0

توسعه مراكز فني و حرفه‌اي در استان اردبيل

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

توسعه مراكز فني و حرفه‌اي در استان اردبيل

89/10/11 - 14:37
شماره:8910110896
نسخه چاپي ارسال به دوستان
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان اردبيل خبر داد:
توسعه مراكز فني و حرفه‌اي در استان اردبيل

خبرگزاري فارس: معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان اردبيل گفت: امكانات مراكز فني و حرفه‌اي و كار‌ و دانش در سطح استان تجهيز و توسعه مي‌يابد.

طوس احمدي امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اردبيل مهم‌ترين چالش پيش‌رو براي گسترش رشته‌هاي فني و حرفه‌اي و كار و دانش را كمبود اعتبارات براي خريد تجهيزات و امكانات عنوان كرد و گفت: در اين زمينه به ازاي هر دانش‌آموز 500 هزار تومان تجهيزات و امكانات مورد نياز است كه نسبت به تأمين آن با مشكلاتي مواجه هستيم.
وي ضرورت توسعه رشته‌هاي سبك و كم‌هزينه و همچنين توسعه رشته‌هاي بخش صنعت با اشتغالزايي بالا و كم‌هزينه‌ را مورد تأكيد قرار داد.
احمدي خاطرنشان كرد: هم‌اكنون با كمبود فضاهاي كارگاهي، تجهيزات مربوط به كارگاه‌ها و برخي محروميت‌هاي ديگر مواجه هستيم.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان اردبيل افزود: در استان اردبيل 12 متر مربع به ازاي سرانه هر دانش‌آموز با كمبود فضاهاي آموزشي در رشته‌هاي فني و حرفه‌اي مواجه هستيم و در كنار آن بيش از 40 درصد تجهيزات و امكانات نيز غير‌استاندارد و مستهلك است.
احمدي پيشنهاد كرد؛ با اولويت طرح‌هاي نيمه‌تمام هنرستان‌ها نسبت به تكميل آن اقدام شده و فضاهاي آموزشي اختصاص يافته به اين مراكز با تيپ هنرستاني تكميل شده و سهم 12 درصد اعتبارات عمراني و خريد تجهيزات به اين حوزه اختصاص يابد.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان اردبيل تعداد هنرستان‌ها و مراكز آموزش فني و حرفه‌اي را 129 مركز اعلام كرد و اظهار داشت: 58 مورد از اين مراكز مستقل و بقيه دبيرستان‌ها مختلط است كه سعي داريم با تجهيز و گسترش امكانات، مراكز فني و حرفه‌اي و كار و دانش را در سطح استان اردبيل توسعه دهيم.
وي در ادامه ارتقاي سطح كيفي كارگاه‌هاي مدارس استان اردبيل را يادآور شد و افزود: علاوه بر كارگاه‌ها، آزمايشگاه‌هاي مدارس استان اردبيل را نيز مجهز كرده و در اين راستا اقدام خواهيم كرد.
احمدي تصريح كرد: در هنرستان‌ها نيز قرار است با ايجاد فضاي مطلوب براي برگزاري كيفي كلاس‌ها اقدام شود و به همين منظور تلطيف فضاي هنرستان‌ها، كلاس‌هاي درس و ... در دستور كار است.
وي سفر سوم هيئت دولت به استان اردبيل را داراي بركات متعددي براي حوزه‌ آموزش و پرورش استان اعلام كرد و افزود: در اين سفر اعتبارات ويژه‌اي براي آموزش و پرورش استان اردبيل تصويب شد كه با جذب اين اعتبارات فضاهاي آموزشي استان اردبيل تغيير جدي خواهد كرد.

 
 
شنبه 11 دی 1389  3:34 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها