0

استعفای رئیس کل بیمه مرکزی درپی ماجرای فیش های حقوقی

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

استعفای رئیس کل بیمه مرکزی درپی ماجرای فیش های حقوقی

 

امین: از وقوع پیشامد سازمان دهی شده‌ای که موجب هجمه گسترده به دولت شد،  شرمنده ام
 

 

استعفای رئیس کل بیمه مرکزی درپی ماجرای فیش های حقوقی

محمدابراهیم امین رئیس کل بیمه مرکزی که این روزها به شدت به دلیل انتشار فیش‌های حقوقی نجومی مدیران این مجموعه مورد انتقاد قرار گرفته است دیروز از رئیس کلی بیمه مرکزی ایران استعفا کرد.اوایل این هفته و در پی انتشار فیش های حقوقی نجومی مدیران بیمه بود که موجی از انتقادات علیه این موضوع برانگیخته شد. سه روز قبل نیز دیوان محاسبات از بروز تخلف در قضیه فیش های حقوقی مدیران بیمه با رقم چند ده میلیونی خبر داد. بعد از آن وزیر اقتصاد پس از بررسی موضوع توسط کمیته ویژه این وزارتخانه، بیانیه ای صادر کرد که در آن، اطلاق عناوین «حقوق 80 میلیون تومانی» و «چند ده میلیونی» نادرست و شتاب زده دانسته شده و تاکید شده بود: پس از صدور رای نهایی دیوان محاسبات و ابلاغ به اعضای هیات عامل بیمه مرکزی نسبت به سطح مواجهه با آن تصمیم‌گیری خواهد شد.در ادامه این ماجرا، محمد ابراهیم امین رئیس کل بیمه مرکزی از سمت خود استعفا کرد. در متن این استعفانامه، امین خطاب به طیب نیا نوشته است: شرمنده‌ام که در حوزه مسئولیت اینجانب پیشامدی سامان‌دهی و به اجرا گذاشته شد که مایه هجمه گسترده رسانه‌ای به بیمه مرکزی، جناب‌عالی و در نهایت دولت محبوب تدبیر و امید را فراهم ساخت. از این بابت از مردم شریف ایران، اهالی صنعت بیمه و به‌ ویژه شخص جناب‌عالی پوزش می‌طلبم.

 

اینجانب با ابراز اعتماد و تمایل جناب‌عالی که به دانایی و پاک‌دامنی‌تان اعتماد راسخ داشتم و دارم، از امتیازات مادی بخش غیردولتی که حداقل دو برابر بیمه مرکزی بود، چشم پوشیدم و تنها بدین خیال که تسلط کارشناسی، توان مدیریتی و اراده شخصی لازم برای اصلاح امور صنعت بیمه را دارم، این مسئولیت خطیر را پذیرفتم.وی در ادامه به ارائه گزارشی از عملکرد خود در بیمه مرکزی پرداخته و از جمله نوشته است: سامان‌دهی مدیریتی و مالی شرکت بیمه دی که در معرض ورشکستگی قرار داشت و از همه مهم‌تر اقدام قانونی و مدیریتی برای احقاق حقوق بیش از 100 هزار زیان‌دیده بیمه توسعه که بی‌پناه و بی‌رسیدگی و پاسخ‌گویی رها شده بودند و بسیاری هم زندانی، از اقدامات مهم قابل ذکر است.


هم چنین صنعت بیمه اکنون دارای سامانه‌ای اطلاعاتی است که بر اساس آن، نهاد ناظر می‌تواند به سرعت، انحراف از معیارها و ضوابط را شناسایی و اندازه‌گیری نماید.وی اقدام خود در جهت فراهم سازی اقدامات زمینه‌ساز برای تشکیل یک شرکت بیمه اتکایی ملّی که هم اکنون فقط نیازمند مجوّز قانونی برای تأسیس و فعالیت می‌باشد را موجب دشمن‌تراشی جدّی در داخل دانسته است.امین با بیان این که اتفاق رخ داده موجب تضعیف اقتدار و اعتماد به نفس وی شده، تصریح کرده است: در چنین فضا و شرایطی ادامه کار برای اینجانب بسیار دشوار است.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

پنج شنبه 23 اردیبهشت 1395  8:58 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها