0

مديران جلوه عدالت‌خواهي اميرالمؤمنين (ع) را داشته باشند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

مديران جلوه عدالت‌خواهي اميرالمؤمنين (ع) را داشته باشند

89/10/11 - 15:05
شماره:8910110859
نسخه چاپي ارسال به دوستان
معاون اول قوه قضائيه:
مديران جلوه عدالت‌خواهي اميرالمؤمنين (ع) را داشته باشند

خبرگزاري فارس: معاون اول قوه قضائيه با بيان اينكه مديران بايد جلوه عدالت‌خواهي اميرالمؤمنين (ع) را داشته باشند، گفت: موظفيم در جامعه اسلامي عادل زندگي كنيم.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، حجت‌الاسلام ابراهيم رئيسي ظهر امروز در همايش ارتقاي سلامت نظام اداري شوراي دستگاه‌هاي نظارتي خراسان رضوي اظهار داشت: مديران ما بايد جلوه عدالت‌خواهي اميرالمؤمنين (ع) را داشته باشند و عدالت را براي جامعه بخواهند تا سلامت اداري در آن شكل گيرد.
معاون اول قوه قضائيه با بيان اينكه ملاكي بهتر از قانون براي اجراي عدالت وجود ندارد، تصريح كرد: قانون ضعيف بهتر از بي‌قانوني است و هيچ‌كس اجازه نقض قانون را ندارد.
وي تأكيد كرد: به هر ميزان عدالت نقض شود قانون نيز به همان نسبت نقض مي‌‌شود.
رئيسي با اشاره به آيات قرآني گفت: در قرآن ‌كريم خروج شي از اعتدال فاسد ناميده شده است و ما موظفيم با رعايت عدل و اعتدال در نظام جامعه اسلامي عادل زندگي كنيم.
معاون اول قوه قضائيه تصريح كرد: اگر مديران و كاركنان سيستم‌هاي اداري با انگيزه و عشق به فعاليت بپردازند ناسلامتي و فساد در نظام‌ اتفاق نمي‌افتد.
وي افزود: در بحث مديريت ارزيابي عملكرد نظام اداري و سلامت اداري؛ مقالات و كتب زيادي منتشر شده است.
رئيسي اظهار داشت: اين امر به كم تجربگي مديران و عدم آشنايي آنان در زمينه مديريت كمك شاياني مي‌كند و مديران مي‌توانند دانش خود را در هم آميخته و در سلامت اداري نظام‌ها كوشا باشند.
معاون اول قوه قضائيه آموزش به‌هنگام و شناسايي مشكل را در ايجاد سلامت نظام اداري بسيار مؤثر عنوان و افزود: مديران عالي به عنوان نخبگان كشور مهم هستند و بايد نظام اسلامي را باور داشته باشند.
رئيسي با اشاره به عوامل تضمين سلامت نظام اداري گفت: نخستين گام در تضمين سلامت اداري بستگي به نيروهاي سالم آن دارد.
وي ساز و كار و قانون سالم را از ديگر عوامل دخيل در سلامت نظام اداري عنوان كرد و ادامه داد: مهم‌ترين و قوي‌ترين نظام كنترل،‌ خود‌كنترلي است.
رئيسي تصريح كرد: قوي‌ترين فرد بايد خود را در نظارت اداري پايبند به قراردادهاي اجتماعي بداند.
معاون اول قوه قضائيه خطاب به مديران و كاركنان تفاهمنامه‌هاي اداري گفت: شما در محضر خداوند متعال هستيد و هر چه توجه به خدا در ميان شما ارتقا يابد به همان ميزان جرم و تخلف كاهش و اخلاق حرفه‌اي افزايش مي‌يابد.
وي نقش همايش‌ها و نشست‌ها را در ارتقاي سلامت اداري مؤثر دانست و افزود: درصد قابل ملاحظه‌اي از خطاها با همين نشست‌ها برطرف مي‌شود.
رئيسي به مشكل اشتغال و بيكاري اشاره كرد و گفت: مسئله اشتغال بسيار جدي است و بسياري از افراد تحصيلكرده بيكار هستند و برخي از اداره‌ها از طريق روابط براي خود نيرو جذب مي‌كنند.
وي با بيان اينكه استخدام نيروهاي كار از طريق روابط باعث فساد نظام اداري مي‌شود، تصريح كرد: بسياري از اداره‌ها كارآيي و صلاحيت افراد متقاضي كار را ناديده گرفته و رابطه‌اي عمل مي‌كنند.
رئيسي افزود: در اين وضعيت، فشار براي آوردن افرادي‌ كه اولويت ورود به سيستم اداري را ندارند زياد است كه اين امر منجر به فساد مي‌شود. در دستگاه‌هاي مختلف اين مشكل وجود دارد و نخستين مسئله براي دستگاه‌هاي اداري مسئله نيروي ‌انساني كارآمد است.
رئيسي قانون گزينش را براي جذب نيروي ‌انساني لازم دانست و تأكيد كرد: قانون گزينش از قوانين غني كشور است و هيچ كس حق ندارد بدون ضابطه گزينشي وارد دستگاه‌هاي اداري كشور شود.
وي تصريح كرد: مردم مهم‌ترين مؤلفه قدرت هستند و بايد افراد جامعه در مراجعه به دستگاه‌ها احساس رضايتمندي داشته باشند.
رئيسي نقش نشست‌ها را در قبال پاسخگويي به خدا، عموم شهروندان، ارباب رجوع و دستگاه‌هاي حسابرسي بسيار مؤثر عنوان كرد.

 
 
شنبه 11 دی 1389  3:09 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها