگ بسیار تأثیرگذار باشند، بر لزوم توجه مسئولان به آن‌ها تأکید کرد و افزود: در کشور ما هزینه‌های زیادی در امور مختلف صرف می‌شود اما در خصوص کمک به این افراد از سوی مسئولان توجهی صورت نمی‌گیرد.
شاکرنژاد در ادامه همین موضوع ضمن انتقاد از نبود اجماع در رسیدگی به وضعیت اقتصادی قاریان قرآن کریم بیان کرد: بالاخره قاریان باید به جایی متکی باشند در حالی‌که حتی برای قاریان یک اتحادیه هم وجود ندارد.
بیمه جدید؛ همان بیمه قبلی یا ...
وی در همین راستا درباره مشکلات بیمه جدید قاریان بین‌المللی اظهار کرد: به دستور حجت‌الاسلام حشمتی، معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد برای دو فرزند ما هم مانند سایر قاریان بیمه برقرار شد، ما فکر می‌کردیم بیمه مانند گذشته است اما بعد از مراجعه به اداره ارشاد متوجه شدیم این بیمه فقط برای مشاغل آزاد است؛ کاری که نیازی به نامه ارشاد نداشت و خودمان هم می‌توانستیم چنین بیمه‌ای داشته باشیم.
شاکرنژاد در ادامه بر لزوم استفاده فعالان قرآنی از فضای باز نظام جمهوری اسلامی ایران برای انجام فعالیت‌های قرآنی تأکید کرد و افزود: امروز به برکت انقلاب، نظام جمهوری اسلامی ایران، حمایت‌ها و راهنمایی‌های رهبری، زمینه برای فعالیت‌های قرآنی بسیار فراهم است و هرکسی بخواهد در این زمینه فعالیتی داشته باشد، فضا برایش باز است.
اگر کسی می‌خواهد فعالیت قرآنی داشته باشد، باید به همت خودش تکیه کند
این استاد پیشکسوت قرآن کریم با بیان اینکه اگر کسی می‌خواهد فعالیت قرآنی داشته باشد، باید به همت خودش تکیه کند، ادامه داد: در این راستا هرکس خودش باید اقدام کند، الان فرصت منتظر حمایت مسئولان ماندن نیست؛ دلیل حمایت نکردن‌ها را هم نمی‌دانم، ما در کارهای اجرایی و اداری نیستیم، شاید  به دلیل فشار و تحریم این سال‌ها و ... امکانش برای مسئولان نبوده است که به این فضاها بپردازند اما فضا باز است و با توجه به اینکه زمان در حال گذر است باید از این فرصت استفاده کنیم.
وی در پایان سخنانش برای خبرگزاری ایکنا از خداوند طلب توفیق کرد و گفت: خدا موفقتان کند، رسالت خوبی دارید؛ برنامه‌های قرآنی از طرف ایکنا خیلی خوب پوشش داده شده و خیلی تلاش زیادی انجام گرفته است؛ امیدواریم ما هم بتوانیم وظیفه و رسالتی که داریم را انجام دهیم.

دوشنبه 27 اردیبهشت 1395  5:56 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها