0

احتمال نفوذ گرد و خاک عراق به کشور

 
amirhossein1392
amirhossein1392
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 16034
محل سکونت : اصفهان

احتمال نفوذ گرد و خاک عراق به کشور

احتمال نفوذ گرد و خاک عراق به کشور

1432974808547_103176.jpg مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود موج بارشی به کشور وضعیت بارش های بهاره در مناطق مختلف را تشریح کرد و از احتمال نفوذ توده گرد و خاک از سوی عراق به کشورمان خبر داد.

 

احد وظیفه در گفت و گو با خبرنگار «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی، امروز یک موج بارشی از سمت نوار غربی وارد کشور شده و بتدریج بخش هایی از شمال غرب، غرب، دامنه های جنوبی البرز و به تدریج با شمالی شدن جریانات، سواحل دریای خزر را نیز در بر می گیرد و سبب رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد در این نواحی خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه دریای خزر طی امروز و فردا مواج خواهد بود، اظهار کرد: در روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه -9 تا 11 اردیبهشت-، استان های واقع در نیمه شمالی کشور تحت تاثیر بارندگی های بهاری ناشی از این سامانه قرار می گیرند . البته شدت بارش های امروز برای استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و بخش های شمالی استان اردبیل است.

 

مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه بتدریج از روز پنجشنبه تا شنبه در سواحل دریای خزر کاهش دما پیش بینی می شود، افزود: احتمال شکل گیری توده گرد و خاک بر روی عراق و نفوذ آن به سمت غرب و جنوب غرب کشور طی پنج شنبه و جمعه وجود دارد.

 

وظیفه در خاتمه خاطرنشان کرد: آسمان تهران در روزهای جمعه و شنبه 10 و 11 اردیبهشت، نیمه ابری، در پاره ای نقاط ابری، گاهی رگبار و رعد و برق، همراه با وزش باد با حداکثر و حداقل دمای 30 و 20 و 27 و 21 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

اگر کسی را یافتی که در لبخندت غمت را دید، در سکوتت حرف هایت را شنید و در خشمت محبتت را فهمید؛ بدان او بهترین دارایی توست :)

پنج شنبه 9 اردیبهشت 1395  10:10 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها