0

ربیعی: طرح تحول سلامت نیازمند اصلاح است

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

ربیعی: طرح تحول سلامت نیازمند اصلاح است

 

ربیعی: طرح تحول سلامت نیازمند اصلاح استوزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طرح تحول سلامت نیازمند اصلاح است و این اصلاحات می تواند موفقیت‌های ما را در این طرح بیشتر کند.به گزارش ایرنا، علی ربیعی در چهارمین گردهمایی جامع سالانه انجمن پزشکان عمومی ایران افزود: این طرح بسیار ارزشمندی است چرا که 10 میلیون ایرانی فاقد دفترچه را صاحب دفترچه کرد و پرداختی از جیب مردم را نیز کاهش داد.وی اظهار داشت: ما تعرفه ها را اصلاح کردیم اما زیرساخت ها را تامین نکردیم و ما نیازمند این هستیم که زیرساخت ها را تامین کنیم.وی ادامه داد: راهکار این موضوع فقط تامین منابع پایدار نیست، اگرچه ما در این زمینه کسری بودجه داریم، اما باید طرح پزشک خانواده به یاری این طرح بیاید.

 

به گزارش ایسنا وی با اشاره به آغاز طرح تحول نظام سلامت در اردیبهشت‌ماه سال 93 گفت: طبق نموداری که از پراکندگی ثروت در کشور وجود داشت درصدی از مردم در سمت راست این نمودار بسیار ثروتمند بوده و رفتارهای اقتصادی غیرمتعارفی در این دهک وجود دارد اما در طرف دیگر این نمودار درصدی از مردم بسیار فقیرند و چهار تا پنج میلیون نفر آنها در آستانه سوءتغذیه قرار دارند. در میانه این نمودار نیز می‌بینیم که با 200 هزار تومان دهک‌ها جابه‌جا می‌شوند. طبق مطالعه‌ای که انجام شده حتی در میانه این نمودار یک بیماری باعث می‌شد که دهک‌ها جابه‌جا شود.ربیعی با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت با هدف پیشگیری از افتادن مردم در دام فقر آغاز شد، گفت: هدف‌گیری این طرح این بود که هزینه‌های کمرشکن سلامت کاهش یابد و افراد را از تله فقر نجات دهد، چراکه یک بیماری جدی می‌توانست زندگی را تغییر دهد.

 

ربیعی از تعریف برنامه حمایت غذایی برای جلوگیری از سوءتغذیه در وزارت رفاه خبر داد و گفت: علاوه بر این در حوزه فقر آموزشی کار مبارزه با مسئله بازماندگی از تحصیل را طراحی کردیم که خوشبختانه به نتیجه رسید.وی با بیان اینکه حتما طرح تحول سلامت دارای اشکالاتی است و نقدها به ما کمک می‌کند که آنها را اصلاح کنیم و بتوانیم موفقیت بیشتری داشته باشیم، ادامه داد: در حال حاضر مهمترین مسئله ما تامین منابع پایدار است. ما در یک سال 10 میلیون نفر را بیمه کردیم. هزینه‌های بیمارستانی و سرپایی را تقبل کردیم. پرداخت از جیب مردم را به شش درصد کاهش دادیم. طرح تمام‌وقتی پزشکان را ایجاد کردیم و همزمان کتاب ارزش‌های نسبی را اجرا و تعرفه‌ها را اصلاح کردیم این در حالی بود که زیرساخت‌ها را آماده نکرده بودیم. حال من به عنوان مسئول سازمان رفاه شانه‌هایم خرد شده اما هنوز تلاش می‌کنیم تا طرح تحول سلامت را ادامه دهیم.


ربیعی با بیان اینکه برخی متوجه نیستند که چه کار بزرگی در این حوزه انجام شده، گفت: درحال حاضر نیازهای انباشته‌شده درمانی از سوی 10 میلیون نفری که بیمه شدند و افزایش سرانه با توجه به تقاضاهای القائی،  بر این اساس نیازمندیم که زیرساخت‌های لازم را تامین کنیم. در عین حال صرف افزایش منابع راهکار ما نیست و باید به دنبال منابع پایدار برویم چراکه اکنون با مشکل کمبود منابع و کسری اعتبار مواجه‌ایم.


شناسایی 50 بیماری پرهزینه در کشور
به گزارش فارس مدیرعامل بیمه سلامت ایرانیان نیز گفت: ما چاره‌ای به‌جز کنترل تقاضا نداریم اکنون در برخی شهرها کارگروه‌هایی تشکیل شده و 50 بیماری پرهزینه شناسایی شده است که در آنها ردپای پزشک عمومی کمرنگ است.کبیر افزود: پس از گذشت دو سال از طرح تحول سلامت باید بازنگری جدی صورت گیرد.وی گفت: اگر برای 11 میلیون نفر دفترچه سفید بیمه صادر شده نباید آنها آزادانه خرج شود چون منابع کشور دچار مشکل می‌شود.


نیمی از پزشکان عمومی طبابت نمی‌کنند
به گزارش ایرنا رئیس انجمن پزشکان عمومی ایران نیز در این گردهمایی گفت: اکنون از مجموع 80 هزار پزشک عمومی در کشور نیمی از آنان طبابت نمی کنند.عباس کامیابی افزود: جای تاسف است که نیمی از پزشکان عمومی در امور مرتبط با طبابت اشتغال ندارند و این سرمایه سوزی است. وی تصریح کرد: به صلاح نیست این سرمایه در سطح جامعه رها شود و مسئولان به فکر آنها نباشند و آنچه که امروز اهمیت دارد و ضروریست، بازگشت این افراد به عرصه بهداشت و درمان است.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

پنج شنبه 23 اردیبهشت 1395  8:08 AM
تشکرات از این پست
3051282261
3051282261
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : اسفند 1394 
تعداد پست ها : 247
محل سکونت : قم

پاسخ به:ربیعی: طرح تحول سلامت نیازمند اصلاح است

اگر این طرح درست اجرا شود برکات زیادی دارد.

پنج شنبه 23 اردیبهشت 1395  8:48 AM
تشکرات از این پست
khodaeem1
دسترسی سریع به انجمن ها