0

امام حسین (ع) الگوی کامل پاسداری از ارزش‌ها برای آزادمردان جهان است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

امام حسین (ع) الگوی کامل پاسداری از ارزش‌ها برای آزادمردان جهان است

 

امام حسین (ع) الگوی کامل پاسداری از ارزش‌ها برای آزادمردان جهان است

» سرویس: معارف و حقوق - دين و انديشه
64-10.jpg

یک عضو مجلس خبرگان گفت: امام حسین (ع) الگوی کامل و جاودانه پاسداری از ارزش‌های اصیل اسلامی برای آزادمردان جهان است.

 

آیت‌الله عباس کعبی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، با گرامیداشت میلاد امام حسین(ع) و روز پاسدار گفت: شخصیت امام حسین(ع) بیانگر روحیه ایستادگی و تجلی آزادگی است.

 

وی افزود: امام حسین(ع) در کارزار کربلا با چنین تفکری پا نهاد تا به بشریت درس آزادگی بدهد و ثابت کند که در هیچ شرایطی تسلیم ظلم و ستم نخواهد شد.

 

وی خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) شکوه ایثار و پاسداری از ارزش‌های اصیل اسلامی را در صحنه کربلا ترسیم کرد و از جان خود و عزیزانش در راه اعتلای تشیع و احیای اسلام ناب محمدی (ص) گذشت.

 

کعبی عنوان کرد: ایشان مظهر اخلاق، منطق و استواری است که در جهت اصلاح امت خود و هدایت جامعه اسلامی واقعه عظیمی را در تاریخ رقم زد که همچنان زنده و پایدار است.

 

این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: وجود جریان‌های انحرافی اجازه نمی‌داد تا مردم حقیقت و واقعیت دین اسلام ناب محمدی را درک کنند از این رو امامان در طول زندگی خود مبارزات گسترده‌ای را با انواع انحراف‌ها و تحریف‌ها داشتند تا جامعه اسلامی با حقیقت دین آشنا باشند.

 

وی تصریح کرد: امام حسین(ع) با خون خود به مکتب تشیع عزت و آبرو بخشید و تا آخرین لحظه زندگی برای دین و هدایت مردم شمشیر زد.

 

کعبی خاطرنشان کرد: حقیقت مداری از دیگر پیام‌های مهم در رسالت امام حسین(ع) بود جامعه‌ای که حقیقت مدار باشد هیچ گاه تحت تاثیر افکار پوشالین و بی اساس و انحرافات قرار نمی‌گیرد.

 

وی گفت: امر به معروف و نهی از منکر نیز یکی از سرآمدترین پیام‌های عاشورای حسینی است که در می‌توان حق طلبی را رویت کرد.

 

این عضو مجلس خبرگان در پایان خاطرنشان کرد: آن چه موجب شده است که در بسیاری از ادیان شاهد عشق و علاقه به شخصیت امام حسین(ع) باشیم آزادگی و حریت اوست.

 

انتهای پیام

 

سه شنبه 21 اردیبهشت 1395  4:14 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها