0

9 دي جريان فتنه را به احتضار انداخت

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

9 دي جريان فتنه را به احتضار انداخت

89/10/10 - 13:57
شماره:8910100385
 
نسخه چاپي ارسال به دوستان
آيت‌الله خاتمي در خطبه دوم نماز جمعه تهران:

خبرگزاري فارس: خطيب موقت نماز جمعه تهران با بيان اينكه حماسه 9 دي مردم ايران خط بطلاني در تمام توطئه‌هاي دشمنان و فتنه‌گران بود، تصريح كرد: حماسه 9 دي 88، جريان فتنه را به احتضار انداخت.


 

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، آيت‌الله سيداحمد خاتمي امام جمعه موقت تهران، در خطبه دوم نماز جمعه اين هفته با بيان اينكه حماسه بزرگ 9 دي ماه سال گذشته، بيعت مردم با ولايت و تبري جستن از دشمنان بود، اظهار داشت: اين روز يك مقطع افتخارآميز در تاريخ انقلاب است كه آن را مديون سيدالشهدا هستيم.

وي با بيان اينكه 15 خرداد42 مصادف با 12 محرم و بهمن 57 نيز نتيجه همين ايام بود، افزود: حماسه 9 دي را مديون خون سيدالشهدا هستيم، مردم پيش از اين روز ديدند كه فتنه‌گران به مقدس‌ترين مقدسات آنها توهين كردند و در روز عزاي حسيني شعارهاي ساختارشكنانه دادند و سران فتنه اين افراد را عزاداران سيدالشهدا ناميدند در حالي كه آنها ضدانقلاب محارب خارجي بودند.

خطيب موقت نماز جمعه تهران با بيان اينكه فتنه 88 شباهت زيادي به فتنه صدر اسلام در مقابل حكومت اميرالمؤمنين داشت، گفت: اميرالمؤمنين(ع) جريان مقابل خود را فتنه ناميدند و بيش از 10 بار از اين عنوان در نهج‌البلاغه استفاده كردند.

خاتمي با بيان اينكه افرادي كه همچنان اغتشاش‌گران را معترضين انتخابات و نه فتنه‌گر مي‌دانند،‌ ادبيات ولايي ندارند، خاطرنشان كرد: فتنه‌گران حماسه حضور 40 ميليوني و مشاركت 85 درصدي مردم در انتخابات دهم رياست جمهوري را كه مي توانست سرمايه بزرگي براي ملت ايران باشد، در مسير جاه‌طلبي خود كم‌اثر كردند.

وي با بيان اينكه ريشه فتنه در نگاه اميرالمؤمنين(ع) هوي و هوس و تشنگي براي قدرت است، يادآور شد: در حوادث سال گذشته ديديم كه فتنه‌گران مصالح يك ملت را زيرپا گذاشته و به ارزش‌ها و مقدسات پشت پا زدند.

خطيب موقت نماز جمعه تهران در ادامه سخنان خود اظهار داشت: هدف فتنه‌گران مقابل اميرالمؤمنين(ع)، براندازي بود، بدون ترديد جريان فتنه سال گذشته نيز كودتاي مخملي و براندازي بود كه مردم اين كودتاي مخملي را خنثي كردند.

خاتمي با بيان اينكه حماسه 9 دي مردم ايران خط بطلاني در تمام توطئه‌هاي دشمنان و فتنه‌گران بود، تصريح كرد: حماسه 9 دي 88، جريان فتنه را به احتضار انداخت.

وي در بخش ديگري از سخنان خود به ابزار فتنه‌گران در مقابل اميرالمؤمنين(ع) اشاره كرد و گفت: فتنه‌گران در مقابل اميرالمؤمنين(ع) از چند شيوه استفاده كردند كه نمونه‌هاي آن را در حوادث سال گذشته نيز مشاهده كرديم.

خطيب موقت نمازجمعه تهران در همين زمينه اضافه كرد: استفاده از دروغ و تهمت يكي از اين شيوه‌ها بود كه طي ماه‌هاي گذشته شاهد بوديم چه تهمت‌هايي به نظام زدند كه هرگز نمي‌توانند آن را اثبات كنند.

خاتمي شبهه‌افكني را يكي ديگر از اين ابزارها دانست و يادآور شد: در دوران اميرالمؤمنين(ع)، قرآن‌ها را در مقابل قرآن ناطق بر بالاي نيزه بردند و در سال گذشته نيز شاهد بوديم كه دروغ تقلب را مطرح كردند كه البته بعدها اعتراف كردند كه تقلب، اسم رمز آشوب بود.

وي با بيان اينكه فتنه‌گران در صدر اسلام به حرمت‌شكني عليه اميرالمؤمنين(ع) پرداختند، افزود: در دوران فتنه 88 شاهد بوديم كه فتنه‌گران مي‌خواستند قداست رهبري را خدشه‌دار كنند؛ رهبري كه نائب امام زمان(عج) و مرجع ديني مردم بود و مردم نيز اين مسئله را به خوبي درك كرده و در حماسه 9 دي فقط عكس رهبر معظم انقلاب يعني آيت‌الله خامنه‌اي را در دست داشتند.

خطيب موقت نماز جمعه فضاسازي رسانه‌اي عليه اميرالمؤمنين(ع) را يكي ديگر از ابزارهاي فتنه‌گران در دوران صدر اسلام خواند و اظهار داشت: معاويه 70هزار منبر را براي هجمه عليه اميرالمؤمنين(ع) فعال كرد، اين فضاسازي در سال گذشته نيز عليه مردم ايران به كار گرفته شد و بيگانگان و دشمنان انقلاب اسلامي هجمه بي‌سابقه‌اي را نسبت به 31 سال گذشته از عمر انقلاب به كار بستند.

خاتمي جابه‌جايي معيارها را يكي ديگر از اين ابزارها دانست و گفت: در صدر اسلام كه علي(ع) امام حق بود، فتنه‌گران به سراغ برخي چهره‌هاي موجه منتسب به پيامبر رفتند تا مردم را فريب دهند، در سال گذشته نيز كساني از سوابق خود با امام(ره) سوءاستفاده كردند.

وي در همين زمينه تصريح كرد: سوابق خوب زماني مايه افتخار است كه با لواحق خوب همراه باشد، يعني ميزان حال فعلي افراد است و اگر فردي با وجود سابقه خوب، عملكرد بدي داشته باشد، سابقه خوب خود را نيز هدر داده است.

خطيب موقت نماز جمعه تهران در بخش ديگري از سخنان خود به سوء‌استفاده از مقدسات ديني اشاره كرد و گفت: در اين زمينه سوء‌استفاده زيادي از قرآن كريم به عنوان مقدس‌ترين مقدسات مسلمانان انجام شد و در سال گذشته نيز فتنه‌گران از نام امام راحل سوءاستفاده بي‌نظيري كردند كه رهبر معظم انقلاب در همين مسجد ضرار را مطرح كردند كه نماد سوءاستفاده از مقدسات بود.

خاتمي در همين زمينه خاطرنشان كرد: "امام " كلمه محبوبي بوده، هست و خواهد بود، اما برخي از فتنه‌گران به ناحق به اين امام مظلوم جفا كردند.

وي در ادامه با بيان اينكه فتنه‌گران همواره در پي ايجاد تفرقه هستند، يادآور شد: بدترين نوع تفرقه، تفرقه بين مردم و نظام اسلامي است اما مردم ايران در حماسه 9 دي با بلندترين فرياد خود اعلام كردند كه هرگز از نظام اسلامي جدا نخواهند شد.

خطيب موقت نماز جمعه تهران با بيان اينكه فتنه عصر اميرالمؤمنين(ع) امتحاني بود كه برخي از آن سربلند بيرون آمده و برخي هم مردود شدند، اظهار داشت: عمار ياسرها و مالك اشترها، موفق‌ها در اين آزمون بودند كه اميرالمؤمنين(ع) را تنها نگذاشتند، اما مباشران، عاملان و كساني كه در مقابل فتنه سكوت كردند، از جمله كساني بودند كه در اين امتحان ناموفق بودند.

خاتمي با بيان اينكه يك فرق بين مباشران و سكوت كنندگان در مقابل فتنه وجود دارد، افزود: مباشران فتنه قطعاً مردود هستند اما كساني كه در مقابل فتنه سكوت كردند را تجديد مي‌دانيم كه هنوز هم راه براي بازگشت دارند و بايد گذشته را جبران كنند.

وي مردم را از جمله قبول شدگان اين امتحان دانست و يادآور شد: مردم به خوبي مواضع فتنه‌گران را شناختند و در موقع لزوم به صحنه آمدند.

خطيب موقت نماز جمعه تهران با بيان اينكه حماسه 9 دي يك پيام براي آينده‌ها و آيندگان داشت، گفت: بصيرت در فضاي غبارآلود فتنه، نورافكن است و پيروي از حجت الهي در اين دوران چراغ بصيرت است.

خاتمي در بخش ديگري از سخنان خود به اجراي طرح هدفمندي يارانه‌ها اشاره كرد و يادآور شد:‌در اين زمينه گام اول با موفقيت برداشته شد و اميدواريم كه مردم كمك كنند تا اين طرح ملي به سامان برسد.

وي همچنين بر تداوم نظارت‌هاي دولت بر اجراي موفق اين طرح تأكيد كرد و افزود: دولت بايد به نظارت‌هاي جدي خود ادامه دهد تا به قشر محروم جامعه فشار زيادي وارد نشود.

خطيب موقت نماز جمعه تهران همچنين بر افزايش توليد و جلوگيري از واردات بي‌رويه اشاره كرد و اظهار داشت: بها دادن به توليد داخلي يكي از اهداف ارزشمند طرح هدفمندي يارانه‌ها است كه براي تحقق آن بايد از واردات بي‌رويه جلوگيري كرد.

خاتمي با بيان اينكه وحدت پيش مقدمه اساسي اجراي طرح هدفمندي يارانه‌ها است، تأكيد كرد:‌ همه مردم و مسئولان در اين زمينه بايد از اقدامات و اظهارات چالش برانگيز بپرهيزند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه فاجعه سيل پاكستان همچنان غم جانكاه مسلمانان است، يادآور شد: در اين زمينه لازم است كه مردم نوع‌دوست ايران همچنان به كمك‌هاي خود براي سيل‌زدگان پاكستان ادامه دهند و از دولت پاكستان هم مي‌خواهيم كه اجازه ندهند اين كشور مأمن تروريست‌ها باشد.

خطيب موقت نماز جمعه تهران همچنين تصريح كرد: لازم است كه دولت پاكستان بعد از دستگيري تروريست‌ها به سرعت آنها به جمهوري اسلامي ايران تحويل دهد تا به سزاي اعمال خود برسند.

خاتمي در پايان سخنان خود به قانون كشف حجاب اجباري براي دانشجويان و دانش‌آموز دختر در كشور آذربايجان اشاره كرد و اظهار داشت: آذربايجان دومين كشور شيعه جهان است و به مصلحت دولتمردان اين كشور نيست كه با اكثريت شيعه خود اينگونه برخورد كنند.
انتهاي پيام/ع

 
 
جمعه 10 دی 1389  3:22 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها