0

زنان عربستان در صورت وارسی گوشی تلفن همسرانشان شلاق می خورند

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158652
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

زنان عربستان در صورت وارسی گوشی تلفن همسرانشان شلاق می خورند

آل سعود در ادامه تضییع حقوق شهروندان، آندسته از زنانی که تلفن شوهران خود را وارسی می کنند، مجازات می کند.

به گزارش  ایرنا  به  نقل ا ز شبکه خبری راشاتودی، زنان سعودی در صورت کنترل تلفن همسرانشان بدون اطلاع و رضایت آنها، ممکن است با مجازات زندان و شلاق مواجه شوند.


این موضوع هنوز شامل قوانین عربستان نشده است، اما به عنوان نقض امور شخصی تلقی می شود.


زنان در عربستان از حق رانندگی بی بهره اند و حتی نمی توانند شخصا در انظار عمومی ظاهر شوند.


اما در کنار موارد یاد شده از تضییع حقوق زنان در عربستان، این قشر از جامعه اکنون با محدودیت جدیدی رو به رو هستند مبنی بر اینکه در صورت کنترل تلفن همسرانشان، ممکن است خود را پشت میله های زندان بیابند.ر رسانه های اجتماعی برانگیخت و کاربران اینترنتی این تصمیم را محکوم کردند.


یک کاربر زن اینترنتی گفت: مردان حق دارند صرفا به دلیل کنترل تلفن خود از زنان عصبانی شوند، در حالی که زنان کل عمرشان با سوال و جواب در مورد نحوه پوشش، صحبت کردن و رفتار رو به رو هستند.


براساس این گزارش، محمد بن سلمان جانشین ولیعهد عربستان چندی پیش در خصوص احتمال لغو محدودیت رانندگی برای زنان در این کشور گفت که جامعه سعودی آماده پذیرش حق رانندگی برای زنان نیست.


زنان در عربستان از محدودیت های دیگری نیز برخوردارند از جمله اینکه نمی توانند حساب بانکی باز کنند، در مشاغل خاص مشغول به کار شوند، به دانشگاه بروند و بدون اجازه یک مرد به خارج از این کشور سفر کنند.


محدودیت علیه زنان در عربستان تا آنجا پیش رفته است که حتی برخی از مفتی های برجسته سعودی در زمینه ممنوعیت رانندگی زنان فتوا داده اند.

ترکی زبان قربون صدقه رفتنه داریم که: گوزلرین گیله‌سین قاداسین آلیم که یعنی درد و بلای مردمک چشات به جونم …!.

یک شنبه 26 اردیبهشت 1395  1:11 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها