0

چشم اندازهای خیره کننده از طبیعت سفید رنگ

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

چشم اندازهای خیره کننده از طبیعت سفید رنگ

سفید، رنگ پاکی است. گرچه این رنگ در فرهنگ‌های مختلف معانی متفاوتی دارد، اما بدون شک وقتی معماری‌های سفید رنگ را تماشا می‌کنیم، روح‌مان به پرواز در می‌آید. وقتی این رنگ را در جاذبه‌های طبیعی و در آغوش مادر طبیعت ببینیم، چنین هیجانی حتی بیشتر هم می‌شود.

 

 

۹. لاسکِنتایر ، جزیره کوچک هریس؛ اسکاتلند

ساحل لاسکنتایر (Luskentyre) در «وسترن آیلند» واقع‌شده است و یکی از غیر منتظره‌ترین مناطق اسکاتلند به شمار می‌رود. لاسکنتایر همچنین به‌عنوان بهترین ساحل بریتانیای کبیر انتخاب‌شده است که از ویژگی‌های بارز آن می‌توان به آب‌های شفاف زمردی و شن‌های نرم سفید اشاره کرد که در ترکیب با همدیگر مناظری حیرت‌انگیز را خلق می‌کنند. تمام خلیج لاسکنتایر از ویژگی تلماسه‌های زیبا و خیره‌کننده‌ای بهره می‌برد. بازدیدکنندگان می‌توانند با پیاده‌روی سواحل و تپه‌ها در این منطقه به گشت‌وگذار بپردازند. فعالیت‌های آبی متنوع شامل حمام کردن، کایاک سواری، ماهیگیری، غواصی را تجربه کنند. با این وجود اگر روزی به این ناحیه سفر کردید، قبل از اینکه دل به آب بزنید، از نبودن عروس‌های دریایی در آن مطمئن شوید.

 

لاسکنتایر

 

لاسکنتایر

 

لاسکنتایر

 

 


 

 

۸. ساحل دریاچه مکنزی، جزره فریزر ، استرالیا

دریاچه‌ی مکنزی (Lake McKenzie Beach)، طبیعتی واقعاً شگفت‌انگیز دارد. شن‌های ساحل این دریاچه از سیلیس سفید و خیره‌کننده‌ای تشکیل‌شده است. آب این دریاچه به‌قدری خالص است که گونه‌های کمی از موجودات زنده در آن یافت می‌شود و برای حیات آبی خیلی مناسب نیست. اما خوشبختانه این مکان به محل مناسبی برای گردشگران تبدیل‌شده است. درواقع این جزیره یکی از بهترین مقاصد گردشگری در استرالیا محسوب می‌شود. ضمناً وجود امکانات رفاهی متعدد در ساحل «مکنزی» حس آرامش بازدیدکنندگان را دوچندان می‌کند.

 

فریزر

 

فریزر

 

فریزر

 

 


 

 

۷.جزایر کوک، نیوزیلند

اگرچه ۱۵ جزیره در اقیانوس آرام جنوبی حکومتی پارلمانی و جدا را تشکیل داده‌اند، اما با نیوزیلند در ارتباط‌ هستند و مردم بومی آن، شهروندان این کشور محسوب می‌شوند. صنعت گردشگری در «کوک» توسعه یافته و بخش عظیمی از درآمد آن را تأمین می‌کند. تفرجگاه‌های بی‌شمار، تعطیلاتی بهشتی را برای شما رقم می‌زنند و سواحل سفید شنی، آب‌های فیروزه‌ای و باغ‌های نخل، جزایر کوک را به مقصدی نهایی برای تعطیلات تبدیل کرده‌اند. به‌راحتی می‌توانید برای تعطیلات در این جزایر هتل رزرو کرد، چراکه گردشگری و امکانات ویژ‌ه‌ی آن به‌خوبی در اینجا توسعه پیداکرده است.

 

جزایر کوک

 

جزایر کوک

 

جزایر کوک

 

 


 

 

۶. یادبود ملی وایت سندز، نیومکزیکو؛ ایالات متحده

اگر شما فکر می‌کنید که گشت‌وگذار در دامنه‌ی بزرگترین دشت گچی جهان سرگرم کننده نیست، مشخصاً به خاطر این است که تاکنون چنین چیزی را تجربه نکرده‌اید. پوشش گچی به وسعت ۴۴۲ کیلومتر در صحرای مکزیک، یک گنجینه‌ی ملی است که تا نبینید به ارزش واقعی آن پی نمی‌برید‌. این دشت گچی سفید رنگ و خیره‌کننده در ارتفاع ۱۲۹۱ متری آبگیر تولاروزا (Tularosa Basin) قرار دارد. این تلماسه‌های گچی نه‌تنها توسط باد جابجا می‌شوند، بلکه جاذبه هم آن را به سمت جلو سوق می‌دهد که در نهایت زمانی که یک تپه‌ی شیب‌دار فرو می‌ریزد چهره‌ی این منطقه را به‌صورت دائمی تغییر می‌دهد. این ناحیه به‌واقع منحصر به فرد است چرا که معمولاً گچ ماده‌ای محلول در آب به شمار می‌رود و آب آن را شسته و به سمت دریا می‌برد. با این حال این آبگیر، گچ‌ها را در این ناحیه به دام می‌اندازد و چنین دشت سفیدی را خلق می‌کند. دشت گچی «وایت سندز» همچنین محل زندگی گونه‌هایی همچون مارمولک، موش کیسه‌دار و حشرات مختلف است که در ادغام با رنگ سفید مناظر زیبایی را پدید می‌آورند.

 

وایت سندز

 

وایت سندز

 

 


 

 

۵. مجمع الجزایر بازاروتو؛ موزامبیک

مجمع‌الجزایر بازاروتو، بهشتی زمینی است که دور از خشکی اصلی قرار دارد. سواحل سفید شنی، آب‌های شفاف، تلماسه‌ها، ساختارهایی که به‌صورت مداوم توسط باد ساخته می‌شوند و چندین کلبه، نهایت آرامش و استراحت را برای شما رقم می‌زنند. چنین مناظر مسحورکننده‌ای توسط افراد ماجراجو در عکس‌های جذاب به تصویر کشیده شده‌اند. امروزه باور این موضوع سخت است که  چنین مکان بکری که تنها توسط باد باران دستخوش تغییر می‌شود، مقصدی برای تعطیلات به شمار می‌رود. اما با کمال شگفتی تعداد زیادی فعالیت تفریحی ازجمله ماهیگیری، سافاری، اسکی آبی، پاراگلایدینگ برای انجام دادن در این مکان وجود دارد.

 

بازاروتو

 

بازاروتو

 

بازاروتو

 

 


 

 

۴. پورتو بالاندرا، باحا کالیفرنیا سور؛ مکزیک

پورتو بالاندرا (Puerto Balandra)، منطقه‌ی ساحلی قابل‌توجهی است که با کوه‌های قرمز احاطه‌شده. ویژگی این ناحیه هشت ساحل و تالابی فیروزه‌ای است. شهر شلوغ لاپاز در نزدیکی این منطقه قرار دارد، از همین رو بالاندرا به نقطه‌ای آرام برای فرار از شلوغی و هرج‌ و مرج زندگی شهری تبدیل شده‌است. آب‌ شفاف و زلال تالاب که دمای آن به‌طور معمول به ۳۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد، مکانی عالی برای غواصی و گشت‌وگذار در میان حیات‌وحش دریایی است. مرجان‌ها و صدها گونه‌ ماهی رنگارنگ، غواصان اسکوبای (غواصی با تجهیزات) زیادی را به خود جذب می‌کند. همچنین این تالاب برای شنا و حمام آفتاب روی شن‌های سفید نرم بسیار مناسب است. جدای از تعداد کمی رستوران و غرفه برای کرایه وسایل غواصی، امکانات توریستی زیادی وجود ندارد و این منطقه‌ی بکر، به‌خوبی محافظت‌ شده است. اگر در سفر به مکزیک دنبال جایی بسیار آرام هستید، بدون شک پورتو بالاندرا می‌تواند یکی از انتخاب‌های اصلی شما باشد.

 

بالاندرا

 

بالاندرا

 

بالاندرا

 

 


 

 

۳. سالار دو یونی ، بولیوی

«سالار دو ییونی» بزرگ‌ترین فلات نمکی دنیا است که  ۴,۰۸۶ مترمربع وسعت دارد. این دشت نمکی در جنوب‌غربی کشور بولیوی و در استان دنیل کامپوس (Daniel Campos)  قرارگرفته است. این بیابان نمکی قبلاً با آب پوشیده شده بود و چندین دریاچه‌ی ماقبل تاریخی در این ناحیه قرار داشتند. با این وجود پس از مدت‌های مدید، دریاچه‌ها ناپدید شدند و این فلات حیرت‌انگیزی پدیدار شد. این منطقه که در زیر چندین قشر نمک پوشیده شده است فلاتی فوق‌العاده به شمار می‌رود. این نقطه‌ی غیرعادی گردشگران زیادی را از سراسر جهان مجذوب خود می‌کند. از سوی دیگر تعدادی هتل با استفاده از بلوک‌های نمکی ساخته‌شده است که به جذابیت آن می‌افزاید.

 

سالار دو یونی

 

سالار دو یونی

 

سالار دو یونی

 

 


 

 

۲. میکونوس، یونان

جزیره‌ی میکونوس در دریای اژه قرار دارد و یکی از محبوب‌ترین مقصد‌های گردشگری در یونان به شمار می‌رود. تاکنون سلبریتی‌های زیادی شیفته این جزیره شده و آن را برای تعطیلات برگزیده‌اند. آسیاب‌های بادی میکونوس امضای آن محسوب می‌شوند. این آسیاب‌ها بین قرون شانزده و بیستم میلادی توسط ونیزی‌های ساخته‌شده‌اند. همچنین کوچه‌های سنگ‌فرش شده‌ در capital Chora اتمسفری خاص به این منطقه بخشیده‌اند. به‌علاوه میکونوس یکی از دوست داشتنی‌ترین جزایر در میان گردشگرانی است که به دنبال تفرجگاه‌های لوکس هستند.

 

میکونوس

 

میکونوس

 

میکونوس

 

 


 

 

۱. مالدیو

مالدیو مجموعه جزایری در اقیانوس هند است که در نوع خودش یک شگفتی طبیعی به شمار می‌رود. سواحل شنی نرم سفید خیره‌کننده، آب‌های گرم و شفاف و حیات دریایی غنی، از این مکان مطلوب‌ترین مقصد گردشگری را ساخته‌اند. علاوه بر طبیعت شگفت‌انگیز، تفرجگاه‌های بی‌شماری هم وجود دارد که تجربه‌ی سفر شما به مالدیو را فراموش‌نشدنی می‌کند.

 

مالدیو

 

مالدیو

 

مالدیو

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

چهارشنبه 22 اردیبهشت 1395  10:14 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها