0

انکنترو داس آگواس، جایی که آب ها به هم می‌رسند

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

انکنترو داس آگواس، جایی که آب ها به هم می‌رسند

پدیده‌ی «دیدار آب‌ها» در چندین نقطه از جهان وجود داشته و زیبایی‌های خاص و منحصر به فرد خود را دارد. یکی از زیباترین آن‌ها، در شهر مانائوس برزیل قرار دارد که رود آمازون به رود ریو نگرو می‌رسد. این رودها ۶ کیلومتر در امتداد هم حرکت می‌کنند اما آب آن‌ها باهم ترکیب نمی‌شود.

 

در فاصله‌ی ۱۰ کیلومتری شهر درون‌مرزی مانائوس در شمال برزیل، رود سیاه ریو نگرو که در سرتاسر شهر جاری است، به رودخانه‌ی شنی‌رنگ آمازون می‌رسد اما آب این رودخانه‌ها بلافاصله با هم ترکیب نمی‌شوند. در عوض آن‌ها ۶ کیلومتر کنار هم جریان می‌یابند، پدیده‌ای که به عنوان «دیدار آب‌ها» یا انکنترو داس آگواس به زبان پرتغالی شناخته شده است. این پدیده در مکان‌های مختلف در سرتاسر رود آمازون و جاهای دیگر در این سیاره اتفاق می‌افتد اما هیچکدام تا این حد چشمگیر نیست. این رخداد یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری مانائوس است.

 

انکنترو داس آگواس

 

ریو نگرو به معنی «رودخانه‌ی سیاه»، بزرگ‌ترین شاخه‌ی رود آمازون و بزرگ‌ترین رودخانه‌ی سیاه جهان است. رنگ سیاه این رودخانه حاصل حل شدن مواد گیاهی فاسدی است که در اثر عبور رودخانه از سراسر جنگل و مرداب‌ها در آن حل شده‌اند. میزان اسید رودخانه‌ی سیاه بسیار بالا است و درصد رسوب خیلی کمی دارد. از سوی دیگر شن و ماسه و گل و لای با آب‌های آمازون ترکیب شده و رنگی قهوه‌ای به آن بخشیده است.

 

انکنترو داس آگواس

 

به دلیل ترکیبات مختلف، هر دو رودخانه دارای چگالی، سرعت و دمای متفاوت هستند و این امر باعث شده که آب رودخانه‌ها با هم ترکیب نشود. آب آمازون که خنک‌تر، سرعتش بیشتر و چگالی آن بالاتر است و آب نگرو که گرم‌تر و سرعت آن کم‌تر است، مرز مشخصی را تشکیل داده‌اند. در نهایت ۶ کیلومتر پایین‌تر، جریان مخالف و تند رود آمازون که سرعت آن بیشتر است، سبب ترکیب آب دو رودخانه می‌شود. این رودخانه‌ها در غالب رود آمازون پایین‌دست ادغام می‌شوند.

 

انکنترو داس آگواس

 

تعداد زیادی از آژانس‌های مسافرتی، گردشگران را با قایق به نقطه‌ای که آب‌ها به هم می‌رسند، می‌برند. بهترین زمان برای اجرای چنین توری، فاصله‌ی میان ماه‌های ژانویه تا جولای است که هر دو رودخانه پر آب هستند. این تور معمولا با تور پارک زیست‌محیطی ژانویه ترکیب می‌شود که برای بازدید و عکاسی از نیلوفرهای آبی اجرا می‌شود.

 

انکنترو داس آگواس

 

 

انکنترو داس آگواس

 

 

انکنترو داس آگواس

 

 

انکنترو داس آگواس

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

دوشنبه 16 فروردین 1395  11:10 AM
تشکرات از این پست
nezarat_ravabet nazaninfatemeh ravabet_rasekhoon omiddeymi1368 zaker7007 mhzahraee
wikiumut
wikiumut
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1394 
تعداد پست ها : 668

پاسخ به:انکنترو داس آگواس، جایی که آب ها به هم می‌رسند

تو کدوم کشور ها هست ؟ آیا تور خارجی دارند ؟؟

تحصیل در اتریش تحصیل در لهستان
پنج شنبه 26 فروردین 1395  2:23 PM
تشکرات از این پست
khodaeem1
sadegh123
sadegh123
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اسفند 1391 
تعداد پست ها : 912
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:انکنترو داس آگواس، جایی که آب ها به هم می‌رسند

در قران هم به همچین موضوعی اشاره شده ودلیل ترکیب نشدن را اختلاف غلضت بیان کرده است

شنبه 28 فروردین 1395  11:34 AM
تشکرات از این پست
khodaeem1
دسترسی سریع به انجمن ها