0

جلالی: لاریجانی در انتخابات 92 فداکاری کرد

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

جلالی: لاریجانی در انتخابات 92 فداکاری کرد

رئیس فراکسیون رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم تعامل جریانات سیاسی در مجلس دهم و پرهیز از تندروی به نقش علی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 اشاره کرد و گفت که ریاست مجلس دهم باید بر عهده‌ی کسی باشد که در مقابل جریان غیرعقلانی ایستادگی کرده است.

کاظم جلالی در گفت و گو با ایسنا در پاسخ به سوالی درباره تحلیل خود از انتخابات دهمین دوره مجلس اظهار کرد: حضور مردم در این دوره انتخابات بسیار خوب و چشمگیر بود و بحمدالله مشکل امنیتی نیز پیش نیامد و با همه‌ی مسائلی که قبل از انتخابات وجود داشت کار به خوبی پیش رفت.

وی انتخاب مردم را نیز هوشمندانه توصیف کرد و افزود: متأسفانه برخی جنجال می‌کنند و می‌خواهند بگویند که انتخابات به نفع این جناح یا آن جناح بوده اما بسیاری از این موضع گیری ها دقیق نیست. مردم هم به دنبال این هستند که مسئولین خصوصاً نمایندگان بدون عینک جناحی و گروهی به دنبال حل مشکلاتشان باشند.

این نماینده‌ی مجلس خاطرنشان کرد: آنچه نباید به فراموشی سپرده نشود حوادث سالهای 90 و 91 در مجلس نهم است که اگرچه اکثریت با اصولگرایان بود اما کار به تشکیل 2 فراکسیون کشید چرا که ما رویکرد دولت را غیر عقلانی می‌دانستیم اما جمعی از همکاران ما در مجلس از این رویکرد حمایت می‌کردند. بنابراین ما فراکسیون رهروان ولایت را تشکیل دادیم تا پرچم عقلانیت و میانه روی برافراشته باشد. پس شروع این حرکت در خرداد سال 91 بود.

رئیس فراکسیون رهروان ولایت مجلس اضافه کرد: البته طرف مقابل نیز کارهای زیادی انجام داد و آقای لاریجانی به عنوان پرچم‌دار عقلانیت و میانه‌روی در مجلس مورد حمله قرار گرفت. نمونه‌ی آن اتفاقی بود که 15 بهمن 91 در مجلس افتاد و واقعه‌ی شومی که 22 بهمن 91 در حرم حضرت معصومه در قم اتفاق افتاد که در اولی بنابر نابودی آبرو و حیثت ایشان داشتند و چون موفق نشدند دو هفته‌ی بعد در حرم مطهر حضرت معصومه قصد جان ایشان را نمودند و با تلاش مردم و محافظان آن‌جا هم ناکام ماندند. اگر این ایستادگی ها نبود جایی برای امید در میان مردم هم باقی نمی‌ماند. اما سوال این است که آن موقع برخی ها که امروز ادعای زیادی می‌کنند کجا بودند و آیا کسی صدایی از آن ها شنید که حالا آقایان در جاده‌ی صاف شده گاز می‌دهند.

جلالی در ادامه نقش علی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 را برجسته توصیف کرد و افزود: من نمی‌خواهم وارد جزئیات این موضوع شوم گرچه روزی گفته خواهد شد. آقای لاریجانی آنجا هم فداکاری های بی منت زیادی کردند همچنان که بعد از آن نیز در موضوع برجام مقابل برخی تندروی‌ها ایستادند.

وی با تأکید بر اینکه جریانات سیاسی نباید اشتباهات گذشته ی خود را مرتکب شوند ادامه داد: البته من اطلاع دارم که عقلای آن ها متوجه شرایط هستند اما اگر کسی فکر کند که مجلس ششم تکرار می‌شود سخت در اشتباه است. زیرا نمایندگان در مسیر رهبری انقلاب و در راستای تعالی کشور گام برمی‌دارند. از جانب دیگر برخی فکر می‌کنند ایام انتقام‌گیری فرا رسیده است یا وقت تقسیم غنائم است آن ها هم برداشت درستی ندارند که انتقام از چه کسی و کدام غنائم؟

این نماینده‌ی مجلس اضافه کرد: ما در مجلس ششم هم دوستان را از افراطی گری پرهیز می‌دادیم و در مجلس هفتم هم مقابل جریان غیرعقلانی دولت نهم ایستادگی کردیم، ما در مجلس هشتم نیز روزگار سختی گذراندیم و در شروع مجلس نهم با تولید قدرت پارلمانی مانع قدرت مخرب دول گذشته شدیم و زمینه را برای به وجود آمدن شرایط عقلانی در کشور مهیا کردیم. حالا که شرایط عقلانیت به رسمیت شناختن یکدیگر و تعامل با یکدیگر به وجود آمده نباید به این فضا آسیب بزنیم.

رئیس فراکسیون رهروان ولایت در پاسخ به سوالی درباره‌ی ترکیب مجلس دهم نیز خاطرنشان کرد: آرای اصولگرایان و اصلاح‌طلبان در این انتخابات به هم نزدیک بود و هیچ‌یک پیروزی مهمی به دست نیاوردند. البته اصلاح طلبان تلاش می‌کنند اعتدالی‌ها، مستقل‌ها و حامیان دولت را نیز جذب کنند تا از این رهگذر اکثریت را به دست بیاورند. اما به نظر می‌رسد مستقلین و اعتدال‌گرایان چندان رغبتی ندارند که مارک جناح‌ها را بپذیرند بلکه به دنبال هویت مستقل هستند.

جلالی در پاسخ به این که آیا فرم مربوطه به لیست امید را امضا کرده یا خیر خاطرنشان کرد: من فرم لیست امید و هیچ فرم دیگری را امضا نکردم ضمن اینکه این لیست ائتلافی بوده و من هم از ناحیه‌ی دوستان اعتدالی معرفی شدم که در این لیست قرار بگیرم.

وی درباره‌ی اینکه چه کسی رئیس مجلس دهم خواهد شد نیز تصریح کرد: البته موضع من در این باره روشن است. من در اردوگاه آقای لاریجانی هستم اما معتقدم مجلس باید افکار متعادل و متمدنانه‌ای از خود نشان دهد و از گذشته نیز درس بگیرد.

این نماینده‌ی مجلس افزود: ریاست مجلس دهم باید بر عهده‌ی کسی باشد که در مبارزه با جریان غیرعقلانی، منحرف و مخرب ایستادگی کرده و در این راه از همه‌چیز خود مایه گذاشته و کفایت خود را ثابت کرده است و من معتقدم این فرد کسی جز آقای دکتر لاریجانی نیست اگرچه قائلم که در این مسیر باید با تعامل پیش رفت و از گذشته تجربه آموخت و نباید گذاشت که فضا به نفع افراطی‌ها یا منحرفین رقم بخورد.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

شنبه 18 اردیبهشت 1395  10:10 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها