0

فراخوان چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی دانشجویان

 
ehsan007060
ehsan007060
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1393 
تعداد پست ها : 10952
محل سکونت : خراسان رضوی

فراخوان چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی دانشجویان

فراخوان چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی دانشجویان

 

چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی دانشجویان 11 تا 17 آذرماه 1395 برگزار می شود.

دانشگاه هنر و دبیرخانه چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی دانشجویان در این فراخوان اعلام کرده است که تمامی متقاضیان شرکت در جشنواره که در پی فراخوان اول ، ثبت نام و مدارک خود را به دبیرخانه ارسال کرده اند بدون قید و شرط وارد مرحله بازبینی می شوند.

در فراخوان اولویت های جشنواره «نوآوری، خالقیت و استفاده از تکنولوژی نوین در نمایش عروسکی» ، «آثار بهره مند از مضامین و بنیانهای فرهنگی و اجتماعی کشور» ، «آثار بهره مند از میراث گرانبهای تاریخی، فرهنگی و ادبی ایران (افسانه ها – اشعار – داستان ها –حماسه – رسوم و سنن بومی – محلی)» ، «آثار متمرکز بر محیط زیست و زندگی و سالمت شهری» معرفی شده اند.

جشنواره چهاردهم در بخش های  مسابقه تئاتر صحنه ای عروسکی " تئاتر بزرگسال – تئاتر کودک و نوجوان " ، مسابقه نمایشنامه نویسی "جایزه استاد جواد ذوالفقاری" ،  مسابقه عکس، مسابقه پوستر ، مسابقه تئاتر عروسکی 5 دقیقه ای، نمایش های میدانی عروسکی آئینی – سنتی، مسابقه  نمایش میدانی عروسکهای بازیافتی ، بخش اساتید (من و استاد) و بخش کارگاه های آموزشی برگزار خواهد شد.

مطابق تقویم جدید جشنواره دانشجویان علاقه مند به شرکت در جشنواره حداکثر تا 20 تیر ماه 95 مهلت دارند که با ارسال مدارک مورد نیاز هر بخش ثبت نام کنند.

زمان اعلام آثار پذیرفته شده بخش متون 30 تیر ماه خواهد بود و زمان بازبینی کلیه آثار پذیرفته شده از 25 مهر تا 5 آبان ماه 95 خواهد بود.

مدارک مورد نیاز جهت شرکت در جشنواره:
- تکمیل و ارائه فرم شرکت در جشنواره. (به انضمام جشنواره).
- اصل گواهی اشتغال به تحصیل یا فراغت از آن که خطاب به دبیرخانه جشنواره چهاردهم صــــــادر شده باشد. (کپی این مدارک یا برگه انتخاب واحد فاقد اعتبار است)
-. کپی مدرک نهایی فارغ التحصیلی ( برای فارغ التحصیلان)
- نمایشنامه یا طرح اثر و ایده ی اجرایی به همراه فایل آن در دو  قالب word و pdf به پست الکتریکی 14th.puppet.theater@gmail.com جشنواره ارسال فرمایید.
- مجوز کتبی از نویسنده یا مترجم اثر با ذکر تاریخ و شماره تماس ایشان.
- چکیده سوابق هنری متقاضی (کارگردان)
- عکس  پرسنلی از کارگردان اثر  در قالب  نسخه الکترونیکی آن.
- ســتاد جشــنواره به منکور کاهش اســتفاده از کاغذ و حفظ محیط زیســت ؛ تمامی مدارک و آثار را به شــیوه ی الکترونیکی (DVD,CD - و ایمیل ) و در فرمت  word و pdf دریافت خواهد کرد.لذا متقاضــیان همه موارد  فوق را پــس از  اســـکــن بــطــور کــامــل و در یــک مــرحــلــه  بــه پســـت الــکــتــرونــیــک جشنواره 14th.puppet.theater@gmail.com به صورت مجازی ارسال و اقدام به ثبت نام نمایند. پس از
بررسی مدارک شرکت کنندگان پیامی به منزله ی تأیید و تکمیل ثبت نام به آدرس الکترونیکی شان  ارسال می گردد.

رویکرد جشنواره :
     در این دوره از جشنواره نوآوری، خلاقیت و بکارگیری تکنولوژی نوین در نمایش عروســکی محور اصلی جشنواره می باشد. لذا انتظار می رود  که دانشجویان با این رویکرد به جشنواره ای که متعلق به خودشان می باشد رنگ تازه ای ببخشند و شاهد اثاری خلاقانه و شایسته باشیم. 

موضوعات جشنواره:
1-نواوری و خلاقیت در خلق اثر. 2- استفاده از تکنولوژی در تولید اثر . 3- نگاه خلاقانه به محیط زیست و زندگی و سلامت شهری 4- موضوع ازاد.

بخشهای جشنواره: این جشنواره در سه بخش سیر  فعالیت خواهد داشت.  
1-بخش جنبی  2 -  بخش اصلی  3- بخش ویژه

آدرس دبیرخانه: تهران-تقاطع ولی عصر-کوپه بالارو-ساختمان معاونت فرهنگی و اجتماعی-طبقه اول

پست الکترونیکی جشنواره: 14th.puppet.theater@gmail.com

تلفن تماس: 66465143-021 

یک شنبه 19 اردیبهشت 1395  12:59 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها