0

فتنه‌گران جايي براي حضور مجدد در عرصه‌هاي سياسي ندارند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

فتنه‌گران جايي براي حضور مجدد در عرصه‌هاي سياسي ندارند

89/10/10 - 15:10
شماره:8910100545
نسخه چاپي ارسال به دوستان
امام جمعه موقت اصفهان:
فتنه‌گران جايي براي حضور مجدد در عرصه‌هاي سياسي ندارند

خبرگزاري فارس: امام جمعه موقت اصفهان گفت: فتنه‌گران قصد حضور دوباره در عرصه سياسي را دارند اما اين جريانات حامي فتنه‌گران به عنوان يك جريان مرده سياسي جايگاهي در جامعه ندارند.

به گزارش خبرگزاري فارس از اصفهان، حجت‌الاسلام محمدتقي رهبر ظهر امروز در خطبه‌هاي نماز جمعه اصفهان با بيان اينكه انسان مومن بايد در حوادث رئوف، توانمند و قوي باشد، اظهار داشت: انساني كه در رفاه به سر مي‌برد بايد شكرگزار خداوند باشد.
وي با تاكيد بر اينكه نبايد به منظور رفاه و آسايش فرزندان مرتكب انجام گناه شد، تصريح كرد: همگان بايد به حق خود راضي باشند و براي افزون طلبي نبايد دستخوش گناه و معصيت شوند و برخي دستورات اجتماعي و اخلاقي اسلام را بايد در جامعه پياده كرد.
امام جمعه موقت اصفهان با بيان اينكه در مسائل حقوقي بايد حق را محور قرار داد، بيان داشت: در مسائل حقوقي با رعايت روابط اجتماعي بايد پيش از آنكه به شاهد نيازي باشد اختلافات را حل و فصل كرد كه به دليل عدم رعايت اين موضوع حجم برخي پرونده‌ها به تعداد چند كارتن مي‌رسد.
رهبر با اشاره به اينكه جامعه ايماني و اسلامي جامعه‌اي امن و امان است، اظهار داشت: انسان مومن افراد را با القاب بد صدا نمي‌زند، انسان‌ها در جامعه و در خانواده بايد احترام يكديگر را نگه داشته و نبايد در اين زمينه حقوق همسايه‌ها را نيز پايمال كرد.
وي به درس خارج فقه رهبر معظم انقلاب در رابطه با غيبت اشاره كرد و گفت: رسانه‌ها نبايد در مصاحبه‌ها و خبرهاي خود مرتكب تهمت و غيبت شوند و برخي رسانه‌ها در اين زمينه مرزها را رعايت نمي‌كنند.
امام جمعه موقت اصفهان ادامه داد: برخي خبرنگاران با سليقه و خط سياسي مورد نظر خود مصاحبه‌ها را تنظيم مي‌كنند و در اين مصاحبه‌ها روزنامه‌ها با برخي قلم‌فرسايي‌ها برخي اسم‌هايي را كه هنوز جرمشان مشخص نشده مي‌برند كه اين خود غيبت است.
حجت‌الاسلام رهبر ادامه داد: برخي صحبت‌هاي من در مصاحبه‌ها با جابه‌جايي از سوي خبرنگاران خلاف واقع منعكس مي‌شود.
وي در بخش ديگري از خطبه‌هاي نماز جمعه با اشاره به شهادت حضرت زين‌العابدين (ع) گفت: اين امام بزرگوار با اينكه پدر، برادران و عموهاي بزرگوارشان را در واقعه عاشورا از دست دادند اما پيام عاشورا را براي مردم به خوبي بيان فرمودند.
امام جمعه موقت اصفهان يه صحيفه سجاديه به عنوان زبور آل محمد اشاره كرد و بيان داشت: بسياري از پيام‌هاي اخلاقي، اجتماعي و سياسي امام سجاد (ع) در صحيفه سجاديه آورده شده است كه در جامعه كنوني مي‌توان از آن به خوبي بهره برد.
حجت‌الاسلام رهبر هنچنين در ادامه خطبه‌هاي نماز جمعه اصفهان به حماسه‌ 9 دي مردم ايران اشاره و تصريح كرد: در اين روز فتنه‌گران رسوا شدند و مردم با حضور مردم در راهپيمايي 9 دي سران فتنه بر روي سنگفرش‌هاي خيابان نابود شدند.
وي ادامه داد: برخي از محاكمه سران فتنه سخن مي‌گويند اما بايد گفت سران فتنه ارزش آورده شدن به پاي ميز محاكمه را هم ندارند، آنها مرده‌هاي سياسي هستند.
امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به ساز و كار فتنه‌گران براي حضور دوباره در عرصه سياسي اظهار داشت: مسئولان بايد در اين ارتباط مراقب باشند و اجازه حضور آنها را در عرصه سياسي كشور ندهند و جريان‌هايي كه از فتنه‌گران حمايت كرده و يا در قبال اعمال آنها سكوت كردند، بدانند كه به عنوان يك جريان مرده سياسي جايگاهي در جامعه ندارند.
حجت‌الاسلام والمسلمين رهبر با اشاره به اينكه راه امام (ره) و ولايت راه شفاف‌سازي و پا فشاري در اصول انقلاب است، گفت: با شعار اصولگرايي اين راه ادامه مي‌يابد و مردم در تمام عرصه‌هاي سياسي كشور و انتخابات حضور فعالي دارند و به جريانات خلاف امام و انقلاب روي خوش نشان نمي‌دهند.
وي همچنين در بخش ديگري از خطبه‌هاي نماز جمعه ضمن تبريك سال نوي ميلادي به جامعه مسيحي كشور اظهار داشت: مسيحيان جهان، پاپ و كليسا با تاثيرپذيري از زندگي حضرت مسيح (ع) بايد دشمن ظالم و ياور مظلوم باشند و كليسا نبايد پشتيبان آمريكا و اسرائيل باشد.
امام جمعه موقت اصفهان افزود: در حال حاضر در كشور ما همنشيني مسالمت‌آميزي ميان اديان الهي و مسيحيت در كشور و به ويژه در شهر اصفهان وجود دارد.
حجت‌الاسلام رهبر همچنين به 13 دي ماه سالروز پيام امام (ره) به گورباچوف اشاره كرد و اظهار داشت: جهان غرب هم همچون شوروي به زباله‌دان تاريخ مي‌رود.
وي با اشاره به آغاز قانون هدفمندسازي يارانه‌ها گفت: مردم بايد در اين زمينه در مصرف سوخت صرفه‌جويي كنند، همگان موظفند دولت را در اين زمينه ياري دهند و تاكنون همكاري خوبي بين دولت، مجلس و ملت ايران در اجراي هدفمند كردن يارانه‌ها وجود داشته است.
امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به تصويب طرح اوليه تاسيس وزارت تربيت بدني و جوانان از سوي مجلس اظهار داشت: به عنوان نماينده مجلس با اين طرح مخالف بودم به دليل اينكه طبق برنامه پنجم تعداد وزارتخانه‌ها را بايد از 21 وزارتخانه‌ به 17 وزارتخانه كاهش داد.
وي همچنين با تاكيد بر اتمام هر‌چه سريع‌تر مصلاي اصفهان گفت: مسئولان بايد هر‌چه زودتر براي اتمام مصلي تلاش كنند.
انتهاي پيام/آ10/ع

 
 
جمعه 10 دی 1389  4:29 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها