0

عکس/حمله افراد ناشناس به مرقد صحابی پیامبر(ص) در سنندج

 
rezamzd
rezamzd
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 1848
محل سکونت : تهران

عکس/حمله افراد ناشناس به مرقد صحابی پیامبر(ص) در سنندج

گروه عکس مشرق- مرقد مبارک حضرت مراد انصاری (رض) یکی از صحابی پیامبر اکرم(ص) که در نزدیکی شهر سنندج قرار دارد مورد تعرض عده‌ای ناشناس قرار گرفته است که طی آن ضمن سوراخ کردن آرامگاه این اولیای الهی و سوزاندن چندین قرآن، صندوق امامزاده نیز به سرقت رفته است.


 

عکس/تخریب مرقد صحابی پیامبر در سنندج

حضرت مراد انصاری یکی از هزاران صحابه گرانقدر و والا مقامی است که در خدمت رسول الله (ص) برای ارتقای شریعت محمدی و اعلای کلمه توحید هزاران کیلومتر راه را پیمودند و به ایران و مناطق آرندان برای جهاد فی سبیل الله تشریف آوردند تا پیمانی را که با رهبر دین و دنیایش بسته بود به اتمام برساند.
به گفته یکی از اهالی روستای آرندان، این تعرض در زمان بارندگی شدید در روز گذشته صورت گرفته و خسارت زیادی به بقعه مبارکه وارد شده است.احمد احمدی افزود: نیروی انتظامی و اداره اوقاف در حال پیگیری و بررسی میزان خسارت و شناسایی افراد متعرض هستند.

سلمان روحی مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان نیز با بیان اینکه در حال پیگیری موضوع از طریق مراجع ذیربط هستیم، اظهار کرد: اینکه چه کسی و یا کسانی اقدام به این کار کرده‌اند معلوم نیست ولی شواهد نشان می‌دهد هدف اصلی آنها دزدی بوده است.
وی خاطرنشان کرد: اقدامات لازم از طریق اوقاف و پاسگاه روستای آرندان انجام گرفته و قطعا به زودی بانی این کار شناسایی و به صورت قانونی با آنها برخورد خواهد شد.


 

عکس/تخریب مرقد صحابی پیامبر در سنندج

رئیس اوقاف شهرستان سنندج نیز در این باره می‌گوید؛ همکاران اوقاف برای بررسی کامل موضوع به محل اعزام شده‌اند و بعد از بررسی میزان خسارت وارد شده نسبت به بازسازی آن در کوتاه‌ترین زمان اقدام خواهیم کرد.
امجدی گفت: به منظور جلوگیری از تکرار اینگونه اتفاقات نیز در زمینه ایمن‌سازی و مجهز کردن امام‌زاده به امکانات لازم اقدام خواهد شد.
به گفته وی، مجهز کردن امام‌زاده به سیستم حفاظت از جمله دوربین مداربسته، استحکام‌بخشیدن به راه‌های نفوذ و غیره از برنامه‌های اوقاف خواهد بود.

عکس/تخریب مرقد صحابی پیامبر در سنندج

عکس/تخریب مرقد صحابی پیامبر در سنندج

گفتنی است مرقد حضرت مراد انصاری در نزدیکی روستای آرندان در 13 کیلومتری شهر سنندج قرار گرفته که این صحابه بزرگ به روایتی نه کاملا دقیق همراه برادرش حضرت حسن انصاری فرزندان خلف حضرت ایوب انصاری هستند که هر سه به عنوان همسنگر و یار وفادار پیامبر در غزوات اسلام شهید شدند که به رسم شهادت صحابه در هر کجا که شهید شوند در همان مکان مدفون خواهند شد. ایشان هم به اتفاق برادرش حضرت حسن انصاری در اطراف آرندان شهید و مدفون هستند.
منبع: فارس

 

.... ..

                      

پنج شنبه 12 فروردین 1395  7:55 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها