0

تغيير نام خليج فارس توجيهي براي حضور استعمارگران در منطقه است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

تغيير نام خليج فارس توجيهي براي حضور استعمارگران در منطقه است

89/10/10 - 17:26
شماره:8910100346
نسخه چاپي ارسال به دوستان
رئيس دانشگاه پيام نور شاهرود:
تغيير نام خليج فارس توجيهي براي حضور استعمارگران در منطقه است

خبرگزاري فارس: رئيس دانشگاه پيام نور واحد شاهرود گفت: كشورهاي استعمارگر به دنبال اين هستند كه با استفاده از عناوين جعلي، حضور خود در منطقه خاورميانه و حوزه خليج فارس را توجيه كنند.

به گزارش خبرگزاري فارس از سمنان، علي شاهيني ظهر امروز در آستانه 11 دي ماه، سالروز صدور دومين بيانيه سازمان ملل متحد درباره قطعيت نام خليج فارس در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: از نظر تاريخي علت ترويج نام جعلي خليج عربي برمي‌گردد به سال‌هايي كه استعمارگران به ويژه انگلستان همزمان با ايجاد غده سرطاني رژيم صهيونيستي به اين فكر بودند كه افكار مردم و حاكمان كشورهاي عربي را به سمت موضوع ديگري چون ايران و خليج عربي معطوف كنند.
وي تصريح كرد: در اين ارتباط نماينده سياسي انگليس با گرايش شديد ضدايراني كه 30 سال نمايندگي فتنه‌انگيزي را در منطقه خاورميانه و حوزه خليج فارس بر عهده داشت، براي نخستين بار در كتابش نوشت "خليج فارس كه اعراب آن را خليج عربي مي‌نامند " كه وي با اين دروغ خط‌ مشي را براي اعراب ايجاد كرد.
رئيس دانشگاه پيام نور واحد شاهرود ادامه داد: نخستين رهبر عرب كه از عنوان جعلي خليج عربي استفاده كرد، "قاسم " بود.
شاهيني اظهار داشت: قاسم كه در كودتاي 1958 آمريكا در عراق بر سركار آمد، هدفش اين بود كه مركز ناسيوناليست عرب را از مصر به عراق سوق دهد.
وي تصريح كرد: ‌بعد از آن روزنامه تايمز لندن نام جعلي خليج عربي را در كنار نام مصرو ناصر، كسي كه منادي ناسيوناليست عربي است، نوشت.
رئيس دانشگاه پيام نور واحد شاهرود گفت: ‌اتحاديه عرب در شانزدهم اوت 1964 نام مجعول خليج عربي را در يك سند رسمي ذكر كردند و تصميم گرفتند كه در كتاب‌هاي درسي و اسناد خود اين نام جعلي را بكار گيرند.
شاهيني افزود: بعد از انقلاب با توجه به مخالفت شديدي كه امام خميني (ره) نسبت به رژيم صهيونيستي داشت،‌ دشمن براي اينكه اعراب و كشورهاي عربي را در مقابل ايران قرار دهد و از طرفي بتواند اذهان را از اين رژيم منفور به سمت ايران معطوف كند اين موضوع را جز برنامه خود قرار داد.
وي تصريح كرد: كشورهاي استعمارگر به دنبال اين هستند كه با استفاده از اين عناوين جعلي، حضور خود در حوزه خليج فارس و منطقه خاورميانه را توجيه كند و به منابع مادي خود دست يابند.
رئيس دانشگاه پيام نور واحد شاهرود گفت: اهميت استراتژيكي تنگه هرمز مهم‌ترين بخشي است كه آمريكا به آن توجه كرد.
شاهيني گفت: كشورهاي عربي براي ترويج نام جعلي خليج فارس از ابزارها و فناوري‌هاي نوين استفاده مي‌كنند تا به طور غيرمستقيم اذهان مردم را به اين موضوع معطوف كنند.
وي افزود: يكي از اين موارد، ساخت بازي‌هاي رايانه‌اي است كه از نام مجهول خليج عربي در آن استفاده مي‌شود.
رئيس دانشگاه پيام نور واحد شاهرود تصريح كرد: اين بازي‌ها در كافي‌نت‌ها و اينترنت به وفور يافت مي‌شود، حتي اين بازي‌ها قابل نصب بر روي گوشي‌هاي تلفن همراه نيز هست.
شاهيني اظهار داشت: بسياري از شبكه‌هاي اينترنتي مانند گوگل از كاربران خود نظرسنجي مي‌كنند كه آيا نام اصلي اين خليج، خليج فارس است يا عربي، تا بر اين اساس افكار را به سمت نام جعلي خليج عربي سوق دهند.
وي ادامه داد: شبكه تلويزيوني فارسي وان كه در اختيار آمريكا و رژيم صهيونيستي است، همايش‌هايي را براي تبليغ خليج عربي برگزار مي‌كند.
رئيس دانشگاه پيام نور واحد شاهرود گفت: همچنين كشورهاي غربي و استعمارگر در مناسبت‌هاي ورزشي، برخي سمينارها و همايش‌هاي علمي كه متولي آن هستند، از اين عناوين جعلي استفاده مي‌كنند.
شاهيني افزود: جمهوري اسلامي ايران براي مقابله با اين توطئه بايد جشن‌ها و همايش‌هاي ملي و بين‌المللي را در سواحل خليج فارس برگزار كند.
وي اظهار داشت: ايران بايد هنرهاي تجسمي و سنتي مردم ساكن در سواحل شمالي خليج فارس را معرفي كند و براي اشاعه فرهنگ و هويت ايراني برنامه‌ريزي كند.
رئيس دانشگاه پيام نور واحد شاهرود تصريح كرد: از ورود محموله‌هايي كه به جاي خليج فارس، نام جعلي خليج عربي بر روي آن نوشته شده بايد جلوگيري شود.
شاهيني اظهار داشت: مي‌توان تمبرهايي با عنوان و نقش خليج فارس به زبان فارسي و انگليسي چاپ كرد و همچنين به هواپيماهاي بين‌المللي كه نام خليج عرب بر روي آن نوشته شده است، اجازه فرود داده نشود.
وي گفت: ‌در كشورمان نيز برخي از موسسات و نشريه‌ها از اين نام جعلي استفاده مي‌كنند كه براي اين نشريه‌ها و موسسه‌ها بايد مجازات‌هايي در نظر گرفته شود

 
 
جمعه 10 دی 1389  10:47 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها