0

تردد كشتی های نفتكش ایران به بنادر اروپا در آینده نزدیك آغاز می شود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

تردد كشتی های نفتكش ایران به بنادر اروپا در آینده نزدیك آغاز می شود

تردد كشتی های نفتكش ایران به بنادر اروپا در آینده نزدیك آغاز می شود

تهران- ایرنا- مدیرعامل شركت ملی نفتكش ایران گفت: هیچ مشكلی برای آغاز تردد كشتی های نفتكش ایران به بنادر اروپایی وجود ندارد و در آینده نزدیك از تردد كشتی های این شركت به مقاصد كشورهای اروپایی خبرهای خوبی خواهیم داشت.

 
تردد كشتی های نفتكش ایران به بنادر اروپا در آینده نزدیك آغاز می شود

به گزارش ایرنا، علی اكبر صفایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ناوگان شركت ملی نفتكش ایران از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است و با حمایت شركت ملی نفت ایران، بزودی فعالیت خود را در بازارهای بین المللی و اروپایی آغاز و آن را گسترش خواهیم داد.
وی گفت: هم اكنون شركت ملی نفتكش ایران در حال مذاكره برای رفع مشكلات حساب های بانكی خود در اروپا است تا بتوانیم بار دیگر حساب های بانكی خود را در كشورهای اروپایی فعال كنیم.
به گفته صفایی، در حال حاضر برخی از حساب های شركت ملی نفتكش ایران در خارج از كشور فعال شده و با برخی دیگر از بانك ها در حال رایزنی هستیم تا حساب های بانكی خود در این بانك ها افتتاح كنیم.
مدیرعامل شركت ملی نفتكش ایران در ادامه اظهار داشت: ناوگان شركت ملی نفتكش ایران می تواند تمام نیازهای صادراتی شركت ملی نفت ایران را برای فروش نفت در بازارهای جهانی تامین كند و هیچ مشكلی برای تردد نفتكش های ایران به اروپا وجود ندارد. 
وی با بیان اینكه با وجود بیش از 500 كشتی بزرگ، ایران مزیت های بسیار بالایی برای هاب (قطب) تعمیراتی شدن كشتی های بزرگ اقیانوس پیما در منطقه دارد، گفت: در صورتی كه بتوانیم با انتقال دانش فنی در زمینه تعمیر كشتی های بزرگ در منطقه اعتبار لازم را كسب كنیم، بدون هیچ مشكلی به مركز كشتی سازی منطقه نیز تبدیل خواهیم شد.
صفایی بر نوسازی ناوگان شركت ملی نفتكش ایران تاكید كرد و گفت: نوسازی ناوگان در این شركت یك برنامه مستمر است و ما همواره با برنامه ریزی مناسب در صدد نوسازی ناوگان خود با استفاده از توانمندی های داخلی هستیم.
مدیرعامل شركت ملی نفتكش ایران با بیان اینكه در نوسازی ناوگان حمایت از تولید داخلی همواره مورد توجه ما است، گفت: با این حال هنوز سفارش ساخت دو فروند كشتی در شركت ایزوایكو پس از 12 سال، تحویل آنها برای شركت ملی نفتكش عملی نشده و با وجود پرداخت تمام قیمت آن یكی از این كشتی ها به 70 درصد پیشرفت فیزیكی رسیده است.
وی با اشاره به مزیت های لغو تحریم های ظالمانه با اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترك(برجام) اظهار داشت: با لغو تحریم ها مشكلات مربوط به بیمه، پرچم، تردد و رده بندی كشتی ها برای شركت های ایرانی كاملا برطرف شده و در آینده نزدیك خبرهای خوبی در زمینه تردد ناوگان شركت ملی نفتكش ایران به كشورهای اروپایی خواهیم داشت.
به گزارش ایرنا، شركت ملی نفتكش ایران با بیش از 75 تانكر پهن پیكر و متوسط چهارمین ناوگان بزرگ جهان را در اختیار دارد و سالیانه بیش 20 میلیون تن محموله های نفتی را می تواند به اقصی نقاط جهان حمل كند.
سیدمحسن قمصری مدیرامور بین الملل شركت ملی نفت ایران روز جمعه(دیروز) در حاشیه بیست و یكمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت ایران درباره نفتكش های حامل نفت ایران گفته بود، محموله های نفت خام ایران به اروپا با نفتكش های غیرایرانی حمل می شود.
اقتصام**1108 **1561

 

 
انتهای پیام /*

 

شنبه 18 اردیبهشت 1395  1:06 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها