0

بیش از 210 جنگجوی ضد سوری تسلیم نیروهای دولتی شدند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

بیش از 210 جنگجوی ضد سوری تسلیم نیروهای دولتی شدند

بیش از 210 جنگجوی ضد سوری تسلیم نیروهای دولتی شدند

مسكو - ایرنا- مركز روسی نظارت بر آتش بس سوریه در پایگاه حمیمم اعلام كرد كه 210 مرد مسلح در چارچوب برنامه سازش ملی این كشور، سلاح های خود را داوطلبانه زمین گذاشته و تسلیم نظامیان سوری شدند.

 
بیش از 210 جنگجوی ضد سوری تسلیم نیروهای دولتی شدند

به گزارش ایرنا، رسانه های روسی از جمله خبرگزاری روسیا سگودنیا امروز (یكشنبه) با اعلام این خبر، افزودند: این گروه از جنگجویان كه در محدوده صنعتی «حسیه» در استان حمص تسلیم شدند، پس از طی مراحل ویژه به زندگی عادی باز می گردند.
منطقه حمص كه در سال های اخیر مركز فعالیت جنگجویان ضد سوری بوده است از دو سال پیش شاهد تسلیم شدن بیش از یكهزار و 500 جنگجو بوده كه سلاح خود را داوطلبانه زمین گذاشته و از فعالیت های تروریستی دست كشیدند.
به گزارش رسانه های روسی در سه ماه اخیر از زمان برقراری آتش بس بیش از 90 منطقه مسكونی زیر پوشش قرار گرفته و در برخی استان های سوریه زندگی عادی شده است.
ویتالی چوركین نماینده دائم روسیه در سازمان ملل به تازگی در این رابطه در شورای امنیت اعلام كرد: به رغم متشنج شدن اوضاع در حلب، در بسیاری از مناطق دیگر سوریه آتش بس رعایت می شود و تعداد گروه های مسلح مخالف كه آتش بس را می پذیرند، بیشتر می شود.
چوركین خاطرنشان كرد: مركز روسی نظارت بر آتش بس سوریه مستقر در پایگاه هوایی حمیمم برای گسترده تر شدن پیمان ترك مخاصمه تلاش می كند كه بر اثر این تلاش ها تا كنون بیش از 90 منطقه به آتش بس پیوسته اند.
نماینده دائم روسیه در سازمان ملل با بیان این كه داعش، جبهه النصره و سایر گروه های تروریستی مشمول نظام آتش بس نیستند، اظهار كرد: مبارزه با تروریست ها و افرادی كه آتش بس را نقض می كنند، ادامه خواهد داشت و در قطعنامه شورای امنیت نیز بر این امر تاكید شده است. 
اروپام*391**1516

 

 
انتهای پیام /*

 

یک شنبه 19 اردیبهشت 1395  8:41 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها