0

اصلاحات گسترده در کابینه حیدر عبادی

 
mhzahraee
mhzahraee
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 2617
محل سکونت : اصفهان

اصلاحات گسترده در کابینه حیدر عبادی

اصلاحات گسترده در کابینه حیدر عبادی

نخست‌وزیر عراق فهرست اسامی نامزدهای جدید کابینه خود را تحویل پارلمان این کشور داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، «حیدر عبادی» اعلام کرد که فهرست نامزدها برای پست‌های وزارتی کابینه خود را تحویل پارلمان داده است. وی گفت، اسامی پیشنهادی بر اساس شایستگی است. منظور نخست‌وزیر عراق از این جمله، این است که گزینش وی براساس گرایشات سیاسی و حزبی نبوده است.
پارلمان عراق نیز پس از دریافت فهرست پیشنهادی عبادی، پشت‌ درهای بسته جلسه تشکیل داده است.
به گزارش منابع خبری، اصلاحات عبادی شامل همه وزرا، به جز وزیران دفاع و کشور است. علت جابجا نکردن وزرای دفاع و کشور، «شرایط ویژه»  عراق در نبرد علیه داعش اعلام شده است. بدین ترتیب، «ابراهیم جعفری» وزیر خارجه عراق هم به همراه 16 وزیر دیگر تغییر می‌کند.
«شریف علی» جای ابراهیم جعفری را می‌گیرد و وزیر خارجه عراق می‌شود.
پیش از این پارلمان عراق تهدید کرده بود که اگر عبادی تا روز پنجشنبه (گذشته) کابینه جدید را به مجلس معرفی نکند، نمایندگان  به او رأی عدم اعتماد خواهند داد.
«مقتدا صدر» رهبر جریان «صدر» که طی هفته‌های اخیر اعتراضات خیابانی گسترده‌ای علیه نخست‌وزیر عراق راه انداخته بود، پس از اقدام عبادی به معرفی کابینه جدید، از هوادارانش خواست به اعتراضات پایان دهند.

آزادسازی قریب‌الوقوع هیت

نیروهای مسلح عراق اما طی عملیات گسترده‌ای، مناطق اطراف و حاشیه‌ای شهر «هیت» در استان «الانبار» را آزاد کردند و تا یک کیلومتری مرکز شهر هیت پیش رفتند. تاکنون بیمارستان شهر هیت، مرکز پلیس، ایستگاه گاز، و یک شهرک صنعتی این شهر به دست نیروهای دولتی افتاده‌ است.
به گفته منابع دولتی عراق، شهر هیت «به زودی» کاملا از تروریست‌ها پاکسازی می‌شود.
نیروهای امنیتی عراق همچنین، 16 تروریست تکفیری را در مناطق «الکرمه»، «بوشحل» و «ناظم التقسیم» واقع در غرب بغداد، به هلاکت رساندند.
تکفیری‌های داعش نیز با انفجار بمب در جنوب استان «نینوا»، دو نیروی پلیس را شهید و شماری دیگر را زخمی کردند.

منبع: http://kayhan.ir/fa/news/71114

شنبه 14 فروردین 1395  1:33 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها