0

نشست 4 ساعته ولایتی و نصرا... در لبنان

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

نشست 4 ساعته ولایتی و نصرا... در لبنان


 

نشست 4 ساعته ولایتی و نصرا... در لبنان

امیر عبداللهیان: احرارالشام و جیش الاسلام باید در فهرست گروه‌های تروریستی قرار بگیرند

همزمان با دور جدید تحولات در منطقه، علی اکبر ولایتی با سیدحسن نصرا... در لبنان دیدار کرد و حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان هم که چهارشنبه وارد مسکو شده بود، با «میخاییل بوگدانف» معاون وزیر خارجه روسیه دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش فارس به نقل از شبکه المیادین، وی در این دیدار تاکید کرد که ««جیش الاسلام» و «احرار الشام» باید در فهرست گروه‌های تروریستی قرار گیرند.» جیش الاسلام از جمله گروه های تروریستی اصلی وابسته به عربستان سعودی است که در  مناطقی از حمص، حماة، درعا و لاذقیه در خاک سوریه مقابل ارتش این کشور مشغول نبرد است. «احرار الشام» نیز از جمله گروه های نزدیک به القاعده است که از حمایت ترکیه و قطر نیز بهره می برد و در گذرگاه های مرزی ترکیه مستقر است. از این دو گروه به عنوان پوششی برای جبهه النصره نام برده می شود و واشنگتن، ریاض و آنکارا با درج نام جیش الاسلام و جنبش احرار الشام در فهرست تروریست های سوریه مخالفند. 

 

ولایتی: ماندن اسد خط قرمز ماست
همچنین رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز که به منظور شرکت در نشست اتحادیه جهانی علمای مقاومت، کمیته مساعی حمیده و ملاقات با برخی از مقامات در لبنان حضور دارد، در گفتگو با ایرنا گفت: عده زیادی از عناصر مسلح شرور که خیلی از آنها سوری نیستند، از مرزهای مشترک با کشورهای همسایه و به کمک آنها وارد خاک سوریه می شوند و در کوره فتنه ای که متاسفانه بر دولت وملت سوریه تحمیل شده است، می دمند.«علی‌اکبر ولایتی» رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگویی با «الاخبار» لبنان نیز در پاسخ به سوالی درباره دیدگاه های ایران و روسیه در موضوع بشار اسد تأکید کرد: طرف روسی بر باقی ماندن «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه در پستش مُصر است، جمهوری اسلامی ایران نیز اراده و عزمی راسخ برای ماندن اسد دارد و این موضوع برای ما خط قرمز است. وی افزود: ما به دوستان روس خود اعلام کردیم که بر این امر مصمم هستیم؛ روس‌ها هم به این نتیجه رسیدند که در حال حاضر جایگزینی برای اسد وجود ندارد، اگر فرض را به برکناری اسد بگیریم بنده معتقدم که وضعیت سوریه سخت‌تر و دشوارتر خواهد شد همانگونه که اکنون در لیبی شاهد چنین وضعیتی هستیم.
 
چانه زنی با عربستان درباره منافع ملت های دیگر راه‌حل درستی نیست
ولایتی در این مصاحبه در پاسخ به سؤال دیگری درخصوص رابطه میان تهران و ریاض نیز گفت: اصولا جمهوری اسلامی ایران مشکلی در زمینه روابط دو جانبه با عربستان ندارد هر مشکلی که در این زمینه مطرح شده،  خود سعودی‌ها تعریفش کرده‌اند. بهانه غیرمنطقی که مطرحش می‌کنند این است که ادعا می‌کنند ایران باید از حضور و تاثیرش در جهان عرب دست بردارد. سوالی که مطرح می‌شود این است که کدام کشور یا ملت عربی این اختیار را به عربستان داده که از طرف آنها چنین حرف‌هایی بزند. ولایتی همچنین در گفتگو با ایرنا در این رابطه تأکید کرد: این تحلیل درست نیست که ایران و سعودی با هم بنشینند و صحبت کنند و بر سرمنافع ملت های دیگر با هم چانه زنی کنند، این یک کارغیرمعقول ، غیرشرعی و غیرقانونی است، پس این راه حل درستی نیست. وی تاکید کرد: تا آنجا که از سیاست های نظام جمهوری اسلامی اطلاع دارم، ما بر سر منافع ملت های دیگر با دیگر کشورها حتی سعودی چانه زنی نداریم و این مسیر را قبول نداریم.به گزارش فارس همچنین، علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با سید حسن نصرا... ضمن محکوم کردن اقدامات برخی از کشورهای منطقه علیه حزب ا... اظهارداشت: بسیار متاسف هستیم که برخی کشورهای منطقه به جای محکوم کردن رژیم صهیونیستی، تروریست‌ها و جریانات افراطی و تکفیری، علیه محور مقاومت و حزب ا... بیانیه صادر می‌کنند و این در حالی است که حزب ا... فخر جهان اسلام و عرب است و علیرغم همه این توطئه‌ها و دشمنی‌ها پیروز و سربلند خواهد بود. دکتر ولایتی در گفتگو با ایرنا درخصوص این نشست گفت: این ملاقات حدود 4 ساعت به درازا کشید و دبیرکل محترم حزب ا... را در کمال آرامش و رضایت از نتایج مبارزات خط مقاومت در سوریه دیدم.‌ ولایتی شب گذشته وارد دمشق شد.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

شنبه 18 اردیبهشت 1395  9:00 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها