0

ماه رسول خدا (ص)

13321342
13321342
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 3394

ماه رسول خدا (ص)

حضرت محمد(ص):
شعبان ماه من است. هر کس يک روز از اين ماه را روزه بدارد بهشت بر او واجب مي شود.

ماه شعبان براي انسان به سوي خدا يکي از ماههاي پر فضيلت سال است زيرا :

اولاً شخصيت هاي بزرگ و ارزشمند که از ستارگان آسمان ولايت و امامت به شمار مي آيند در ماه شعبان ديده به جهان گشوده اند:
* ولادت با سعادت حضرت اباعبداللّه الحسين(ع) در روز سوم ماه شعبان
* ولادت با سعادت حضرت ابوالفضل(ع) در روز چهارم ماه شعبان
* ولادت با سعادت حضرت سجاد(ع) در روز پنجم ماه شعبان
* ولادت پر برکت حضرت مهدي (عج) در پانزدهم ماه شعبان

ثانياً علاوه بر موارد ذکر شده طبق برخي روايات نيمه اين ماه شب قدر به شمار آمده که پيشوايان ديني به احياء و شب زنده داري آن سفارش و تأکيد کرده اند.

ثالثاً ماه شعبان ماه بسيار شريفي بوده و منسوب به پيامبر اکرم(ص) است.

يکي از کارهايي که بزرگان و پيشوايان دين در اين ماه انجام مي دادند، مناجات با خداوند مهربان است. از جمله اين مناجات ها، مناجات معروف شعبانيه است که از اميرالمؤمنين و فرزندان اوست که در ماه شعبان مي خواندند.

فرازي از مناجات معروف شعبانيه:
خدايا بشنو دعايم را هرگاه دعا کنم و صداي ناله ام را بشنو هنگامي که صدايت کنم. و به من رو کن هنگامي که تو را مناجات کنم.
خدايا اگر مرا محروم کني چه کسي به من روزي دهد و اگر تو مرا خوار کني چه کسي مرا ياري کند.
خدايا از خشم و غضبت به تو پناه مي برم.
خدايا اگر من شايسته رحمت تو نيستم پس تو بر اينکه بر من به فضل وسيعت جود کني شايسته اي.
خدايا گناهان من را در دنيا مي پوشاني ولي من به پوشاندن خطاها در آخرت نيازمندترم. زيرا در قيامت بايد در حضور پيامبران، صلحا و شهدا پاسخ گوي اعمال خود باشم. چون در اين دنيا همه مردم مثل خودم خطا کارند ولي در قيامت شرمندگي در حضور پيامبران و امامان معصوم را چگونه چاره جويي کنم؟
خدايا اگر مرا به جرمم مؤاخذه کني تو را به عفوت مؤاخذه مي کنم. و اگر مرا به گناهم بازخواست کني تو را به مغفرتت بازخواست مي کنم. و اگر مرا داخل جهنّم کني به اهل جهنّم اعلام مي کنم که من خدا را دوست داشتم.
خدايا عمري را در غفلت و بي خبري و فراموشي گذراندم و جواني ام را در حال مستي و دوري از تو به پيري رساندم.
خدايا غرور به کرمت مرا بيدار نکرد.
خدايا مرا از آناني قرار ده که وقتي او را خواندي، پاسخت را داد.
خدايا مرا از کساني قرار ده که همواره به ياد تو هستند و پيمان تو را نمي شکنند. همواره شکرگزار تو هستند.
خدايا مرا به نور عزّت فروزنده ايت پيوند ده تا تو را بهتر بشناسم و از غير تو جدا شوم.

طلوع ماه شعبان، ماه رسول خدا (ص)، مطلع النور، ماه آماده ‏سازي روح براي وارد شدن به ضيافت الله بر شما مبارک‏باد.

التماس دعا

یک شنبه 19 اردیبهشت 1395  2:31 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها