0

قرائتی: اقبال مردم به سمت و سوی دین زیاد است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

قرائتی: اقبال مردم به سمت و سوی دین زیاد است

 

قرائتی: اقبال مردم به سمت و سوی دین زیاد است

» سرویس: معارف و حقوق - دين و انديشه
6-291.jpeg

گردهمایی دبیران و مدیران ستادهای اقامه نماز سراسر کشور به بکار خود پایان داد.

 

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دومین گردهمایی مدیران و دبیران ستادهای اقامه نماز کشور با حضور حجت الاسلام والمسلمین قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز، محمدحسین رضایی نماینده رییس جمهور در امر نماز و دکتر محمود مظفر قائم مقام ستاد اقامه با هدف تبیین برنامه‌ها، رویکردها، سیاست‌های جدید و هم‌افزایی در اجرای برنامه‌ها و بررسی نقاط ضعف و قوت آن برگزار شد.

 

در این همایش که بیش از 350 نفر از مدیران و دبیران ستادهای اقامه نماز سراسر کشور حضور داشتند، حجت‌الاسلام قرائتی ضمن بر شمردن برخی از اقدامات مؤثر، به ارائه راهکار و راهبردهای پیشنهادی خود برای حاضران پرداخت.

 

رییس ستاد اقامه در خصوص جذب مردم علی‌الخصوص نسل نو به سوی نماز و مسجد عنوان کرد: سیاست‌گذاران، امامان جمعه، ائمه جماعات و روحانیان موفق را شناسایی کرده و از ظرفیت و افکار آنها در جهت اقامه نماز و توسعه و ترویج آن استفاده کنید.

 

قرائتی با اشاره به اینکه هیچ زمانی همچون امروز به دین توجه نشده است، گفت: درست است که رسانه های غربی بر علیه دین اسلام کار می کنند اما با این وجود اقبال مردم به سمت و سوی دین زیاد است اگر که اسلام به درستی برای آنها تبیین شود.

 

وی گفت: باید عزم جدی برای بهبود وضعیت نماز در جامعه داشته باشیم؛ چرا که می‌توانیم از اینکه هستیم بهتر باشیم، فقط کافی است اراده قوی داشته باشیم، شیوه دعوت به نماز بسیار اهمیت دارد و باید دراین مورد بیشتر کار کنیم.

 

در ادامه محمدحسن رضایی نماینده رئیس جمهور در امر نماز با حضور در این گردهمایی و استماع نظرات و پیشنهادات مدیران و دبیران ستادهای اقامه نماز کشور اقامه نماز گفت: بنده خود را جزء خادمین نماز و همکار شما می دانم و آمادگی خود را جهت پیگیری ویژه به منظور رفع موانع و اقدامات لازم برای هر آنچه که در امر نماز مربوط به دولت و دستگاههای اجرایی می باشند اعلام می کنم.

 

نماینده رئیس جمهور در امر نماز در ادامه ابراز داشت: از پیشنهادات سازنده و قابل اجراء استقبال می کنیم و تا حصول نتیجه و در صورت نیاز به مصوبه دولت از هیچ اقدامی فرو گذار نخواهیم بود.

 

در بخش دیگر این گردهمایی، محمود مظفر قائم مقام ستاد اقامه نماز با تشکر از زحمات، به تبیین برنامه‌ها و اعلام سیاست‌های ستاد در ترویج و توسعه فرهنگ نماز پرداخت و بیان کرد: مهمترین رویکرد ستاد، تحول و نو آوری در برنامه هاست.

 

وی پس از جمع بندی نظرات، مصوبات کمسیون های پنج گانه را به شرح زیر اعلام کرد:

 

1- تحقق پیام‌ مقام معظم رهبری به بیست و چهارمین اجلاس سراسری نمازبه خصوص نقش نماز در کاستن آسیب های اجتماعی و استفاده ظرفیت های مادی و معنوی و دستگاههای اجرایی در امر نماز

 

2- شناسایی ،تقویت و بکار گیری گروه های مردمی نماز یاور خودجوش و دغدغه مند

 

3- تمرکز بر نسل نو ، بانوان و طلاب

 

4- بهره گیری از شیوه های نوین با محوریت استفاده از ظرفیت فضای مجازی

 

5- توجه ویژه به استفاده از ابزار هنر در قالب فیلم و کلیپ و خاطرات و بازی و سرگرمی با موضوع نماز در رسانه ملی

 

6- تاکید بر احیای نمازهای صبح جامعه

 

7- تاکید برحضور مدیران و مسئولان در صفوف نماز

 

8- تاکید بر حضور تمام وقت و تمام قد دبیران نماز برای کار در این حوزه

 

9- تاکید برآموزش و توانمندسازی دبیران محبوب دانش آموزان همچون زبان، ورزش، ریاضی در ترویج نماز

 

10- تاکید برنامه ریزی برای نمازخوان نمودن بی نمازهایاکاهل نمازها

 

11- تلاش در جهت آموزش تخصصی نماز در حوزه و دانشگاه

 

12- دریافت نظرات و ایده های نو در برگزاری اجلاس های نماز بخصوص استفاده از ظرفیت و توان دانش آموزان و نسل نو

 

13- تاکید بر آموزش و توانمندسازی مدرسین و مبلغین تخصصی نماز بومی استانها

 

14- تاکید بر برگزاری نمازهای جماعت خلاصه و کوتاه حداکثر20 دقیقه در ادارات

 

15- تاکید برتولید محتواهای ساده و روان و کم حجم و جذاب و غیرتکراری و جدید در موضوع نماز

 

در بخش دیگری از دومین گردهمایی مدیران و دبیران، معاونین و مدیران دفتر مرکزی ستاد اقامه نماز به تبیین و ارائه برنامه های سال 1395 و بیان انتظارات معاونت و مدیریت خود پرداختند.

 

همچنین از مهمترین برنامه های این گردهمایی تشکیل پنج کارگروه های تخصصی نماز با حضور معاونین، مدیران و دبیران ستادهای اقامه نماز بود که پس از نقد و بررسی موضوعات تخصصی، نتیجه هر کارگروه در غالب بیان نقاط ضعف، قوت و ارائه راهکارهای مؤثر توسط مخبر مربوطه در صحن عمومی قرائت شد.

 

این گردهمایی با اجماع حاضرین از بین راهکارهای ارائه شده در کارگروه های تخصصی با بیش از 15 مصوبه اجرایی بکار خود پایان داد.

 

انتهای پیام

 

شنبه 25 اردیبهشت 1395  5:27 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها