0

موضع تازه ترامپ درباره ورود مسلمانان به آمریکا

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158652
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

موضع تازه ترامپ درباره ورود مسلمانان به آمریکا

به نظر می‌رسد دونالد ترامپ، داوطلب نامزدی حزب جمهوری‌خواه، موضعش را درباره منع ورود مسلمانان به آمریکا کمی ملایم‌تر کرده است. او قرار است روز پنج‌شنبه با رهبران جمهوری‌خواه در کنگره آمریکا دیدار کند.

او در واکنش به حرف صادق خان، شهردار لندن، گفته است که حرفش درباره منع ورود مسلمانان به آمریکا "فقط یک پیش‌نهاد" بوده است.

این سرمایه‌دار نیویورکی پس از حمله‌های پاریس که ۱۳۰ نفر در آن کشته شدند، گفت که باید به طور موقتی جلوی ورود همه مسلمانان به آمریکا را گرفت.

شهردار جدید لندن ابراز نگرانی کرده بود با توجه به این‌که مسلمان است، نتواند در صورت ریاست‌جمهوری ترامپ به آمریکا سفر کند. ولی ترامپ در پاسخ گفته بود که می‌شود صادق خان را از چنین ممنوعیتی "مستثنا" کرد.

از آن طرف هم صادق خان این ارفاق دونالد ترامپ را رد کرده و گفته است که این مواضع داوطلب نامزدی حزب جمهوری‌خواه، "جاهلانه" است و "به ضرر امنیت" آمریکا و بریتانیاست.

"پیش‌نهاد" دونالد ترامپ برای منع ورود مسلمانان به آمریکا، به طور گسترده در خود ایالات متحده اعتراض‌برانگیز شده است ولی او تاکنون پای آن ایستاده است و می‌گوید برای تضمین امنیت آمریکا، لازم است.

ترامپ پیش از این هم در موارد مختلفی موضعش را عوض کرده و این گاه شامل حرف‌هایی بوده که چند روز پیش زده است.

تلاش برای اتحاد
حالا که کسی در میدان رقابت‌های درون‌حزبی مقابل دونالد ترامپ نایستاده، او تلاش دارد این حزب را پشت سر خود متحد کند؛ کاری که پس از منازعه‌های داغ و تند داوطلبان نامزدی جمهوری‌خواهان و حمله‌های آنان به این سرمایه‌دار نیویورکی کار ساده‌ای نیست.

خیلی از چهره‌های ارشد حزب جمهوری‌خواه، از جمله پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان، هنوز حاضر به حمایت از دونالد ترامپ نشده‌اند.

ترامپ قرار است روز پنج‌شنبه با رایان و همین‌طور میچ مک‌کانل، رهبر اکثریت جمهوری‌خواه در سنا که از او حمایت کرده است، دیدار کند.

بعضی جمهوری‌خواهان نگران اند که با نامزدی دونالد ترامپ نه تنها ریاست‌جمهوری را به دموکرات‌ها ببازند بلکه به موضع آنان در انتخابات کنگره هم لطمه بزند.

هم‌زمان با انتخابات ریاست‌جمهوری، آمریکایی‌ها برای یک‌سوم کرسی‌های مجلس سنا و تمامی کرسی‌های مجلس نمایندگان هم رای می‌دهند.

ترکی زبان قربون صدقه رفتنه داریم که: گوزلرین گیله‌سین قاداسین آلیم که یعنی درد و بلای مردمک چشات به جونم …!.

پنج شنبه 23 اردیبهشت 1395  4:34 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها