0

سيار: كانون‌هاي فرهنگي روش‌هاي اسلامي را به نويسندگان آموزش دهند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

سيار: كانون‌هاي فرهنگي روش‌هاي اسلامي را به نويسندگان آموزش دهند

89/10/10 - 13:00
شماره:8910100245
نسخه چاپي ارسال به دوستان
نشست «بايسته‌هاي ادبيات امروز انقلاب اسلامي با نگاهي به فتنه 88»/5
سيار: كانون‌هاي فرهنگي روش‌هاي اسلامي را به نويسندگان آموزش دهند

خبرگزاري فارس: يك شاعر با بيان اينكه بين حوزه هنري و نويسندگان و شاعران نبايد شكافي ايجاد شود، گفت: برپايي محافل‌ هنري باعث ارتقاي كار و تكنيك هنري نويسندگان و شاعران مي‌شود.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبري فارس «توانا»، نشست «بايسته‌هاي ادبيات امروز انقلاب اسلامي با نگاهي به فتنه 88 و حماسه 9 دي» شب گذشته با حضور چهره‌هاي برجسته ادبيات انقلاب اسلامي همچون محسن مومني، رئيس حوزه هنري، علي‌محمد مودب، شاعر، سيدحسين شهرستاني، شاعر، محمدمهدي سيار، شاعر و كاظم رستمي، شاعر در تالار مهر حوزه هنري برگزار شد.

در اين مراسم محمدمهدي سيار، شاعر در خصوص هنر و ادبيات انقلاب اسلامي، اظهار داشت: انقلاب اسلامي مردم را از مطالعه آثار بي‌محتوا و بي‌ريشه‌اي كه در زمان پهلوي خلق و توليد مي‌شد، دور كرد و ذائقه آنها را به سمت مطالعه آثار جامع، ماندگار و جهاني سوق داد.
وي با بيان اينكه برخي از شاعران و نويسندگان با جدا شدن از قشر هنرمند به خلق اثر مي‌پردازند، اضافه كرد: هر فرد با فعاليت در يك رشته هنري به يك انسان هنري تبديل مي‌شود كه بايد اين افراد از هويت اسلامي و ايراني خود غافل نشود و بر اساس آرمان‌هاي امام راحل (ره) و انقلاب اسلامي به خلق اثر مفيد و جاودان بپردازد.
سيار با بيان اينكه بين حوزه‌هاي هنري و نويسندگان و شاعران نبايد شكافي ايجاد شود، ادامه داد: وقتي نويسندگان و شاعران در يكجا دور هم جمع شوند و به تبادل نظر و استفاده ديدگاه‌هاي خود بپردازند از توطئه‌هاي دشمن و شيطان به دور خواهند شد، همچنين اين امر باعث ارتقاي تفكر انقلابي در اقشار مختلف جامعه نيز مي‌شوند.
وي با بيان اينكه برپايي محافل‌ هنري باعث ارتقاي كار و تكنيك هنري نويسندگان و شاعران مي‌شود، افزود: دور هم جمع شدن چند شاعر، نويسنده، فيلمساز و گرافيست بدون در نظر گرفتن موضوع و هدف صحيح نيست بلكه بايد نظريه‌پردازان انقلاب اسلامي در اين محافل حضور يافته و با ايجاد وحدت اسلامي و ديني اين هنرمندان باعث ارتقاي توليد آثار انقلابي شوند.
اين شاعر متعهد كشور با بيان اينكه اشعار مذهبي، ديني و انقلابي بايد به صورت آكادميك در رشته‌هاي فلسفه و اقتصاد مورد بررسي قرار گيرد، گفت: نويسندگان و شاعران شور سرودن و نگارش آثار را از هنر و ادبيات مي‌گيرند كه بايد اين شور را به طور صحيح و با انطباق با ارزش‌هاي ديني و اسلامي به مخاطبان القاء كنند.
وي با بيان اينكه شكاف بين هنر و جامعه بايد برطرف شود، اضافه كرد: كانون‌هاي فرهنگي و هنري بايد نگارش تكنيك‌ها و روش‌هاي اسلامي را به نويسندگان و شاعران جوان آموزش دهند، همچنين بايد علما و انديشمندان جهان اسلام را در مراسم‌هاي شب شعر دعوت كرد تا آنها با نظريه‌پردازي‌هاي ديني و فلسفي خود باعث ارتقاي سطح دانش و نگرش شاعران براي خلق آثار جهاني و انقلابي شوند.

 
 
جمعه 10 دی 1389  3:44 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها