0

شهردار سابق لندن: اتحادیه اروپا به دنبال پیاده‌کردن تز هیتلر است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

شهردار سابق لندن: اتحادیه اروپا به دنبال پیاده‌کردن تز هیتلر است

 

شهردار سابق لندن: اتحادیه اروپا به دنبال پیاده‌کردن تز هیتلر است

» سرویس: بين الملل - فرامنطقه اي
pa1.jpg

شهردار سابق لندن گفت، اتحادیه اروپا همانند آدولف هیتلر، دیکتاتور آلمان نازی رفتار می‌کند و تلاش داد یک ابر کشور تشکیل دهد. این سخنان شش هفته پیش از رفراندوم بریگزیت (23 ژوئن) مطرح می‌شود، رفراندومی که انگلیسی‌ها در آن تکلیف خود را با اتحادیه اروپا روشن می‌کنند.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بوریس جانسون، شهردار سابق لندن در مصاحبه با ساندی تلگراف گفت که تاریخ دو هزار ساله اروپا به تقلید از امپراتوری روم همواره شاهد تلاش‌های مکرر برای متحد کردن این قاره تحت حکومت یک دولت بوده است.

 

جانسون یکی از چهره‌های اصلی حامی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپاست. 23 ژوئن (سوم تیر) قرار است رفراندوم خروج از اتحادیه اروپا در بریتانیا برگزار شود. اظهارات جنجالی وی شش هفته پیش از انجام این رای‌گیری مطرح می‌شود و نظرسنجی‌ها هم نشان می‌دهد که پیش‌بینی نتیجه نهایی دشوار است.

 

شهردار سابق لندن گفت: ناپلئون، هیتلر و شخصیت‌های دیگری این کار را امتحان کرده‌اند و به نتایج غم‌انگیزی رسیدند. اتحادیه اروپا تلاش‌ می‌کند تا با استفاده از روش‌های مختلفی این کار را انجام دهد اما نهایتا این مشکل ابدی است و هیچکس در آنجا از وفاداری به ایده اروپا حمایت نمی‌کند. هیچ دولت و یا حاکمیت منفردی وجود ندارد که مردم به آن احترام گذاشته و یا آن را قبول داشته باشند. همان باعث شده تا چنین خلاء دموکراتیک بزرگی به وجود آید.

 

جانسون یکی از اعضای سرشناس حزب حاکم محافظه‌کار دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس است. کامرون حامی ماندن کشورش در اتحادیه اروپاست اما کامرون فردی بود که برای تحت فشار قرار دادن اتحادیه اروپا برای گرفتن امتیاز، ایده برگزاری رفراندوم را مطرح کرد و سریعا از مواضع‌اش عقب‌نشینی کرد و گفت که می‌خواهد کشورش در این اتحادیه بماند.

 

حامیان خروج از اتحادیه اروپا معتقدند که بریتانیا خارج از این اتحادیه قوی‌تر می‌شود و می‌گویند که نهادهای بروکسل در حال گسترش نفوذ خود هستند و به گفته آنها، پارلمان انگلیس باید قدرت حاکمیت مطلق را داشته باشد. بر اساس نظرسنجی حامیان ماندن یا رفتن از اتحادیه اروپا الان هر کدام 50 درصد آرا را دارند.

 

انتهای پیام

 

یک شنبه 26 اردیبهشت 1395  11:05 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها