0

آزمایش موشک بالستیک 2000 کیلومتری با خطای کمتر از 8 متر

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

آزمایش موشک بالستیک 2000 کیلومتری با خطای کمتر از 8 متر


 
آزمایش موشک بالستیک 2000 کیلومتری با خطای کمتر از 8 مترمعاون ستاد کل نیروهای مسلح از تست یک موشک بالستیک با برد ۲ هزار کیلومتر خبر داد. به گفته سردار علی عبداللهی ایران به این قابلیت رسیده که «موشک بالستیک را از جو خارج کرده و سپس به جو برگرداند»، همچنین رسیدن به خطای 8 متر به عنوان یکی از اهداف همیشگی برنامه موشکی کشورمان بود که به نظر می رسد با آزمایش اخیر محقق شده باشد. آبان ماه سال گذشته سردار حاجی زاده از تأکید رهبری مبنی بر کاهش خطای موشک ها تا حدی که به میزان زیر 10 متر برسد، خبر داده بود. به گزارش تسنیم، معاون آماد، پشتیبانی و تحقیقات صنعتی ستاد کل نیروهای مسلح در جشنواره علمی باقر العلوم(ع)، طی سخنانی گفت: «موشکی با برد 2000 کیلومتر با خطای 8 متر را ما دو هفته پیش تست کردیم، خطای 8 متر یعنی هیچ، یعنی صفر، یعنی بدون خطا.»
 
 
وی افزود: این موشک بالستیک را می‌توانیم هدایت کنیم، از جو خارج شده و مجدد به جو بازگشته و بدون خطا به هدف اصابت کند. معاون ستاد کل نیروهای مسلح نام این موشک را اعلام نکرده است. عبداللهی همچنین تاکید کرد: ستاد کل نیروهای مسلح 10 درصد از منابع بنیه دفاعی را برای تحقیقات قرار داده که عدد قابل توجهی است ولی در بخش دولتی زیر یک درصد بودجه اختصاص داده شده است. از سویی دیگر فارس گزارش داد که وزیر دفاع روز گذشته در این خصوص گفت: «ما اخیرا آزمایش موشکی با برد گفته شده در رسانه ها نداشتیم.» وزیر دفاع در عین حال تاکید کرد: هیچگاه در اقدامات دفاعی از جمله آزمایش های موشکی توقف نمی‌کنیم.
 
 
موشک آزمایش شده چه موشکی بوده است؟
از سویی دیگر و فارغ از میزان خطای موشکی که اخیراً آزمایش شده و سردار عبداللهی روز گذشته خبر آن را رسانه ای کرد، این سوال پیش می آید که نام این موشک بالستیک چیست؟ موشک‌های بالستیک 2 هزار کیلومتری ایران شامل موشک‌های قدر اف و سجیل 1 و 2 می‌شوند و هنوز مشخص نیست که آیا این موشک‌ها به خطای 8 متر، دست یافته‌اند یا موشک جدیدی تست شده است. آخرین موشک بالستیک دوربرد ایرانی که سال گذشته رونمایی شد، موشک عماد بود که بعدها برد آن 1700 کیلومتر اعلام شد. در این موشک، برای نخستین بار از فناوری هدایت کلاهک تا لحظه اصابت به هدف استفاده شده بود. اخیرا، سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در جریان نشست "ایران موشکی" که در مشهد مقدس برگزار شده بود، طی سخنان مهمی گفته بود که، «موشک سجیل جدیدی که نسبت به سجیل 1 شرایط بهتری دارد و دارای هدایت پایانی مسیر است به‌زودی وارد ظرفیت سپاه می‌شود.» همچنین سردار سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه شهریور ماه سال گذشته اعلام کرده بود «جمهوری اسلامی موشک منحصر به فردی در اختیار دارد که شاید تنها روسیه و آمریکا مشابه آن را داشته باشند.» سردار سلامی در آن سخنان تاکید کرده بود که «مقابله با این موشک تقریباً غیرممکن است.»
 
 
رسانه‌های صهیونیستی: موشک جدید ایران قطعاً اسرائیل را می‌زند
اعلام خبر آزمایش این موشک در رسانه های صهیونیستی همان طور که انتظار می رفت، بازتاب گسترده ای داشت. به گزارش فارس تمام رسانه های صهیونیستی مطرح، با پوشش این خبر از «احتمال هدف قرار گرفتن فلسطین اشغالی» صحبت کردند. همچنین این رسانه ها در راستای فضاسازی ضدایرانی خاص خود، به محدودیت های موشکی کشورمان اشاره کردند و مدعی «نقض تحریم های موشکی علیه ایران» شدند. همچنین رادیو اروپای آزاد در واکنش به خبر آزمایش موشک بالستیک ایران نوشت: «خبرگزاری روسی اینترفکس روز پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت، به نقل از یک منبع آگاه گزارش داده بود که رادارهای کنترل‌کننده روسیه تشخیص داده‌اند که ایران در هفته جاری یک آزمایش موشکی انجام داده است. یک روز پیش از این گزارش، نشریه محافظه‌کار واشنگتن فری‌بیکن در آمریکا نوشته بود که ایران  ماهواره‌بر سیمرغ را روز سه‌شنبه آزمایش کرده، نهادهای اطلاعاتی آمریکا هم انجام این آزمایش را نسبتاً موفقیت‌آمیز ارزیابی کرده‌اند، اگرچه این موشک به مدار نرسیده است.»

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

سه شنبه 21 اردیبهشت 1395  11:28 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها