0

استخرهای پلکانی طبیعی در دل جنگل

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

استخرهای پلکانی طبیعی در دل جنگل

منطقه‌ای زیبا در مکزیک وجود دارد که دارای چندین استخر طبیعی پلکانی است و اطراف آن را نیز جنگلی باشکوه‌ی پوشانده است. در این مقاله با این منطقه از دنیای شگفت انگیزمان آشنا می‌شویم.

 

در بین جنگل‌های منطقه «آلتاوراپاز» (Alta Verapaz) در گوآتمالا در فاصله ۱۱ کیلومتری از جنوب روستای Q'eqchi' Maya در Lanquin منطقه‌ای زیبا وجود دارد که یکی از شگفتی‌های طبیعت به حساب می‌آید.  نام این منطقه «سمون چمپی» است و در زبان محلی به آن آب مقدس می‌گویند. این منطقه که روخانه Cahabon از آن می‌گذرد حدود ۳۰۰ متر طول دارد و در بالای آن چندین استخر با آب روان وجود دارند که از همان روخانه تغذیه می‌شوند. البته هر کدام از این استخر‌ها نیز با آبشار کوچکی به یکدیگر متصل هستند. آب این استخر‌ها نیز به رنگ آبی فیروزه‌ای است.

 

Semuc Champey

 

 

Semuc Champey

 

این منطقه، توسط جنگل‌های سبز رنگ باشکوهی احاطه شده است و مکانی عالی برای شنا کردن و استراحت است. از آن جایی که منطقه مذکور در بین گردشگران محبویبت زیادی دارد باعث شده که با چالش‌هایی رو به رو باشد. نزدیک‌ترین روستا به این استخر‌های زیبا Lanquin نام دارد که فاصله آن از شهر گواتمالا حدود ۴ ساعت است و مسیر خطرناکی را برای رسیدن به این منطقه باید سپری کنید. حدود ۳۰ دقیقه از این مسیر باید با خودرو‌های ۴×۴ طی شود و ۲۰ دقیقه نیز پیاده روی در پیش رو خواهید داشت.

 

 

 

از طریق El Mirador نیز می‌توانید منظره‌ای زیبا از این استخر‌ها را مشاهده کنید. البته باید بدین نکته نیز توجه داشت که برای رسیدن به آن باید مسیری طولانی و چالش برانگیز را پشت سر بگذارید. در این مسیر نیز می‌توانید صدای میمون‌ها را بشنوید و به تماشای آنها و سایر حیوانات بروید. در ادامه می‌توانید تصاویر بیشتری را از این منطقه زیبا مشاهده کنید.

 

Semuc Champey

 

 

Semuc Champey

 

 

Semuc Champey

 

 

Semuc Champey

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

پنج شنبه 23 اردیبهشت 1395  10:52 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها