0

دانشگاه آزاد اسلامی بزرگترین دانشگاه جهان به شمار می‌رود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

دانشگاه آزاد اسلامی بزرگترین دانشگاه جهان به شمار می‌رود

 

دانشگاه آزاد اسلامی بزرگترین دانشگاه جهان به شمار می‌رود

» سرویس: سياسي - دولت

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی بزرگترین دانشگاه جهان به شمار می رود گفت: دانشگاه آزاد اسلامی که از سوی آیت الله هاشمی رفسنجانی و با هدایت و تایید بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) تاسیس شده هم اکنون به عنوان بزرگترین دانشگاه جهان به شمار می‌رود.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری در آیین افتتاحیه «جشنواره ملی فرهنگ اقوام و میراث معنوی» که از سوی دانشگاه آزاد اسلامی کرمان برگزار شد با ابراز خرسندی از برگزاری این جشنواره و قدردانی از ریاست و مسوولان دانشگاه آزاد اسلامی کرمان و تقارن این جشنواره با ماه مبارک شعبان افزود: دانشگاه آزاد اسلامی کرمان با برگزاری «جشنواره ملی فرهنگ اقوام و میراث معنوی» زمینه آشنایی دانشجویان را با زیبایی های فرهنگ و اقوام ایرانی فراهم کرده است.

 

معاون پارلمانی رئیس جمهور، این جشنواره را موجب انسجام و اتحاد بیشتر اقوام مختلف کشور دانست و گفت: امید است این جشنواره الگویی برای سایر دانشگاه‌ها باشد.

 

انصاری به آیه شریفه «إِنَّا خَلَقْناکُمْ مِنْ ذَکَرٍ وَ أُنْثی‏ وَ جَعَلْناکُمْ شُعُوباً وَ قَبائِلَ لِتَعارَفُوا إِنَّ أَکْرَمَکُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقاکُم» اشاره کرد و افزود: در این آیه شریفه قرآن تکثر آدمی را به واسطه قبایل گروه و نژاد های مختلف به رسمیت شناخته است.

 

وی با اشاره به اینکه فخر فروشی به واسطه قبیله ، فرهنگ و زبان از نظر اسلام مطرود است گفت: هدف نهایی تمامی قبایل ، نژادها و فرهنگ های مختلف باید رسیدن به کمال خدایی باشد.

 

معاون پارلمانی رئیس جمهور با تاکید بر اینکه به برکت انقلاب اسلامی اقوام و نژاد های ایرانی از پویایی بیشتری برخوردار شدند تصریح کرد : بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان قصد داشتند با ایجاد تفرقه در بین اقوام و نژادهای گوناگون شیرینی انقلاب را به کام مردم تلخ کنند ولی خوشبختانه با رهبری داهیانه حضرت امام خمینی(ره) و با تدوین قانون اساسی حقوق اقوام و مذاهب و اقلیت ها به رسمیت شناخته شد و این توطئه دشمنان نقش بر آب شد.

 

انصاری به نقش مهم اقوام و مذاهب ایرانی در پیروزی جنگ تحمیلی نیز اشاره کرد و گفت: بسیاری از رزمندگان اهل تسنن و مسیحی در جنگ تحمیلی به فیض شهادت نائل آمدند.

 

وی ایران را مهد علم و فرهنگ و دانش برشمرد و تصریح کرد: امروزه برخی کشورها با ارائه تابعیت به برخی قهرمانان و چهره های مطرح درصدد هویت سازی جعلی هستند. معاون پارلمانی رئیس جمهور از تلاش دشمن برای واگرایی اقوام خبرداد و گفت: امروزه مشکلاتی که در برخی کشورهای همسایه مشاهده می کنیم ناشی از تفرقه بین اقوام و طوایف است.

 

انصاری همچنین از تاکید ریاست محترم جمهور و عزم دولت تدبیر و امید نسبت به همبستگی بین اقوام ایرانی اشاره و تاکید کرد: پیوند و همبستگی بین اقوام ، نژادها و فرهنگ های ایرانی موجب اقتدار ملی و موجبات آبادانی و توسعه کشور خواهد شد. معاون پارلمانی رئیس جمهور در پایان سخنان خود از تلاش های بابک آل طه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان و حوزه فرهنگی به واسطه میزبانی «جشنواره ملی فرهنگ اقوام و میراث معنوی» قدردانی کرد.

 

انتهای پیام

 

سه شنبه 21 اردیبهشت 1395  3:37 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها