0

دستگیره های کوچک با تاثیرات بزرگ

 
masomezare4
masomezare4
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : بهمن 1390 
تعداد پست ها : 3091
محل سکونت : یزد

دستگیره های کوچک با تاثیرات بزرگ

 

 
در روزگاري كه همه‌چيز شخصي‌سازي مي‌شود و تمايل افراد به خاص بودن خيلي بيشتر از قبل شده و هركس كارت ويزيت مخصوص به خودش را با لوگوي سفارشي‌اش رو مي‌كند، شايد داشتن دستگيره كابينت يا كمد ويژه و منحصر به شخص ديگر تعجب‌آور نباشد.
 

مجله منزل - فاطمه علیزاده: در روزگاري كه همه‌چيز شخصي‌سازي مي‌شود و تمايل افراد به خاص بودن خيلي بيشتر از قبل شده و هركس كارت ويزيت مخصوص به خودش را با لوگوي سفارشي‌اش رو مي‌كند، شايد داشتن دستگيره كابينت يا كمد ويژه و منحصر به شخص ديگر تعجب‌آور نباشد.

اگر شما هم جزو طرفداران اين ايده هستيد و مي‌خواهيد سليقه و سبك شخصي‌تان را حتي در ريزترين و جزئي‌ترين اجزاي خانه به ديگران يادآور شويد، اين مطلب راست كار خودتان است. پس با ما همراه شويد.

نصب دستگیره ها
 

دستگیره های کوچک با تاثیرات بزرگ

دستگيره درها براي كابينت‌هاي ايستاده بايد در پنج سانتي‌متري لبه طول سمت بازشونده و در ارتفاع ۹۰ سانتي‌متري نصب شود. دستگيره در كابينت‌هاي زميني در سمت بازشونده در گوشه بالايي با پنج سانتي‌متر فاصله از هر دو ضلع قرار مي‌گيرد. دستگيره كابينت‌هاي ديواري نيز به همين منوال در گوشه پاييني در قرار مي‌گيرد. اگر به نقاشي علاقه‌منديد، مي‌توانيد از يك تك چوب و بست‌هايي كه در جعبه ابزارتان پيدا مي‌كنيد به عنوان دستگيره استفاده كنيد. ساخت چنين دستگيره‌اي حتما تحسين همگان را برمي‌انگيزد.
 دستگیره های خلاقانه

 استفاده از خود شاخه يا تكه‌هايي از تنه باريك درخت در آشپزخانه يا خانه‌اي كه مي‌خواهيد فضايي ويلايي يا روستايي را براي‌تان تداعي كند نيز حسابي به‌كار مي‌آيد. كافي است تكه‌هاي مناسب و خوش‌فرمي از شاخه‌ها را جدا كنيد و آن را در محل دستگيره‌ها، با استفاده از چوب يا بست‌هاي محكم، نصب كنيد. از شاخه‌ها و حالت ۷ مانند‌شان براي جاي آويز حوله يا لباس و حتي به عنوان ميل‌پرده نيز مي‌توانيد بهره ببريد.دستگیره های کوچک با تاثیرات بزرگ
 

چند تكه از اين شاخه‌ها را روي يك تكه چوب۲۰ در ۵۰ سانت يا يك قاب چوبي عمق‌دار ميخ كرده و سپس آن را روي ديوار نصب كنيد.دستگيره مي‌تواند تك‌پايه باشد؛ يعني با ايجاد يك سوراخ و رد كردن يك پيچ در جاي خود محكم ‌شود يا دوپايه باشد  و  با دو عدد پيچ در جاي خود قرار مي‌گيرد. دستگيره‌هاي دوپايه را مي‌توان به شكل افقي، عمودي و گاهي مايل در محل‌شان نصب كرد.
 تعمیر دستگیره های قدیمیدستگیره های کوچک با تاثیرات بزرگ

يادتان باشد براي تعمير يا رنگ‌آميزي در كابينت‌ها و كمدها حتما تمام اجزاي دستگيره و قفل را جدا كنيد، محل مورد نظر را تعمير يا رنگ كرده و بعد از خشك شدن كامل، دستگيره را نصب كنيد. اگر به نجاري يا سفالگري علاقه داريد، مي‌توانيد از برش‌هايي از چوب يا تكه‌هايي از سفال و سراميك دست‌ساز روي دستگيره‌ها استفاده كنيد. درست كردن سطوحي سفالي يا چوبي براي كليد برق‌ها و پريزها و پيچ كردن آن به ديوار هم مي‌تواند علايق شما را حسابي جلوي چشم بياورد.
 دستگیره های پرندهدستگیره های کوچک با تاثیرات بزرگ

 استفاده از يك تم خاص مانند نصب انواع دستگيره‌هايي با شكل و شمايل پرنده يا جوجه مي‌‌تواند حسابي دست‌تان را در طراحي باقي نقاط خانه باز بگذارد؛ مثلا در آشپزخانه هم مي‌توانيد آن طرح را روي پرده نقاشي كنيد يا پرده‌هايي نزديك با اين مضمون نصب كنيد. پيشنهاد ما طرحي از يك درخت يا شاخه است.
 دستگیره های بازیافتیدستگیره های کوچک با تاثیرات بزرگ
 

  استفاده از در بطري فلزي يا درهاي چوب‌پنبه‌اي نيز مي‌تواند براي دستگيره‌هاي كابينت‌هاي آشپزخانه مناسب باشد. دستگيره‌هاي كابينت‌هاي آشپزخانه ايده‌آل براي يك سرآشپز حرفه‌اي نيز مي‌تواند با قاشق و چنگال باشد. براي اجراي اين ايده مي‌توانيد از قاشق‌هاي قديمي يا حتي ميراث خانوادگي‌تان استفاده كنيد. تعدادي از آنها را از محل دسته گرد كنيد تا جايي براي قلاب كردن دست به دور آن ايجاد شود و سپس قسمت انتها و ابتدايي را به سطح مورد نظر پيچ كنيد.
 دستگیره های یادگاریدستگیره های کوچک با تاثیرات بزرگ
 

قاشق‌ چنگال‌ها و چاقوهاي ارزشمندتر را هم قاب كنيد و جلوي ديد بگذاريد. اگر كشيدن نقاشي براي‌تان سخت است، مي‌توانيد از سبك نقطه‌گذاري روي سطوح استفاده كنيد. براي اين كار كافي است قلم‌مو را در رنگ فرو ببريد و يك نقطه بزرگ روي كار بگذاريد. براي قرار دادن رنگ بعدي روي رنگ قبلي بايد اجازه دهيد تا كار خشك شود. اين سبك نيز طرفداران ويژه‌اي دارد. شما نقطه‌هاي روي دستگيره كابينت‌ها را مي‌توانيد با انواع ظروف يا پرده‌هاي‌تان هماهنگ كنيد.
 دستگیره های سرامیکیدستگیره های کوچک با تاثیرات بزرگ

دستگيره‌هاي سراميكي از مرسوم‌ترين دستگيره‌ها براي كابينت‌ها هستند. شما مي‌توانيد با استفاده از رنگ‌هاي مخصوص سراميك كه بعد از خشك شدن قابليت شست‌وشو با آب را هم دارند، طرح مورد نظرتان را روي آنها نقاشي كنيد. رنگ‌هاي مخصوص سراميك در بازار ايران تك‌رنگ هستند و كافي است دو يا سه رنگ از آنها را تهيه كنيد. بهتر است از دو سايز قلم‌موي مويي و قلم‌موي كوچك سرگرد استفاده كنيد تا بتوانيد خطوط ظريف و رنگ‌آميزي روي آن را تميز انجام دهيد. براي شست‌وشوي قلم‌مو از رنگ، از تينر استفاده كنيد.
 دستگیره های نوستالژیکدستگیره های کوچک با تاثیرات بزرگ
 

اگر كلكسيوني از سنگ‌ها يا تيله‌هاي نوستالژيك دوران كودكي‌تان داريد كه محلي براي عرضه آن نداريد، مي‌توانيد از آنها روي دستگيره‌هاي كابينت يا كشوهاي ميز پذيرايي و ميز تلويزيون تان استفاده كنيد. براي اين كار يك چسب قوي و همه‌كاره تهيه كنيد و سنگ‌هاي مورد نظرتان را روي دستگيره‌هايي با سطح صاف بچسبانيد. براي هماهنگي بيشتر مي‌توانيد يك قاب از كلكسيون منحصر به‌فردتان تهيه كنيد و آن را در يك ديوار خالي دقيقا در حوالي محلي كه دستگيره را نصب كرده‌ايد، آويزان كنيد.

سه شنبه 17 فروردین 1395  12:13 PM
تشکرات از این پست
nargesza
sazeafzarr
sazeafzarr
کاربر جدید
تاریخ عضویت : شهریور 1400 
تعداد پست ها : 1

پاسخ به:دستگیره های کوچک با تاثیرات بزرگ

نصب و استفاده از انواع دستگیره های مدرن و کلاسیک کابینت و کمد دیواری نیز بسیار راحت و آسان می باشد و شما می توانید با کمی دقت و توجه، به بهترین شکل ممکن این یراق آلات را نصب و آن را مورد استفاده قرار دهید. البته در صورتی که مهارت کافی برای نصب این محصولات را ندارید، توصیه می کنیم که نصب دستگیره های مدرن و کلاسیک کابینت و کمد دیواری را به دست افراد کاربلد در این زمینه بسپارید. شما می توانید دستگیره ای را انتخاب کنید که از نصب راحتی برخوردار باشد.

اگر قصد تعویض دستگیره های خود را دارید باید ابتدا سایز بین دو پیچ دستگیره یا سوراخ روی در کابینت را اندازه بگیرید و سپس با توجه به آن دستگیره های خود را انتخاب کنید. در صورتی که قصد خرید دستگیره جدید برای کابینت های خود را دارید بهتر است دستگیره ای انتخاب کنید که سایز آن حدودا یک سوم در کابینت شما باشد . برای کشو های عریض و در های بزرگ مثل در های کمد دیواری می توانید دستگیره های با طول بیشتر انتخاب کنید. رنگ دستگیره ها یا باید با رنگ کابینت تطابق داشته باشد یا کاملا متضاد باشد و کنتراست داشته باشد. به عنوان مثال برای کابینت های سفید از دستگیره هایی با رنگ های سفید ، مشکی یا طلایی می توانید استفاده کنید. امروزه در طراحی های نئوکلاسیک کابینت ها از دستگیره های دو پیچ مشکی و دستگیره های پروفیلی شاخه ای مشکی به وفور استفاده می شود.

وب‌سایت سازه افزار، با در اختیار داشتن اطلاعات محصولات ساختمانی، آماده پاسخ گویی به تمام سؤالات شما در این زمینه می باشد. کافی است با شماره تماس های مندرج در داخل آگهی های وبسایت تماس گرفته و سؤالات خود را با کارشناسان ما مطرح کنید. 

سه شنبه 23 شهریور 1400  10:13 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها