0

شناسايي 200 هزار اصطلاح در حوزه‌هاي علوم اسلامي

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

شناسايي 200 هزار اصطلاح در حوزه‌هاي علوم اسلامي

89/10/10 - 11:37
شماره:8910090991
نسخه چاپي ارسال به دوستان
رئيس مركز اطلاعات و مدارك اسلامي خبر داد:
شناسايي 200 هزار اصطلاح در حوزه‌هاي علوم اسلامي

خبرگزاري فارس: رئيس مركز اطلاعات و مدارك اسلامي از شناسايي 200 هزار اصطلاح‌ در حوزه‌هاي علوم اسلامي خبر داد.

حجت الاسلام هادي يعقوب‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، با اشاره به فعاليت‌هاي مركز اطلاعات و مدارك اسلامي اظهار داشت: اين مركز اطلاعات و مدارك اسلامي را با استفاده از ابزارها و وسايل ويژه ساماندهي كرده و با فناوري جديد ارائه مي‌دهد.
وي تدوين فرهنگ نامه‌ها را يكي از فعاليت‌هاي مركز ذكر كرد و گفت: در راستاي اين مسئوليت فرهنگ‌نامه اصول فقه منتشر شده و فرهنگ‌نامه علوم قرآني مراحل نهايي را سپري كرده كه تا پايان سال جاري منتشر مي‌شود.
رئيس مركز اطلاعات و مدارك اسلامي يادآور كرد: فرهنگ‌نامه علوم قرآني از پنج هزار مدخل علوم قرآني تشكيل شده كه از اين تعداد سه هزار مدخل اصلي و دو هزار مدخل ارجاعي است.
يعقوب‌نژاد تصريح كرد: در راستاي خدمت‌رساني مناسب به مخاطبان تا كنون 200 هزار اصطلاح در حوزه‌هاي علوم اسلامي شناسايي شده است.
وي با اشاره به تبديل محتواي اصطلاح‌نامه‌ها به صورت ديجيتالي عنوان كرد: در اين حوزه ارتباط اصطلاح‌نامه و درخت‌نامه را به صورت ديجيتالي فراهم كرده تا مراجعه‌ كننده به منابع و اطلاعات دسترسي آسان داشته باشد.
اين مسئول با بيان اينكه اصطلاح‌نامه‌ها و فرهنگ‌نامه‌ها منابع زيرساختي محسوب مي‌شوند، گفت: براي مديريت اطلاعات، زيرساخت‌ها را در حجم بالاتر در پايگاه قرار قرار داده تا علاقمندان سريع‌تر و با هزينه كمتر از اطلاعات اين منابع استفاده كنند.
يعقوب‌نژاد خاطرنشان كرد: نرم‌افزارها و نسخه‌هاي ديجيتالي را براي قرار دادن فرهنگ‌نامه‌ها و اصطلاح‌نامه در پايگاه اطلاع‌رساني در اختيار داريم كه تا كنون 70 درصد اين كار انجام شده است.
رئيس مركز اطلاعات و مدارك اسلامي تصريح كرد: نرم‌افزار پايگاه اطلاع‌رساني اصول فقه نيز تدوين شده كه به دليل استقبال چندين بار تكثير شده است.

 
 
جمعه 10 دی 1389  3:57 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها