0

توجه به محتوای دینی و اسلامی فضای مجازی ضرورت دارد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

توجه به محتوای دینی و اسلامی فضای مجازی ضرورت دارد

 

توجه به محتوای دینی و اسلامی فضای مجازی ضرورت دارد

» سرویس: معارف و حقوق - دين و انديشه

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رشت گفت: فضای مجازی در نسل جدید تأثیر گذار بوده و بدون شک در نسل های آینده نیز تأثیر خود را خواهد داشت، پس باید برای محتوای دینی و اسلامی این فضای فراگیر تلاش کنیم، روحانیون و مبلغین بهتر از هر کس می توانند این بخش را مدیریت کنند.

 

حجت‌الاسلام صادق دوستار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه گیلان، با بیان اینکه محتوای پژوهش باید به‌روز و تازه باشد اظهار کرد: مجموعه تلاش‌هایی که در پژوهش انجام می‌شود باید با جستجوی منابع صحیح و الگوهای باارزش باشد تا ماندگار بوده و اثر بگذارد.

 

وی آینده پژوهی را فراتر از پیش‌بینی و ادعای پیش‌گویی دانست و تصریح کرد: در آینده پژوهی هنر این است که شخص بتواند نیازهای آینده جامعه را بسنجد و بر اساس تحولات پیش بینی شده آن را شکل بدهد.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رشت با اشاره به اینکه روشهای سنتی به تنهایی جوابگو نیست، تأکید کرد: اگر با تغییرات موجود همگام نشویم و به فضای موجود اکتفا کنیم بدون شک خسارت جبران ناپذیری خواهیم دید.

 

دوستار به اهمیت آینده‌پژوهی در فضای مجازی پرداخت و یادآور شد: فضای مجازی در نسل جدید تأثیرگذار بوده و بدون شک در نسل های آینده نیز تأثیر خود را خواهد داشت، پس باید برای محتوای دینی و اسلامی این فضای فراگیر تلاش کنیم، روحانیون و مبلغین بهتر از هر کس می توانند این بخش را مدیریت کنند.

 

این مسئول فرهنگی در پایان با اشاره به تحولات اساسی به وجود آمده در جامعه که در شکل گیری شخصیت و هویت جوانان و نوجوانان مؤثر بوده است، تاکید کرد: کشورها و جوامعی که نتوانستند خود را با تحولات سازگار و واقعیت جامعه را نادیده گرفتند از این جهت از هم فروپاشیدند و به فرهنگ دشمن پناه بردند.

 

انتهای پیام

 

شنبه 25 اردیبهشت 1395  5:26 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها