0

در هنگام نااميدي موسيقي گوش کنيد

 
mashhadizadeh
mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر

در هنگام نااميدي موسيقي گوش کنيد

اگرچه ماساژ بدن مي تواند نااميدي را کاهش دهد ،اما تحقيقات جديد نشان مي دهد يک روش ارزان تر ، راحت تر و موثرتر وجود دارد و آن گوش دادن به موسيقي است.

يک تحقيق جديد نشان مي دهد ماساژ دادن مي تواند ميزان نااميدي را در بيماران تا 50 درصد کاهش دهد.اما محققان متوجه شدند گوش دادن به يک موسيقي ملايم و لذت بخش اثر بهتري در کاهش علائم نااميدي در انسان دارد.

کارن شرمن از موسسه تحقيقات سلامت در اين باره گفت : پي بردن به اين موضوع که گوش دادن به موسيقي مي تواند تا اين اندازه به کاهش علائم نااميدي در انسان کمک کند ، ما را شگفت زده کرد.اين موضوع نشان مي دهد فوايد ماساژ دادن بيش تر مرتبط به پاسخ آرامش بخشي است که بدن دريافت مي کند.

اين اولين بار است که تحقيقاتي در مورد فوايد ماساژ در کاهش علائم نااميدي در بيماراني که به شدت به اين اختلال روحي دچار هستند انجام مي شود.

براي بررسي اين موضوع محققان به 68 بيمار مبتلا به نااميدي انواع مختلف روش هاي درماني را تجويز کردند .تعدادي از آن ها 10 جلسه ماساژ يک ساعتي دريافت کردند و به تعدادي ديگر توصيه کردند که دراز کشيده و به موسيقي ملايم گوش کنند.

در اين تحقيقات مشخص شد تقريبا همه اين روش ها به يک ميزان مي تواند در کاهش علائم نااميدي در انسان موثر باشند.

شرمن در اين باره گفت : به اين ترتيب گوش دادن به موسيقي مي تواند به عنوان يکي از بهترين روش ها در کاهش علائم نااميدي در بيماراني که به اين اختلال دچار هستند به کار بيايد.گوش دادن به موسيقي بسيار کم هزينه است و مي تواند مانند ديگر روش ها به انسان آرامش دهد.

نتايج اين تحقيقات در نشريات نااميدي و افسردگي به چاپ رسيده است.

    حمید.bmp

 

 

شنبه 11 دی 1389  11:05 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها