0

بیکاری در مرودشت جوانان را به سمت اعتیاد کشانده است/افزایش مراجعه مردم به کمیته امداد

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158652
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

بیکاری در مرودشت جوانان را به سمت اعتیاد کشانده است/افزایش مراجعه مردم به کمیته امداد

مدیر کمیته امداد شهرستان مرودشت با اشاره به اینکه خشکسالی در منطقه باعث بیکاری شده است، گفت: بیکاری نیز موجب شده بسیاری از جوانان ما به سمت اعتیاد کشیده شوند.

سید علی حسینی در گفت‌وگو با  ایلنا درباره مشکلات شهرستان مرودشت از توابع استان فارس با اشاره به توانمندی‌های این شهرستان در زمینه کشاورزی گفت: مرودشت تولید کننده بیشترین محصولات کشاوزی در سطح کشور است به نحوی که بیشترین گندم تولیدی کشور مربوط به این منطقه است.

 وی با بیان اینکه  شغل مردم مرودشت غالبا کشاورزی و دامداری است، ادامه داد: عمده‌ترین مشکلی که امروز مردم منطقه با آن دست و پنجه نرم می‌کنند؛ خشکسالی است که باعث شده مردم نتوانند، همچون گذشته کشاورزی کنند.

مدیر کمیته امداد شهرستان مرودشت با اشاره به اینکه آب مورد نیاز برای کشاورزی مردم منطقه از طریق سد درودزن تامین می‌شود، اظهار کرد: امسال شرایط کم‌آبی این سد به نحوی بود که مردم نتوانستند؛ نسبت به کاشت برنج اقدام کنند، لذا اجازه کشاورزی به اهالی مرودشت داده نشد، چنانکه مردم منطقه کامفیروز مرودشت که همواره  برنج با کیفیت بسیار خوب تولید می‌کردند به دلیل کم‌آبی اجازه کشت برنج نیافتند.

گردشگری مرودشت تقویت شود

حسینی با تاکید بر برخورداری شهرستان مرودشت از امتیاز داشتن زمینه مناسب برای ایجاد صنعت گردشگری، اظهار کرد: ما آثار باستانی متعددی همچون تخت جمشید، نقش رستم، نقش رجب و شهر استخر را در این شهرستان داریم و اگر به جای کشاورزی که در حال حاضر دچار رکود شده است؛ بتوانیم از این امتیاز استفاده کنیم؛ بسیار خوب است.

وی خاطرنشان کرد: اگر به صنعت گردشگری در این شهرستان توجه شده و این مهم تقویت شود؛ تاثیر بسیار خوبی در شرایط شهرستان مرودشت خواهد داشت.

مدیر کمیته امداد شهرستان مرودشت با بیان اینکه خشکسالی باعث بیکاری شده و بیکاری نیز موجب شده بسیاری از جوانان به سمت اعتیاد کشیده شوند، تصریح کرد: کشاورز روستایی که تا دیروز 10 تا 15 هزار هکتار زراعت داشته است؛ امروز به خاطر بیکاری به شهر مهاجرت کرده و حاشیه‌نشین می‌‌شود و به تبع این موضوع  دچار معضلات و مشکلات متعدد همچون فقر می‌شود.

حسینی عامل اصلی بسیار از مشکلات خانوادگی، طلاق‌ها و به تبع آن وجود زنان مطلقه شهرستان مرودشت را بیکاری  عنوان کرد.


رشد حاشیه‌نشینی در مرودشت

در ادامه معاونت حمایت و سلامت کمیته امداد استان فارس نیز با بیان اینکه در گذشته وضعیت کشاورزی و کسب و کار به قدری در مرودشت خوب بوده که افراد زیادی به این شهرستان مهاجرت می‌کردند و بسیاری از ساکنان مرودشت اصالتا متعلق به سایر شهرستان‌ها هستند، اظهار کرد: متاسفانه طی چند سال اخیر رکود صنعت و کشاورزی و کم‌آبی در منطقه باعث شده که مردم بیکار شوند.

شکری با اشاره به حاشیه‌نشین شدن افراد غیربومی و مهاجر مرودشت خاطرنشان کرد: این موضوع زمینه‌ساز‌ توسعه سکونتگاه‌های غیررسمی و مشکلات ناشی از آن شده است که در نتیجه میزان مراجعه مردم منطقه به نهادی همچون کمیته امداد برای برخورداری از حمایت‌ها و مساعدت‌های آن افزایش یافته است.

ترکی زبان قربون صدقه رفتنه داریم که: گوزلرین گیله‌سین قاداسین آلیم که یعنی درد و بلای مردمک چشات به جونم …!.

یک شنبه 26 اردیبهشت 1395  1:12 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها