0

نقايص مادرزادي در فلوجه عراق 11 برابر بيشتر از ميزان معمول است

 
omegaa
omegaa
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 1738
محل سکونت : اصفهان

نقايص مادرزادي در فلوجه عراق 11 برابر بيشتر از ميزان معمول است

گاردين با اشاره به حملات آمريكا:
نقايص مادرزادي در فلوجه عراق 11 برابر بيشتر از ميزان معمول است

خبرگزاري فارس: نتايج يك مطالعه نشان مي‌دهد نقايص مادرزادي كه در فلوجه عراق بر اثر حملات آمريكا رخ داده، 11 برابر ميزان معمول است.


 

به گزارش فارس به نقل از روزنامه انگليسي گاردين، مطالعه‌اي كه دلايل افزايش قابل توجه نقايص مادرزادي در شهر فلوجه عراق را مورد بررسي قرار مي‌دهد به اين نتيجه رسيده است آسيب ژنتيكي فوق مي‌تواند به وسيله تسليحات آمريكا كه در طي شش سال گذشته مورد استفاده قرار گرفته، روي داده باشد.

نتيجه اين تحقيقات كه هفته آينده منتشر خواهد شد، برآوردهاي قبلي كه توسط گاردين منتشر شده بود و حاكي از يك افزايش گسترده و ناشناخته در ميزان سرطان‌ها و بيماري‌هاي نخاعي مزمن و نقايص قلبي و اسكلتي در نوزادان بود را تاييد مي‌كند.

محققان همچنين يافته‌اند كه نقايص فوق تقريبا 11 برابر بالاتر از ميزان معمول است و در نيمه اول سال 2010 به سطحي بي سابقه رسيد.

گاردين نوشت: اين نتايج كه در "ژرونال بين‌المللي تحقيقات محيط زيستي و بهداشت عمومي " منتشر خواهد شد پيش از مطالعه سازمان بهداشت جهاني درباره سلامت ژنتيكي فلوجه در اختيار عموم قرار خواهد گرفت.

بر اساس اين مطالعات، اختلال در ميزان جنسيت كودكان عراقي نيز توجه همه را جلب مي‌كند زيرا از زمان حمله آمريكا در سال 2003 تا كنون 15 درصد از تولد كودكان پسر كاسته شده است.
اين نتايج احتمالا به گمانه‌زني‌هاي بيشتر مبني بر اين دامن مي‌زند كه نقايص مادرزادي كودكان فلوجه به وسيله گوي‌هاي اورانيومي مصرف شده توسط آمريكا ايجاد شده است.

گفته مي‌شود ميزان زيادي از گوي‌هاي اورانيوم‌هاي مصرف شده در آوريل و نوامبر 2004 توسط آمريكا استفاده شده است.
انتهاي پيام/ص

 

گوشی های ایرانی جی ال ایکس را با تخفیف بخرید

در صورت تمایل پیام بدید

شنبه 11 دی 1389  1:04 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها