0

7 روش برای رسیدن به خودباوری

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

7 روش برای رسیدن به خودباوری

وب سایت تک شات - پریسا قره گوزلو: خودباوری مزیت های متعددی دارد. حتما همه ما در بین اطرافیان یا همکاران کسانی را می شناسیم که به قابلیت های خود یا به عبارتی به خودشان باور و ایمان دارند و روزانه فعالیت های متعددی را به سرانجام می رسانند. این افراد مملو از انرژی هستند و اهل به تعویق انداختن امور نیستند. و به طور معمول انسان های خوبی هستند، دیگران را قضاوت نمی کنند و در عوض تشویق دیگران از خصوصیات بارز آنهاست.

آیا به نظر شما خودباوری و داشتن خصوصیاتی ستودنی شگفت آور نیست؟ در ادامه با تک شات همراه باشید تا با هفت روش ایجاد خصیصه خودباوری آشنا شوید.

 

7 روش برای رسیدن به خودباوری
 


1. در مورد اهداف خود واقع گرا باشید.

دستیابی به اهداف حس خوبی را در ما ایجاد می کند. در نظر گرفتن اهداف روزانه و یا هفتگی ما را در مسیری که به سوی موفقیت می پیماییم هدایت می کنند و ما را به این باور می رسانند که دستیابی به اهدافمان برای ما بسیار سهل و ممکن است.

2. با افرادی با تفکر و نگرش مثبت وقت بگذرانید.

با رفت و آمد با افرادی که دید شما را به زندگی و رویدادهای آن منفی می کنند، نمی توانید حس خوبی به خود داشته باشید. وقت خود را با افراد مثبت و شاد بگذرانید و تا حد امکان از منفی گرایی دوری کنید، دوستانی که منفی گرا هستند را کنار بگذارید!

3. به دستاوردها و علایق خود اذعان کنید.

هر بار که کاری را به انجام می رسانید – حتی اگر خیلی هم کوچک و ناچیز باشد- به خود یادآوری کنید که موفق به انجام کاری شده اید. و، به آنچه از انجام آن لذت می برید فکر کنید و تا حد امکان آن ها را در برنامه خود بگنجانید.

4. دانش و مهارت خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

آیا در زمینه خاصی تخصص دارید؟ همه ما حداقل در یک زمینه اطلاعات و مهارت زیادی دازیم و به خوبی از زیر و بم آن آگاهی داریم. این دانش و مهارت خود را با دیگران به اشتراک بگذارید . کمک به دیگران در یادگیری یک مهارت جدید حس خودباوری را در شما ایجاد می کند.

5. اهداف بلندپروازانه داشته باشید.

ممکن است به نظر خیلی کلیشه ای برسد اما به دنبال شغلی که همیشه آرزویش را داشته اید باشید، مهارت سخت و دشواری را بیاموزید که همیشه به دلیل سخت بودن از یادگیری آن صرف نظر کرده اید. حتی اگر در دستیابی به دوردست ترین هدف خود ناکام شوید ، از این تلاش خود قطعا نتایج مثبت بسیاری خواهید گرفت.

7 روش برای رسیدن به خودباوری
 

6. از اظهار نظر باکی نداشته باشید.

اگر سوالی دارید یا نیاز به توضیح بیشتری در خصوص یک موضوع دارید، آن را مطرح کنید. اگر فکر می کنید که روندی در محل کار شما می تواند موثرتر و با کارآیی بیشتر انجام شود نظر خود را بیان کنید.

7. مراقب خود باشید – شما آدم مهمی هستید.

این مورد از اهمیت خاصی برخوردار است. به این ترتیب خودباوری در شما شکل می گیرد و در طول مسیر زندگی شما را همراهی خواهد کرد. برای خود حدودی تعیین کنید که در آن احساس راحتی و آرامش می کنید. یادگیری را هرگز متوقف نکنید، و از همه مهمتر وقت خود را با خانواده و دوستانی که شما را دوست دارند و در هر شرایطی شما را حمایت می کنند بگذرانید.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

پنج شنبه 19 فروردین 1395  4:48 PM
تشکرات از این پست
borkhar
دسترسی سریع به انجمن ها