0

دلایل سردی پاها

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

دلایل سردی پاها

گاهی اوقات با پوشیدن چند جفت جوراب هم سردی پاها از بین نمی رود که این حالت می‌تواند نشانه‌ای از وجود بیماری‌ جدی در بدن باشد.


به گزارش ایسنا، از علت های رایج این مشکل، اختلال در سیستم گردش خون است به گونه‌ای که خون کافی برای گرم نگه داشتن پاها در آن جریان ندارد.
در سایت «Mother Nature Network» به برخی از دلایل جدی سرد بودن همیشگی پاها اشاره شده است.


بیماری رینود: این بیماری به طور معمول موجب می‌شود که فرد در انگشت‌ها و پاها احساس سردی و بی‌حسی داشته باشد. این وضعیت زمانی رخ می‌دهد که فرد در معرض سرما قرار دارد یا تحت استرس است.


کم کاری تیروئید: در این بیماری غده تیروئید میزان کافی هورمون ترشح نمی‌کند و در نتیجه بسیاری از سیستم‌های بدن، عملکرد طبیعی خود را از دست می‌دهد. از جمله علایم کم کاری تیروئید احساس سرما، خستگی، بالا رفتن وزن و مشکلات حافظه است.


کم خونی (آنمی): این بیماری زمانی در بدن ظاهر می‌شود که میزان کافی گلبول قرمز سالم در خون برای رساندن اکسیژن به تمام نقاط بدن وجود ندارد. شایع‌ترین نشانه کم خونی احساس خستگی و ضعف در بدن است.


بیماری عروق محیطی: سفت شدن رگ‌ها یا بیماری عروق محیطی زمانی اتفاق می‌افتد که کلسترول، چربی یا مواد دیگر در جداره رگ‌ها انباشته می‌شود. وجود این پلاک‌ها در جداره رگ‌ها به باریک شدن آن‌ها می‌انجامد.


هیپرهیدروز: این بیماری با عنوان تعرق غیر طبیعی شناخته می‌شود که به طور معمول در دست‌ها و پاها بروز می کند. هیپرهیدروز فعالیت بیش از حد دستگاه عصبی سمپاتیک است.


آسیب عصب دیابتی: نوروپاتی محیطی دیابتی نوعی از آسیب دیدگی عصب است که در افراد مبتلا به بیماری دیابت بروز می‌یابد. علایم این بیماری شامل بی‌حسی، گزگز شدن، سوزش، درد و احساس سرما در پاها و دست‌هاست.


استعمال سیگار: مشکلات گردش خون که از استعمال سیگار به وجود می‌آید سردی پاها را به همراه دارد.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

شنبه 14 فروردین 1395  8:21 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها