0

تجلیل ۲۱ بانوی قرآنی همزمان با مسابقات قرآن

 
mohandesvahidpour
mohandesvahidpour
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 5058

تجلیل ۲۱ بانوی قرآنی همزمان با مسابقات قرآن

معصومه فرزانه، مشاور امور بانوان سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به هفتمین همایش تجلیل از بانوان فعال قرآنی که یکشنبه، ۲۶ اردیبهشت‌ماه در مصلای امام خمینی(ره) برگزار می‌شود، گفت: نزدیک به ۴۵۰ نفر از بانوان فعال قرآنی از سراسر کشور و نزدیک به ۱۵۰ بانوی قرآنی از ۸۰ کشور جهان به دبیرخانه این همایش معرفی شده‌اند که از این میان ۱۲ بانوی ایرانی و ۹ بانوی خارجی برای تجلیل در این همایش انتخاب شده‌اند.
وی افزود: در این همایش علاوه بر اینکه از بانوان نخبه قرآنی کشور و جهان اسلام تجلیل می‌کنیم تکریمی هم از خانواده شهدای قرآنی داریم که برای نخستین‌بار از بانوان شهدای قرآنی(همسر یا مادر)  نیز تجلیل می‌شود.
فرزانه با اشاره به بخش بین‌الملل این همایش، گفت: با توجه به اینکه بانوان چه در کشورمان و چه در سایر کشورها نقش مؤثری در فرهنگ‌سازی دارند و با توجه به حرکت‌های بیداری اسلامی، ما نیازمند برگزاری چنین همایش‌ها و نشست‌هایی هستیم تا بانوان جهان اسلام آن نقش‌آفرینی که باید داشته باشند را به خوبی ایفا کنند.
وی ادامه داد: طی سال‌های گذشته که توفیق برگزاری همایش بانوان فعال قرآنی را به شکل بین‌المللی داشته‌ایم تعامل خوبی با زنان دیگر کشورها برقرار کرده‌ایم و تعامل و انسجام و وحدت رویه و هم‌افزایی خوبی بین بانوان قرآنی ما و بانوان قرآنی جهان اسلام ایجاد شده است که این هم‌افزایی سال به سال نیز بیشتر می‌شود.
مشاور امور بانوان سازمان اوقاف با بیان اینکه این همایش هرساله با حضور جمع کثیری از بانوان علاقه‌مندان قرآنی برگزار شده است، عنوان کرد: امسال که مسابقات بین‌المللی قرآن برای نخستین‌بار در مصلی برگزار می‌شود کمیته مدعوین درصدد دعوت منسجم از موسسات، مراکز قرآنی و دستگاه‌های فرهنگی است و پیش‌بینی می‌کنیم این همایش با حضور هزاران نفر از بانوان علاقه‌مند قرآنی برگزار شود.

چهارشنبه 22 اردیبهشت 1395  6:35 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها