0

روحانی: اگر برجام نبود، امروز حتی یک بشکه نفت نمی توانستیم صادر کنیم

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

روحانی: اگر برجام نبود، امروز حتی یک بشکه نفت نمی توانستیم صادر کنیم

 
حق نداریم در زندگی خصوصی مردم دخالت کنیم
 
روحانی: اگر برجام نبود، امروز حتی یک بشکه نفت نمی توانستیم صادر کنیمرئیس جمهور با دفاع از برجام بر افزایش تولید نفت تأکید کرد و گفت: اگر برجام نبود، امروز حتی یک بشکه نفت را هم نمی‌توانستیم صادر کنیم، اما به زودی با یاری خداوند و تلاش‌های دولت، به نقطه‌ای خواهیم رسید که حق و سهم حضور ما در بازار بوده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری  و ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین دکتر روحانی در دیدار مدیران و کارکنان وزارت ارتباطات گفت: برجام ایجاد تسهیلات لازم و برداشتن موانع است و فضایی را ایجاد می‌کند تا بتوانیم از همه امکانات به نفع مردم و توسعه و پیشرفت کشور استفاده کنیم. 
 
برای اولین بار در تاریخ بعد از انقلاب، سال 94 اولین سالی بود که صادرات غیرنفتی بیشتر از واردات غیرنفتی در کشور شد
روحانی  گفت: آن هایی که امروز درباره برجام صحبت‌هایی می‌کنند گویا فراموش کرده‌اند که غرب به دنبال کاهش تأثیرگذاری توانمندی ایران در بحث انرژی بوده است و اگر برجام نبود امروز حتی یک بشکه نفت نمی‌توانستیم صادر کنیم و اگر این دولت می‌خواست راه گذشته را ادامه دهد، امروز صادرات نفت کشور به صفر می‌رسید. 
رئیس جمهور در عین حال از تلاش دولت برای کم کردن اتکا به نفت گفت و افزود: برای اولین بار در تاریخ بعد از انقلاب، سال 94 اولین سالی بود که صادرات غیرنفتی بیشتر از واردات غیرنفتی در کشور شد. 
روحانی با بیان این که امروز فضای امید و تلاش در کشور ایجاد شده است که نباید بگذاریم از دست برود، گفت: باید قدردان نعمت‌ها باشیم و این که عده‌ای توانستند گره کوری را باز کنند تا فضای مناسبی برای توسعه کشور به وجود آید را قدر بدانیم و طوری رفتار نکنیم که اگر به طور مثال مریض در حال مرگی از عمل جراحی سالم بیرون آمد بخواهیم از جای بخیه ایراد بگیریم.
 
نباید اجازه دهیم فضای امیدی که پس از برجام شکل گرفته، از بین برود
رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر این که «نباید اجازه دهیم فضای  امید و تلاشی که پس از برجام شکل گرفته، از بین برود» گفت: باید قدردان زحمات کسانی باشیم که برای باز کردن این گره کور تلاش کردند و موفقیت‌های دولت در سایه لطف و عنایت خداوند و حضور، تلاش و پشتیبانی مردم بوده است. روحانی افزود: اگر مردم در انتخابات حضور پرشوری نداشتند و با آرای خود نظراتشان را اعلام نمی‌کردند، مطمئناً نمی‌توانستیم به این سطح از پیشرفت و اقتدار دست پیدا کنیم. وی با تأکید بر ضرورت، وحدت و یکپارچگی در کشور، اظهار کرد: در کشوری که همه ارکان آن در سایه قرآن، احکام الهی، قانون اساسی و هدایت ولی فقیه هستند، نباید، ذهن و فکرمان به حاشیه‌سازی‌ها مشغول و درگیر شود. مباحث مربوط به رقابت‌های انتخاباتی باید پس از پایان انتخابات به پایان برسد و نباید اجازه دهیم، آثار یک انتخابات تا انتخابات بعدی ادامه داشته باشد.
 
تأکید رئیس جمهور بر ضرورت استفاده از شبکه‌های اجتماعی داخلی
روحانی با بیان این که وزارت ارتباطات باید امین مردم باشد، ادامه داد: مردم باید به ما اعتماد کنند و این حق را نداریم که بخواهیم در زندگی خصوصی مردم دخالت کنیم. باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی و عمل کنیم تا مردم استفاده از شبکه‌های اجتماعی داخلی را مطلوب‌تر و مطمئن‌تر از شبکه‌های اجتماعی بیگانه بدانند.  
وی با بیان این که مهم ترین اصل در حوزه ارتباطات امانت است و مردم باید به ما اعتماد کنند، تصریح کرد: نباید خدای نکرده طوری باشد که مردم به یک شبکه اجتماعی بیگانه بیشتر از شبکه اجتماعی داخلی اعتماد کنند و آن را امین‌تر بدانند.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

سه شنبه 17 فروردین 1395  7:25 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها