0

آیت الله جنتی: نظارت استصوابی شورای نگهبان عام و در همه مراحل است

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

آیت الله جنتی: نظارت استصوابی شورای نگهبان عام و در همه مراحل است

سکوت سیف الله ابراهیمیان، سخنگوی شورای نگهبان نیز قابل توجه بود. ابراهیمیان که در دوران انتخابات و بعد از آن ، علی رغم اطلاع از دستور صریح رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر حرام قطعی بودن تضعیف شورای نگهبان از سوی اعضای شورا، هیچ درخواست رسانه ای را برای مصاحبه علیه دبیر انقلابی و برخی اعضای شورای از دست نداده بود، در چند وقت اخیر سکوت اختیار کرد و حاضر به دفاع از نظر متقن و سابقه دار نشد.
 
گروه سیاسی رجانیوز: ماجرا ابطال آرای مینو خالقی ، با ورود رئیس جمهور و وزیر کشور به موضوع ابعاد جدیدی یافته است.
این موضوع که محل مناقشه وزارت کشور و شورای نگهبان شده بود، به شورای حل اختلاف قوای سه گانه رفت و این شورا نیز رای مشورتی اش را به نفع شورای نگهبان صادر کرد. 
 
در این میان سکوت نجات الله ابراهیمیان، سخنگوی شورای نگهبان نیز قابل توجه بود. ابراهیمیان که در دوران انتخابات و بعد از آن ، علی رغم اطلاع از دستور صریح رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر حرام قطعی بودن تضعیف شورای نگهبان از سوی اعضای شورا، هیچ درخواست رسانه ای را برای مصاحبه علیه دبیر انقلابی و برخی اعضای شورای از دست نداده بود، در چند وقت اخیر سکوت اختیار کرد و حاضر به دفاع از نظر متقن و سابقه دار نشد.
 
با این حال ، آیت الله جنتی، دبیر شورای نگهبان امروز در سخنانی فضاسازی ها علیه شورای نگهبان را رد کرد و  راجع به ابطال انتخابات بعضی از نامزدها به علت دستیابی به اسناد جدید، که حاکی از عدم صلاحیت برخی افراد بود، گفت؛ نظارت استصوابی شورای نگهبان عام و در تمام مراحل است و این اقدام سابقه هم داشته در مورد فردی که بعد از رأی‌آوردن معلوم شد، مدرک تحصیلی‌اش فاقد اعتباراست و انتخابات را شورای نگهبان ابطال کرد . بعضی ادعا می‌کنند بعد از رأی‌گیری فقط مجلس است که می‌تواند اعتبارنامه فرد فاقد صلاحیت را تأیید نکند. این ادعا علاوه بر این که خلاف نظارت استصوابی قبل از ورود به مجلس است ، تاریخ هم نشان نمی‌دهد که در مجلس اعتبارنامه‌ای را به جز یک مورد رد کرده باشند و به شهادت تاریخ این جای معامله و بده و بستان است .
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1395  9:23 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها