0

چیدمان میز صبحانه

 
maya2015
maya2015
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1394 
تعداد پست ها : 595

چیدمان میز صبحانه

 

 

صبحانه را جدی بگیرید!

 

 

 

چیدمان میز صبحانه بر اساس اصول و قواعد پذیرایی

 

 چیدمان میز صبحانه

 

 

 

 

 

صبحانه مهمترین وعده غذا در طول روز است، اما متاسفانه بدلیل کمبود وقت و استرس های زندگی امروز، آنطور که شایسته است مورد توجه قرار نمی گیرد. خوردن یک صبحانه خوب و لذت بخش می‌تواند به آغاز یک روز پرنشاط و مفرح کمک شایانی نماید. توصیه ما به شما این است که حتی اگر در روز های عادی فرصت کافی ندارید،حداقل در ایام تعطیل با خوردن یک صبحانه مجلل لذت ،ن را تجربه کنید.

 

 

 

بهترین نکته در مورد صبحانه این است که طبق تحقیق متخصصان تغذیه، هر قدر صبحانه کامل تر میل شود اشتهای کاذب در طول روز کاهش می یابد و این امر می تواند به کاهش وزن افراد کمک کند تا جایی که یکی از ارکان هر رژیم لاغری، صبحانه کامل است. پس صبحانه را مفصل میل کنید!

 

 

 

واضح است که دیزاین میز صبحانه، در هر چه دلچسب تر و دل نشین تر کردن این تجربه نقش بسزایی دارد. آماده‌کردن صبحانه یا میان‌ وعده بین صبحانه و نهار(brunch) خواه رسمی و خواه غیررسمی، برای شما بر می شمارد:

 

 

 

مکان صبحانه:

 

 

 

محل سرو صبحانه میتواند همان میز ناهار خوری باشد، اما چون در هنگام صرف صبحانه معمولا فقط اعضای خانواده حضور دارند استفاده از یک میز کوچکتر فضایی صمیمی و رومانتیک تر بوجود خواهد آورد.

 

سعی کنید میز خود را در محلی قرار دهید که نور طبیعی داشته باشد تا نور صبحگاهی انرژی مضاعفی به شما بدهد. استفاده از گل یا گیاهان در سر میز یا اطراف ان به شدت توصیه می شود.

 

 

 

آیا رومیزی لازم است؟

 

 

 

استفاده از رومیزی اجباری نیست هرچند که رومیزی با رنگ های شاد و نقش متناسب با دکور محیط به کیفیت صبحانه می افزاید ولی اگر سطح روی میز شما زیبا و نفیس است استفاده از زیر بشقابی و رانر به جای رومیزی به شما این امکان را میدهد که زیبایی میزتان را به نمایش بگذارید.

 

 

 

 

 

چینش ابتدایی:

 

 

 

وسایل خوردن صبحانه ( بشقاب ها، قاشق چای‌خوری، کارد و چنگال  ) را بر اساس میزان استفاده و کاربرد آن‌ها بچینید. یک قانون ساده را هرگز فراموش نکنید؛ «وسایل غیر کاربردی را از سر میز بردارید». مجموعه کامل و کاملاً کاربردی است که با استفاده از آن، به ظرف دیگری نیاز ندارید.

 

 

 

از چپ به راست شروع کنید:

 

 

 

بشقاب مخصوص نان و کره را به‌همراه یک کارد صبحانه (برای مالیدن کره) روی میز بچینید؛ سرو نان تست‌شده کَره‌ای یا مافین در این چیدمان عالی است.

 

 

 

 

 

دستمال سفره:

 

 

 

دستمال سفره که بسیار مهم است باید پارچه‌ای باشد و در سمت چنگال قرار می‌گیرد، برای زیباتر شدن جلوه میز می‌توان از دستمال سفره متناسب با رنگ ظروف چینی استفاده کرد و آن را به شیوه‌ای هنرمندانه تا زد. می‌توانید دستمال‌های سفره را داخل حلقه مخصوص آن قرار دهید.

 

 

 

 

 

اندازه بشقاب:

 

 

 

اندازه بشقاب ناهار برای سرو صبحانه نیز مناسب است، اما می‌توان از بشقاب کوچکتر نیز استفاده کرد. به طور کلی استفاده از ظروف و بشقاب های بزرگتر در   صورتی که فضای میز شما اجازه میدهد به زیبایی چیدمان شما کمک خواهد کرد. چنانچه قصد سرو میوه جات خشک و غلات با شیر ، کورن فلکس، حلیم یا خوراک های ویژه صبحانه را دارید، کاسه مخصوص سرو آن را در وسط بشقاب قرار دهید و قاشق غذاخوری را به لیست ملزومات اضافه کنید.

 

 

 

به خاطر داشته باشید که هرگز تمام فضای بشقاب ها را با مواد غذایی پر نکنید و اجازه دهید سپیدی و براقیت خیره کننده بدنه چینی شهرزاد موسوم به FDC درخشش خیره کننده ای به میز شما بدهد.

 

 

 

چینش قاشق و کارد:

 

 

 

کارد در کنار قاشق چای‌خوری در طرف راست بشقاب و چنگال ظروف چینی را در سمت چپ آن قرار می‌گیرد.  فراموش نکنید در صورت سرو خوراک و غلات، محل قاشق غذاخوری را بین قاشق غذاخوری و کارد در سمت راست بشقاب قرار دهید.

 

 

 

 

 

فنجان نعلبکی:

 

 

 

استفاده از فنجان و نعلبکی از الزامات میز صبحانه است. به فنجان های شهرزاد نگاه کنید! طرح خاص و هماهنگ آنها همچون گل های لاله میز صبحانه شما را تزیین می کند.

 

 

 

 ابعاد فنجان های شهرزاد به  اندازه ای است که هم برای نوشیدن چای هم قهوه مناسب است، هنگام سرو چای یا قهوه شما میتوانید به دلخواه خود فنجان ها را کاملا پر یا تا اندازه ای سر خالی بگذارید.

 

 

 

در نهایت، گیلاس‌ها و لیوان هایی برای سرو آب‌میوه یا شیر به چیدمان میز صبحانه کمک می‌کند تا رنگین‌تر و فراتر از یک صبحانه معمولی باشد. برای نوشیدن آب یا شیر از لیوان و برای آب‌میوه از گیلاس‌های پایه کوتاه یا نیم لیوان استفاده کنید.

 

 

 

 

 

فوت کوزه‌گری:

 

 

 

برای سرو چای یا قهوه، از قوری بسیار زیبای استفاده کنید تا داغی و بوی دل انگیز چای و قهوه اشتهای شما را دو چندان کند. 

 

 

 

 

 

 

 

 

یک شنبه 15 فروردین 1395  9:57 PM
تشکرات از این پست
nargesza golnazjoon
دسترسی سریع به انجمن ها