0

تصاویری شگفت انگیز از انوار آسمان شمالی

 
titishmili
titishmili
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 1333
محل سکونت : اصفهان

تصاویری شگفت انگیز از انوار آسمان شمالی

1

 

"کریستین اونار کریستینسون" 31 ساله اهل "ریکیاویک" ایسلند که همچنین با نام هنری "کیدی" نیز شناخته می شود در مدت 9 سال فعالیت حرفه ای خود در عرصه عکاسی از طبیعت، تصاویری بسیار دیدنی از انوار درخشان شفقهای قطبی که در سرزمین یخی ایسلند آسمان شب را روشن می کنند منتشر کرده است.

 

این عکاس خوش ذوق در این خصوص اظهار داشت: "بعصی از عکسهایی که از شفقهای قطبی تهیه کرده ام واقعا مورد علاقه ام هستند. هیچ واژه ای نمی تواند این تجربه را بیان کند."

 

شفقهای قطبی که قطبهای شمال و جنوب دیده می شوند نورهای طبیعی هستند که در اثر توفانهای خورشیدی ایجاد می شوند و معمولا در طول شبهای قطبی دیده می شوند. آخرین پیک این شفقها در سال 2001 بود و پیک بعدی بین سالهای 2012 تا 2015 است.

 2

 

"کیدی" با استفاده از یک دوربین با حساسیت بسیار بالا و با صبر و شکیبایی بسیار این تصاویر را تهیه کند.

 

این عکاس ایسلندی افزود: "شکار این تصاویر واقعا دشوار است، برای تهیه این عکسها به لنزهای ویژه و دوربینهای با حساسیت بالا، لباس گرم و یک خوش شانسی بسیار زیاد نیاز است. من فکر نمی کنم که هرگز کسی توانسته باشد دراولین و یا حتی دومین تلاش خود یک عکس خوب از شفقهای قطبی بگیرد. من در این تصاویر سعی کردم مردم، ساختمانها و زمینها را در یک قاب همراه با آسمانی که پوشیده از شفقهای قطبی است وارد کنم."

3

 

براساس گزارش دیلی میل، این عکاس برای تهیه تصاویر خود حدود 10 هزار تا 15 هزار کیلومتر را برای جستجوی شفقهای زیبا طی کرده است.

 

وی افزود: "من به همه توصیه می کنم که برای دیدن این نورهای شمالی ویژه از ایسلند، نروژ، گرینلند، آلاسکا و یا هر سرزمین دیگر شمالی دیدن کنند."

4

 

 

 

 

جمعه 10 دی 1389  9:50 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها