0

هشدار برای برخی نگاه های نوزادان

 
fatemeh_75
fatemeh_75
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 10557
محل سکونت : اصفهان

هشدار برای برخی نگاه های نوزادان

 

images.jpg8565868

مراقبب نگاههای نوزادتان باشید اگر خیره و ممتد بودند خبر از بیش فعالی وی در سنین بالاتر خواهند داد.

 

پژوهشگران بتازگی دریافته‌اند نگاه‌های خیره نوزادان تازه متولد شده گاهی طبیعی نیست و می‌تواند نشانه بروز اختلال بیش فعالی در سال‌های بعد باشد.

 آنها مطالعات خود را روی 80 نوزاد تازه متولد شده که بین یک تا 4 روز از زمان تولدشان می‌گذشت، انجام و تصویری را در برابر آنها قرارداده و مدت زمان خیره ماندن به آن را در نوزادان مختلف مورد بررسی قرار دادند. سپس بار دیگر در 3 تا 10 سالگی کودکان، از والدین آنها خواستند اطلاعاتی را درباره نوع رفتار و خلق و خوی آنها در اختیارشان قرار دهند.
محققان انگلیسی در این بررسی‌ها دریافتند نوزادانی که زمان کمتری به تصویر خیره می‌شوند بیشتر در معرض ابتلا به بیش‌فعالی در سنین کودکی قرار می‌گیرند. بنابراین خیره شدن به تصویر به مدت طولانی‌تر نشانه احتمال کمتر ابتلا به بیش‌فعالی در نوزادان است. در واقع نوزادانی که کمتر به اطراف خود خیره می‌شوند، بیشتر دچار اختلالات و مشکلات رفتاری در کودکی می‌شوند. محققان تاکنون به مکانیسم اصلی این ارتباط دست نیافته‌اند ولی مطالعات برای کشف این مساله همچنان ادامه دارد. محققان بر این باورند که نوزادان تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند که به عوامل ژنتیکی و محیطی برمی‌گردد که جنین در رحم مادر با آن روبه‌رو می‌شود.‌ محققان بر این باورند که اختلالاتی چون اختلال بیش‌فعالی و عدم تمرکز تا حد زیادی جنبه وراثتی دارد بنابراین، توانایی افراد مبتلا در میزان تمرکز در هر سنی متفاوت است.
منبع:

livescience

شنبه 25 اردیبهشت 1395  3:53 PM
تشکرات از این پست
zahra_53
دسترسی سریع به انجمن ها