0

حمله لفظی رئیس کمیته دولتی امور دینی جمهوری آذربایجان به حجاب

 
gh_golpa
gh_golpa
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1388 
تعداد پست ها : 1224
محل سکونت : اصفهان

حمله لفظی رئیس کمیته دولتی امور دینی جمهوری آذربایجان به حجاب

رئیس کمیته دولتی امور دینی جمهوری آذربایجان ازممنوعیت غیر قانونی ورود دانش آموزان محجبه به مدارس حمایت کرد.

خبرگزاری آران / سرویس آذربایجان : رئیس کمیته دولتی امور دینی جمهوری آذربایجان ازممنوعیت غیر قانونی ورود دانش آموزان محجبه به مدارس حمایت کرد.
 "هدایت اروج"در گفتگو با خبرگزاری آپا ، با تاکید بر اینکه ما بایددر پی ترویج ارزشهای اصیل اسلامی باشیم ، مدافعان حجاب را مشکل آفرینان بشریت خواند که به گفته وی باید سرکوب شوند تا این تمایلات از بین برود .
 رئیس کمیته دولتی امور دینی ، صیانت مردم جمهوری آذربایجان از ارزشهای دینی خود را ناشی از تحریکات خارجی عنوان کرد و بدون ارائه مستنداتی مدعی شد، نویسندگانی که درباره حمایت از حجاب می نویسند تحت تاثیر عوامل خارجی هستند.
 وی به این موضوع که آیا مقامات و رسانه هایی که با حمله به حجاب ، ارزشهای مسلمانان را به سخره می گیرند تحت تاثیر کشور یا گروه خاصی هستند اشاره نکرد .
 اروج اف بدون اشاره به آزادی عمل اقلیتهای مذهبی در جمهوری آذربایجان و جولان فرقه های ضاله مذهبی در این کشور بویژه در دوران حضور وی در کمیته دولتی امور دینی مدعی شد ، اگر به فرزندان مسلمانان اجازه استفاده از حجاب و عفاف را بدهیم فردا دیگران نیز از این موضوع سوء استفاده کرده و خواسته های مذهبی خود را مطرح خواهند کرد .
 در حالیکه طی یک ماه اخیر مساله اعتراضها به جلوگیری از ورود دانش آموزان محجبه به مدارس متوسطه مهمترین موضوع خبری مورد توجه مردم جمهوری آذربایجان است، اما اغلب رسانه های این کشور از انعکاس این موضوع خودداری می کنند .
 گفته می شود به تمامی رسانه های جمهوری آذربایجان دستور داده شده از انتشار هر خبری درباره حمایت ازحجاب یا اعتراضها در این خصوص خودداری و تنها اخباری که به سیاهه نمایی علیه مدافعان حجاب کمک می کند ، پخش کنند .
 اعتراضها به ممنوعیت حجاب از حدود یک ماه پیش و به دنبال اظهارت مصیر مردان اف وزیر تحصیل جمهوری آذربایجان آغاز شد که با تظاهرات هزاران نفر در باکو ، گنجه ، لنکران و جلیل آباد همراه بود .
 با گسترش دامنه اعتراضها صدها نفر از مردم ترکیه در استانبول با برگزاری تظاهراتی خواهان لغو ممنوعیت حجاب در مدارس متوسطه ج آذربایجان شدند.
 آذریهای مقیم روسیه و اوکراین نیز به ممنوعیت حجاب در مدارس جمهوری آذربایجان اعتراض کرده اند.

شنبه 11 دی 1389  8:51 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها