0

نماز هایی جهت رهایی از فشار قبر

 
a433b6090c
a433b6090c
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1394 
تعداد پست ها : 14919
محل سکونت : خراسان جنوبی

نماز هایی جهت رهایی از فشار قبر

نماز هایی جهت  رهایی از فشار قبر

http://file.tebyan.net/a433b6090c/Namaz1111.jpg

نماز شب: از حضرت امام رضا (ع) منقول است كه فرمود : بر شما باد به نماز شب ، نيست بنده اى كه آخر شب برخيزد و بجا آورد هشت ركعت نماز شب و دو ركعت نماز شفع و يك ركعت وتر و در قنوت وتر هفتاد مرتبه استغفار كند تا آنكه او را از عذاب جهنم و قبر پناه داده شود و عمرش ‍ طولانى و زندگيش وسيع گردد.

نماز شب های جمعه : شيخ طوسى در مصباح المتهجد از حضرت رسول صلى الله عليه و آله روايت كرده كه هر كه در شب جمعه دو ركعت نماز بخواند و در هر ركعت حمد و پانزده مرتبه سوره زلزال را بخواند حق تعالى او را از عذاب قبر و از هولهاى روز قيامت ايمن بدارد .

نمازهای ماه رجب: آنكه روز اول رجب ده ركعت نماز بخواند در هر ركعت يك مرتبه حمد و سه مرتبه توحيد تا از فتنه قبر و عذاب روز قيامت محفوظ بماند. و در شب اول ماه رجب بعد از نماز مغرب ، بيست ركعت با حمد و توحيد خواندن براى رفع عذاب قبر نافع است . و نيز از براى رفع عذاب قبر خواندن سى ركعت نماز در شب نيمه رجب نافع است كه در هر ركعت حمد يك مرتبه و توحيد ده مرتبه ، و همچنين است در شب شانزدهم و شب هفدهم رجب  ، و براى روز نيمه رجب پنجاه ركعت به حمد و توحيد و فلق و ناس وارد است كه براى رفع عذاب قبر نيز نافع است  مانند صد ركعت نماز شب عاشورا.

نماز های ماه شعبان: و نيز آنكه در شب اول شعبان صد رکعت نماز کند به حمد و توحید و چون از نماز فارغ شود پنجاه مرتبه توحيد را بخواند  و آنكه در شب بيست و چهارم شعبان دو ركعت نماز بخواند و در هر ركعت حمد يك مرتبه ،سوره نصر ده مرتبه ، که براى رفع عذاب قبر نيز نافع است.

 

نماز لیلۀ الدفن:حذيفة بن يمان مى‏گويد: رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله فرمود: «هيچ لحظه‏اى سخت‏تر از شب اوّل دفن براى ميّت نيست، پس با صدقه دادن نسبت به مردگانتان مهربانى كنيد؛ و اگر نتوانستيد، دو ركعت نماز بخوانيد، به اين صورت كه در ركعت اوّل يك بار فاتحة الكتاب و يك بار آية الكرسى و دو بار سوره قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ؛ و در ركعت دوّم يك بار فاتحة الكتاب و ده بار سوره أَلْهاكُمُ التَّكاثُرُ قرائت شود. و نمازگزار بعد از سلام نماز بگويد:

«اللّهمّ، صلّ على محمّد و آل محمّد، و ابعث ثوابهما إلى قبر ذلك الميّت، فلان بن فلان.»

- خداوندا، بر محمّد و آل محمّد درود فرست، و ثواب اين دو ركعت نماز را به قبر آن ميّت، فلانى پسر فلانى، برسان.

در اين صورت، خداوند در همان لحظه، هزار فرشته را به سوى قبر ميّت گسيل‏ مى‏دارد كه هر كدام از آنان يك جامه و حلّه  دارد، و تا روزى كه در صور قيامت دميده مى‏شود تنگى و فشار قبر او را به وسعت مبدّل مى‏كند، و به شماره هر چيز كه آفتاب بر آن مى‏تابد به نمازگزار كار نيك عطا شده، و مقامش چهل درجه بالا برده می ‏شود.

تحقیق:دکتر امین اوحدی

دوشنبه 27 اردیبهشت 1395  5:50 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها