0

مجلس وظایف شورای عالی سلامت و امنیت غذایی را مشخص کرد

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

مجلس وظایف شورای عالی سلامت و امنیت غذایی را مشخص کرد

 
نمایندگان مجلس وظایف شورای عالی سلامت و امنیت غذایی را تعیین کردند. به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی دیروز 15 فروردین‌ماه در جریان بررسی لایحه تنظیم برخی احکام برنامه‌های توسعه کشور با مواد 8 و 9 آن موافقت کردند.
 
در ماده 8 این لایحه، آمده است شورای عالی سلامت و امنیت غذایی با وظایف زیر تشکیل می‌‌گردد:
الف- سیاست‌‌گذاری برای ارتقای سلامت و امنیت غذایی و سلامت مواد غذایی صادراتی و وارداتی
ب- بررسی و تصویب برنامه‌ها و تدابیربخشی و فرابخشی در اجرای سیاست‌‌های ناظر بر سلامت و امنیت غذایی پ- تعیین و پایش شاخص های اساسی سلامت و امنیت غذایی ت- تصویب استانداردهای ملی پیوست سلامت برای طرح های بزرگ توسعه‌ای ث- تصویب برنامه اجرایی سامانه "خدمات جامع و همگانی سلامت و امنیت غذایی" ج- تصویب سازوکارهای نظارتی و رسیدگی به گزارش‌های نظارتی
چ- ایجاد هماهنگی میان دستگاه های اجرایی مربوط
آیین‌‌نامه اجرایی این ماده مشتمل بر ترکیب اعضای شورا، تشکیلات و شرح وظایف تفصیلی با پیشنهاد مشترک سازمان مدیریت و برنامه‌‌ریزی کشور و وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جهاد کشاورزی تهیه می‌شود و حداکثر ظرف مدت شش‌ماه پس از ابلاغ این قانون به تصویب هیئت وزیران می‌‌رسد.در ماده 9 آمده است که عقد قرارداد و هرگونه پرداخت مازاد بر تعرفه تعیین‌شده برای آن‌دسته از خدمات تشخیصی، بهداشتی و درمانی که در بسته بیمه‌پایه سلامت اعلام می‌شود توسط شرکت های بیمه تجاری و سازمان بیمه سلامت ایران با اشخاص حقیقی و حقوقی تحت هر عنوان ممنوع است. پرداخت حق سرانه بیمه تکمیلی به جز در مواردی که در قوانین خاص معین شده است، بر عهده افراد بیمه‌شده است. منظور از بیمه تکمیلی فهرست خدماتی است که در تعهد بیمه‌پایه سلامت نیست.
در تبصره یک این ماده، آمده است که کلیه دستگاه های اجرایی موضوع ماده(5) قانون مدیریت خدمات کشوری موظف به اجرای موضوع این حکم و رعایت تعرفه‌های مصوب هستند.
همچنین تبصره 2 ماده 9 می‌گوید که وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی(بیمه مرکزی ایران) و تعاون، کار و رفاه اجتماعی حسب مورد مسئول حسن اجرای این ماده می‌باشند.
 
آزمایش اجباری برای تایید سلامت رانندگان وسایل حمل و نقل عمومی مشمول بیمه سلامت شد
آزمایش اجباری برای تایید سلامت تمامی رانندگان وسایل حمل و نقل عمومی با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی مشمول بیمه سلامت شد.
به گزارش ایرنا، نمایندگان در ادامه جلسه علنی دیروز مواد 10 و 11 لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه های توسعه کشور را تصویب کردند.
بر اساس ماده 10 این لایحه که به تصویب مجلس رسید، شورای عالی بیمه سلامت کشور مکلف است هر سال قبل از تصویب بودجه سال بعد در هیئت وزیران، نسبت به بازنگری ارزش نسبی و تعیین تعرفه خدمات سلامت برای تمامی ارائه‎دهندگان خدمات بهداشت، درمان و تشخیص در کشور اعم از دولتی و غیردولتی و خصوصی با رعایت اصل تعادل منابع و مصارف و قیمت واقعی در جهت تقویت رفتارهای مناسب بهداشتی، درمانی و مبانی محاسباتی واحد و یکسان با حق فنی واقعی یکسان برای بخش دولتی و غیردولتی در شرایط رقابتی و بر اساس بند(8) ماده (1) و مواد (8) و (9) قانون بیمه همگانی خدمات درمانی کشور مصوب سوم آبان 1373 اقدام و مراتب را پس از تأیید سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، قبل از پایان هر سال برای سال بعد برای تصویب به هیئت ‎وزیران ارائه کند.
نمایندگان همچنین در بخشی از این ماده مصوب کردند که آزمایش اجباری برای تأیید سلامت تمامی رانندگان وسایل حمل و نقل عمومی مشمول بیمه سلامت است.‌

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

دوشنبه 16 فروردین 1395  8:16 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها