0

خواص درمانی کندر :

 
ahmadfarm
ahmadfarm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1390 
تعداد پست ها : 7792
محل سکونت : خراسان رضوی

خواص درمانی کندر :

خواص درمانی کندر :

♈️ #کندر، شیره گیاهی به همین نام است که مزه‌ای گس و تلخ دارد و درمانگران طب سنتی از قدیم آن را برای درمان بسیاری بیماری‌ها مورد استفاده قرار می‌دادند که به سه صورت خوراکی، موضعی و #بخور مصرف می‌شده است.

♑️ کندر در اندازه و رنگ‌های مختلف در بازار موجود است و گفته می‌شود #کندر_سفید بهتر از دیگر انواع آن است.
کندر دارای طبیعتی گرم و خشک است و موجب تقویت حافظه می‌شود. تحقیقات روی کندر نشان داده است که مصرف این گیاه دارویی در دوران #بارداری نیز در #تقویت_حافظه و سرعت و قدرت یادگیری نوزادان، تأثیرگذار است اما هنوز مطالعات کافی درباره اندازه و زمان دقیق استفاده از این گیاه دارویی در دوران بارداری انجام نشده است.
خوردن #کندر به همراه #عسل و #مویز - هنگام ناشتا، حافظه انسان را تقویت می‌کند.

♓️ کندر یک گیاه دارویی معطر است که دود آن می‌تواند مانع از #خونریزی_بینی شود. کندرهایی که هنگام سوختن، دود کمتر و اشتعال بیشتری ایجاد می‌کند، کمتر ناخالصی دارد.

⛎ #گیاه_کندر برای #درمان_عفونت کاربرد دارد. اکنون تحقیقات علمی، صمغ کندر را به #درمان_سرطان ارتباط می‌دهد.

💠 درخت #بزولیا (Boswellia) که صمغ کندر از آن به دست می‌آید دارای ۴ گونه مختلف است که هر یک صمغی با کمی تفاوت تولید می‌کند.
غلظت صمغ به زمان برداشت آن ارتباط دارد. نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که این صمغ حاوی ترکیب‌های مهم ضد سرطانی است. این موضوع برای مردم چین تازگی ندارد زیرا در طب قدیم چین، صمغ کندر برای #درمان_سرطان استفاده می‌شد و هنوز هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

🍀 #درمان_سرطان_پروستات:
نتایج تحقیقات سال ۲۰۱۰ نشان می‌دهد که ترکیب‌های فعال موجود در صمغ کندر، مانع بروز #سرطان_پروستات می‌شود. این ترکیب اسیدی که از درخت صمغ کندر گرفته می‌شود به‌طور موثری سلول‌های سرطانی #پروستات را از بین می‌برد.

🌱 درمان لوسمی:
نتایج تحقیقات دیگر نیز نشان می‌دهد که عصاره صمغ کندر #لوسمی حاد ملوئیدی را درمان می‌کند. لوسمی حاد ملوئیدی، نوعی #سرطان است که روی مغز استخوان تأثیر می‌گذارد. این بیماری زمانی شروع می‌شود که گلبول‌های سفید به سلول‌های سرطانی تبدیل می‌شود. نتایج آزمایش‌ها نشان می‌دهد عصاره صمغ کندر به‌طور موثری مرگ سلول‌های سرطانی را ۲۰ درصد افزایش می‌دهد.

🌿 درمان #سرطان_مثانه :
نتایج تحقیقات دیگری که در سال ۲۰۰۹ انجام گرفت نشان می‌دهد عصاره صمغ #کندر بدون تأثیرگذاری روی سلول‌های سالم، سلول‌های سرطانی در مثانه را از بین می‌برد. محققان انگلیسی دریافتند که چگونه استایل- ۱۱- کتو- بتا- بوزولیک (Acetyl-11-keto-beta-boswellic acid) #سرطان_تخمدان را در حالت پیشرفته درمان می‌کند. این ماده ترکیبی است که در عصاره #صمغ_کندر یافت می‌شود. طبق آمار سازمان بهداشت جهانی، #سرطان، علت عمده مرگ در جهان است.

✅ خواص درمانی کندر خوراکی:
• #تقویت_حافظه

• #تقویت_معده و #اعصاب

• #ادرارآور

• مفید در درمان #اسهال و #استفراغ

• مفید در #گرفتگی_صدا و حنجره

• مفید برای بانوان باردار ( #زیبایی و #هوش_نوزاد)

✔️ • کاهش #اختلالات_قاعدگی :
با توجه به طعم گس و تلخی که دارد اما یکی از خواص درمانی بی‌نظیر این صمغ گیاهی کاهش و درمان خونریزی‌های شدیدی است که در دوران #قاعدگی بارها برای بانوان و دختران جوان اتفاق می‌افتد، برای این منظور کافی است مقداری از #کندر خوراکی را هر روز مانند آدامس جویده و میل نمایید.

 

چهارشنبه 22 اردیبهشت 1395  12:16 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها