0

پولتیکو: سناتور ضدبرجام، معاون اول احتمالی دونالد ترامپ

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158652
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

پولتیکو: سناتور ضدبرجام، معاون اول احتمالی دونالد ترامپ

 اخباربین الملل,خبرهای  بین الملل,پولتیکو

زمزمه هایی از سوی اعضای حزب جمهوری خواه به گوش می رسد که سناتور باب کورکر، رئیس کمیته روابط خارجی سنا گزینه ی معاون اولی ترامپ است.

 پولتیکو توشت: زمزمه هایی از سوی اعضای حزب جمهوری خواه به گوش می رسد که سناتور باب کورکر، رئیس کمیته روابط خارجی سنا گزینه ی معاون اولی ترامپ است.

به گزارش انتخاب ؛ این نشریه آورده است: هفته گذشته این جهوری خواه اهل تنسی به یو اس ای تودی گفت کمک زیادی به دونالد ترامپ در شکل دادن درحوزه سیاست های خارجی کرده، که او را یکی از معدود سناتورهایی می سازد که حمایت علنی خود را از ترامپ اعلام کرد ... ترامپ هفته گذشته با او تماس گرفت و از آن زمان او و اعضای کمپین ترامپ گفتگوهایی داشته اند.

کورکر که یکی از ثروتمندترین اعضای کنگره است، اکثر سال های عمرش را به فعالیت اقتصادی گذرانده است، و در بیوگرافی او آمده، نقطه نظر فعال اقتصادی که به دنبال نتیجه است را با خود می آورد. کورکر 63 ساله با حمایت خود از ترامپ 69 ساله و ستایش سخنرانی سیاست خارجی دو هفته پیش او بسیاری در واشنگتن را شگفت زده کرد.

جمهوری خواهی کوکر را به خوبی می شناسد گفت: « او آدم مستقلی است – یک جور آدم سرسخت – که از شنا در خلاف جهت رودخانه ترسی ندارد. او از این که در سنا باشد و نتواند کاری را پیش ببرد عصبانی است. او ترسی از کنار زدن محافظه کاری قدیمی ندارد. و او اصلا اهل دنباله روی نیست: او زودتر از این حرف ها حمایت خود از ترامپ را اعلام کرده».

منبعی دیگر گفت: « کورکر در میان همکارانش در سنا چندان محبوب نیست. یک دلیل بزرگش آن است که او دوست دارد با همکاری دموکرات ها کارها را انجام دهد. شاید این برای ترامپ جذاب باشد».

لازم به ذکر است که کورکر از اصلی ترین منتقدان برجام در کنگره آمریکا است.

ترامپ که قبلا گفته بود قصد دارد سیاستمدار با تجربه ای را انتخاب کند که کنگره و سنا را به خوبی بشناسد و بتواند به او کمک کند کارها را به انجام برساند، در مصاحبه 31 مارس خود با واشنگتن پست سرنخ مهم بالقوه ای از گزینه مورد نظرش داد: کسی که بتواند وارد سنا شود و 25 سال با این مردم و همه مردم صمیمی بوده.

یکی دیگر از مسئولان کنونی که نامش به عنوان معاون اول احتمالی برده شده سناتور 72 ساله دان کوتس از ایالت ایندیانا است که در مجلس نمایندگان و سنا حضور داشته و اولین بار 35 سال پیش به عضویت کنگره در آمد. او از نیروهای قدیمی ارتش آمریکا است که هشت سال عضو مجلس نمایندگان و 10 سال سناتور، و سپس سفیر دولت جورج بوش در آلمان بود که درست پیش از 11 سپتامبر به آنجا وارد شد. کوتس در سال 2011 به سنا بازگشت که عضو کمیته امور مالی و اطلاعاتی آن است.

حتما هم ترامپ جایگاه ویژه ای در قلب او دارد. او که دوستی دور و درازی با کوتس دارد گفته است: «او محبوب است. این مرد یک دشمن هم ندارد. همه عاشق او هستند. او انتخاب خوبی برای مدیریت امور است. در درستکاری نظیر ندارد».

سناتور 55 ساله جان تون از ایالت داکوتای جنوبی که از او هم به عنوان گزینه معاون اولی یاد می شود در ماه مارس حمایت خود از ترامپ را اعلام کرده بود. 

یکی دیگر از نامزدهای احتمالی فرماندار ایالت ایندیانا، مایک پنس است که مدت 12 سال در مجلس نمایندگان آمریکا حضور داشت.

ترکی زبان قربون صدقه رفتنه داریم که: گوزلرین گیله‌سین قاداسین آلیم که یعنی درد و بلای مردمک چشات به جونم …!.

پنج شنبه 23 اردیبهشت 1395  8:14 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها