0

اظهارات روحانی درباره ترفند رسانه های خارجی برای رودر رو قرار دادن مسئولان

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

اظهارات روحانی درباره ترفند رسانه های خارجی برای رودر رو قرار دادن مسئولان

 

 

اظهارات روحانی درباره ترفند رسانه های خارجی برای رودر رو قرار دادن مسئولان

تأکید بر جایگاه ولایت فقیه و نبود هیچ گونه فضای دوقطبی در کشور، تشکیل کمیته بررسی فرایند توقیف دو میلیارد دلار، گلایه از برخی رسانه های داخلی، تأکید بر کم کردن شعارها در سال اقدام و عمل و توصیه به نمایندگان برای پرهیز از کار شتابزده در روزهای آخر نمایندگی مهم ترین محورهای سخنان رئیس جمهور در نشست خبری و حضور در جلسه شورای اداری استان کرمان بود.  به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز گذشته در جلسه شورای اداری استان کرمان که در انتهای سفرش به این استان انجام شد، ترویج دو قطبی بودن کشور و تقابل مسئولان را پیگیری خط دشمن دانست و تاکید کرد: هر سه قوه تحت هدایت رهبری مقتدر، مسیر توسعه کشور را پیگیری می کنند. روحانی با بیان این که در ایران دو قطبی بودن وجود ندارد، خاطر نشان کرد: کشوری که ولی امر و ولایت فقیه دارد و جایگاهی که ولایت فقیه در شرع و قانون اساسی ما دارد اگر قوا مشکلی داشته باشند او حلال مشکل است و خود قوا در کنار یکدیگر هستند.

رئیس جمهوری گفت: تلاش من در دولت یازدهم همواره این بوده که با دو قوه اگر هم مورد، نکته و گله ای بوده با خود آن ها مطرح شود و کمتر در سطح رسانه ها مطرح شود. وی با گلایه از برخی جریان های داخلی به خاطر تکرار سخن توطئه گران خارجی، افزود: رسانه های خارجی کارشان این است که یک کلمه از این و آن پیدا کنند این ها را روبه روی هم قرار دهند و بگویند این یکی مقصودش این بوده و آن یکی مقصودش آن بوده است.رئیس دولت یازدهم با تأکید بر این که جهان به دنبال تعامل با ایران است، تصریح کرد:  یک رسانه داخلی که از بیت المال هم پول می گیرد، می گوید کسی در ایران سرمایه نمی گذارد، آدم دچار حیرت می شود که این افراد به دنبال چه چیزی و چه هدفی هستند. متأسفانه عده‌ای در داخل دایم بذر ناامیدی را در افکار عمومی با هدفی نامشخص می‌کارند.


اگر لازم شود ارقام کمک به توان دفاعی را در مقایسه با دولت های گذشته اعلام می کنیم
روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که هیچ دولتی به اندازه دولت یازدهم برای تقویت توان دفاعی نیروهای مسلح کار نکرده است که اگر لازم شود من این آمار و ارقام را در مقایسه با دولت های گذشته اعلام خواهم کرد، افزود: ما شعار نمی دهیم و وظیفه می دانیم که نیروهای مسلح ما قوی باشند.


 اگر ما نیروی مسلح قوی داریم دیگران می فهمند و ضرورتی ندارد این قدر تکرار کنیم
روحانی تصریح کرد: اگر صلح می خواهیم باید قوی باشیم و اگر ضعیف باشیم یعنی این که جنگ می خواهیم و قوی که باشیم یعنی صلح می خواهیم، اما لازم نیست هر روز بیاییم شعار دهیم و حرف هایی بزنیم که تاثیر مثبتی ندارد. اگر ما نیروی مسلح قوی داریم دیگران می فهمند و ضرورتی ندارد این قدر بگوییم و تکرار کنیم. در سال اقدام و عمل باید شعارها را کم کنیم.


قانون با فوت کردن درست نمی شود
رئیس جمهور همچنین در نشست خبری خود با اشاره به این که جانبازی رهبر معظم انقلاب، افتخاری برای همه و مایه آرامش ملت است، گفت: سال 62 در جبهه جنگ قبل از یک عملیات فرزندان روسای هر سه قوه را در سفر به مناسبت ها و جاهای مختلف دیدم. وی در ادامه نمایندگان را به پرهیز از تصمیمات سریع و شتابزده توصیه کرد و گفت: بخواهیم قانون پنج ساله را عرض چند روز درستش کنیم، اصلا نمی شود؛ قانون با فوت کردن درست نمی شود. مجلس دهم ادامه کار مجلس نهم و مجلس نهم ادامه کار مجلس هشتم است و نعوذبا... که انقلاب نشده و چیز جدیدی که پیش نیامده است. رئیس دولت تدبیر در ادامه با بیان این که در انتخابات هفتم اسفند، تحول بزرگی در کشور رخ داد، تصریح کرد: «مردمی که وقتی عده ای از مسئولان و فرهیختگان را ببینند که از یک لیست حمایت می کنند، می گویند ما به این ها اعتماد داریم. همان شیوه ای است که با مرجع تقلید کار می کردیم، مردم که نمی دانستند در قم 10 نفر از علمای بزرگ و فرهیخته هستند، به یک عده فضلا و مدرسان عالی اعتماد می کردند.»


گزارش کمیته بررسی توقیف دو میلیاردی برای مردم منتشر می شود
روحانی در پاسخ به پرسشی درباره سرقت دو میلیارد دلاری آمریکا، این تصمیم را نامشروع و مغایر با قوانین بین الملل دانست و با اشاره به این که مداخله کنگره برخلاف قانون داخلی آمریکاست، افزود: «در همان سال ها (دولت نهم) آشکار شده بود که دادگاه‌های آمریکایی با استناد به آن موضوع و البته نامشروع، می خواهند به اموال ما دست اندازی کنند، اما متاسفانه در فرصت 9 ماهه ای که بانک مرکزی داشته و  می توانسته همه پول را از بانک های آمریکایی خارج و اوراق را به فروش برساند،  اما بخش بزرگی از این اوراق باقی مانده تا زمانی که در  سال 87 که دادگاه استیناف رای می دهد و این پول مسدود می شود.» روحانی همچنین از تشکیل کمیته ای برای بررسی روند توقیف خبر داد و گفت: «گزارش این کمیته برای اطلاع مردم منتشر و پرونده نیز به قوه قضاییه ارائه می شود.» وی بار دیگر بر طرح دعوی در محاکم بین المللی تأکید کرد.


نباید بدعتی در کشور به وجود بیاید
رئیس جمهور همچنین در جواب سوالی درباره وعده های دولت به مردم و سرنوشت مینو خالقی گفت: «در سخنرانی عمومی نیز اعلام کرده ام که روند قانونی باید دنبال شود و هنوز ناامید نیستیم و وزارت کشور در این زمینه کار خود را انجام می دهد. نباید بدعتی در کشور به وجود بیاید، مردم ما در چارچوب قانون امید به آینده دارند و اگر خدای ناکرده قانون نقض شود ، امید به آینده تضعیف می شود.»

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

پنج شنبه 23 اردیبهشت 1395  7:55 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها