0

آیت ا... مکارم شیرازی:راه حل مشکلات کشور ، تکیه به توانایی های ملت است

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

آیت ا... مکارم شیرازی:راه حل مشکلات کشور ، تکیه به توانایی های ملت است

آیت ا... مکارم شیرازی:راه حل مشکلات کشور ، تکیه به توانایی های ملت استآیت ا... مکارم شیرازی:راه حل مشکلات کشور تکیه به توانایی های ملت است
 
آیت ا... ناصر مکارم شیرازی در آغاز درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد غربی ها را تحت هر شرایطی غیر قابل اعتماد توصیف کرد و با بیان این که ما باید بیدار باشیم و تکیه بر غیر ملت نکنیم، تأکید کرد: البته زمانی می توانیم بر روی پای خود بایستیم که در داخل متحد بوده، منافع جناحی را کنار گذاشته و به فکر ملت و مردم باشیم. به گزارش رسا و ایلنا، این مرجع تقلید به اظهار نظر اخیر بشار اسد رییس جمهور سوریه که گفته بود چند سال ما جنگیدیم یک تجربه نصیب ما شد و آن این که غربی ها قابل اعتماد نیستند، اشاره کرد و این مساله را تجربه ای برای تمام ملت ها و حکومت های جهان دانست. وی اظهار داشت: ما نمی گوییم مذاکره و تعامل نکنیم، اما توجه داشته باشید که قابل اعتماد نیستند، تا روی پای خود نایستیم مشکلات مان حل نمی شود، اینها تابع نظام سلطه هستند و می خواهند بر تمام دنیا مسلط باشند تا منافع شان حفظ شود و از این اصل منحرف نمی شوند. وی افزود: آنها بر فرض که با ما کنار بیایند ، اگر یک جا ببینند منافع شان نیست، کار خود را خواهند کرد؛ کما این که برخی از نامزدهای ریاست جمهوری آینده آمریکا می گویند اگر ما سر کار آمدیم برجام را پاره می کنیم، چون خلاف منافع ما است، در حالی که خلاف منافع شان هم نیست؛ همه ما باید بیدار باشیم، تکیه بر غیر ملت نکنیم. آیت ا... مکارم شیرازی، با طرح این سؤال که چه زمانی می توانیم روی پای خود بایستیم، گفت: زمانی می توانیم به این مهم دست یابیم که متحد باشیم و منافع جناحی را فدای منافع ملی کنیم، همه جناح ها دست به دست هم دهند، منافع جامعه اسلامی و نظام را در نظر بگیرند.
 
نوری همدانی: هرموقع با نرمش با غربی ها صحبت کردیم حمل بر ذلت ما کرده اند
همچنین آیت ا... حسین نوری همدانی نیز در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، با اشاره به بهانه جویی های آمریکا و غربی ها در خصوص پیشرفت های موشکی ایران، این مساله را درس آموز و عبرت انگیز دانست. آیت ا... نوری همدانی با بیان این که غربی ها قابل اعتماد نیستند و هیچ گاه با صداقت با ما رفتار نکرده و نخواهند کرد، گفت: آنها از این انقلاب که موجب بیداری ملت ها و ملت ایران شده سیلی خورده و به همین دلیل با ما مخالفند. این مرجع تقلید اضافه کرد: ما هر موقع با نرمش با آنها صحبت کرده ایم، حمل بر ذلت ما کرده اند، ما باید با تکیه بر ارزش های دینی و انقلابی، مواضع خود را به صراحت بیان کنیم. وی ادامه داد: البته ما به دنبال قطع ارتباط نیستیم، اما از مواضع اصولی و به حق خود کوتاه نمی آییم.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

پنج شنبه 19 فروردین 1395  8:20 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها