0

ظریف: نقش برجسته رهبری به عنوان سکاندار سیاست خارجی کاملا مشهود است

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

ظریف: نقش برجسته رهبری به عنوان سکاندار سیاست خارجی کاملا مشهود است

 

ظریف: نقش برجسته رهبری به عنوان سکاندار سیاست خارجی کاملا مشهود است

تقدیر جهانگیری از نقش لاریجانی در اجرایی شدن برجام

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان  «تضمین اجرای صحیح برجام توسط غربی‌ها» و «امنیت در منطقه پیرامونی و مقابله هماهنگ با خطر تروریسم و افراط» را دو اولویت جدی وزارت خارجه در روزها و ماه‌های آینده خواند. 

به گزارش ایرنا محمدجواد ظریف که روز گذشته بار دیگر مهمان بهارستانی ها بود، البته این بار در محل مجلس قدیم و با حضور نمایندگان منتخب مجلس دهم، با بیان این که سیاست خارجی موضوعی فراجناحی و ملی است، افزود: به همین دلیل سکاندار سیاست خارجی کشور در ترسیم خطوط کلی، شخص مقام معظم رهبری است و نقش برجسته ایشان کاملا مشهود است و ما نیز ملتزم به دستورات و نظرات ایشان بوده و هستیم. 
 
وی با تشکر از نقش مهم رئیس و نمایندگان مجلس نهم در پیشبرد اهداف سیاست خارجی ، تأکید کرد: کسی در دنیا نمی‌گوید ایران از برجام ضرر کرده است. وی با اشاره به این که فروش نفت کشور در ابتدای دولت یازدهم هر چند ماه یک بار ۲۰ درصد کاهش می‌یافت و بر اساس مصوباتی که اعلام نشده بود، فروش نفت می‌توانست به صفر برسد، افزود: امکان سرمایه‌گذاری در ایران نبود و زمانی که ماهانه ۷۰۰ میلیون دلار از طریق توافق ژنو وارد کشور می‌شد، این تنها پولی بود که وارد کشور می‌شد و این نکات قابل فراموشی نیست. وی در عین حال افزود: حتماً باید طرف مقابل را در برابر تعهداتش مسئول بدانیم و برای اجرای تعهداتش زیر فشار بگذاریم.
 
توصیه لاریجانی
در ابتدای این جلسه رئیس مجلس نهم با خوش آمدگویی به نمایندگان تازه وارد مجلس دهم، سخنانی ایراد کرد. وی در بخشی از سخنان خود با نمایندگان مجلس دهم اتمام حجت کرد و گفت: «برای حل مشکلات حوزه‌های انتخابیه به دنبال بخش خصوصی باشید زیرا از دست دولت کاری برنمی‌آید.»
 
تمجید جهانگیری از لاریجانی
معاون اول رئیس جمهور نیز یکی دیگر از سخنرانان مراسم دوروزه الزامات قانون گذاری بود. جهانگیری در سخنانی که از روی متن نوشته شده قرائت می کرد، از لاریجانی تشکر کرد و گفت: «آقای لاریجانی شجاعانه و مدبرانه در مقطع خاص و حتی با گذشت از خود حمایت همه جانبه را از اجرای برجام عملیاتی کرد.» 
در این جلسه چند تن از وزرا نیز سخنرانی کردند؛ از جمله قاضی زاده وزیر بهداشت، اقدامات رئیس جمهور در حوزه سلامت نسبت به سایر روسای جمهور را «متفاوت» دانست. واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز طی سخنانی فضای مجازی را فرصت و تهدید دانست و از انجام پیگیری‌های لازم برای اجرای دو برنامه مشخص در زمینه افزایش امنیت شبکه و صیانت روابط اجتماعی خبر داد. همچنین آخوندی وزیر راه و شهرسازی نیز از ورود هواپیماهای جدید به کشور از پاییز امسال خبر داد. 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

یک شنبه 19 اردیبهشت 1395  9:54 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها